Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Korzystasz z przeglądarki Chrome? Możesz się zdziwić
Mateusz Godlewski
Mateusz Godlewski 03.01.2024 22:30

Korzystasz z przeglądarki Chrome? Możesz się zdziwić

Google Chrome
DANIEL SAMBRAUS/SCIENCE PHOTO LIBRARY/Science Photo Library/East

Wielu użytkowników przeglądarek zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że Chrome jest jedną z najlepszych i najbardziej przyjaznych użytkownikowi przeglądarek. Jednakże zawsze może być lepiej i - naturalnie - konieczne jest wprowadzanie aktualizacji. Jak wypadł lifting aplikacji mobilnej przeglądarki Google?

Chrome po liftingu. Co się zmieniło?

Zmiany te na pierwszy rzut oka są niezauważalne i dotyczą wersji Chrome`a na aplikację mobilną. Po liftingu szata kolorystyczna i układ przywołują na myśl ten znany z desktopowej odsłony przeglądarki.

Najbardziej w oko rzuca się tu delikatnie odświeżone logo, które jest przede wszystkim mniejsze. Zwiększyło się za to samo pole wyszukiwarki, co może być pomocne dla osób często korzystających ze smartfonów, którzy chcą szybko z niej skorzystać. Zmianie uległa również m.in. ikona wyszukiwania obrazem, kolorystyka i (częściowo) font.

Zamierzasz kupić konsolę? Sprawdź, jakiego telewizora potrzebujesz

Flagowy styl Google`a

Kluczowy dla zmian wprowadzanych przez Google jest system projektowania Material You. Zakłada on, że wszystkie aplikacje mają być podobne stylistycznie, co docelowo ma zapewniać prosty dostęp do ich wszystkich funkcji.

Warto dodać, że użytkownicy Androida i iOS nie zawsze mają do czynienia z nowoczesnym wyglądem tych programów. Tego typu zmiany były bowiem wprowadzane do tej pory stopniowo.

ZOBACZ TAKŻE: Szukasz pracy? Możesz paść ofiarą oszustwa, miej się na baczności

Niewidoczne modyfikacje

Z jakiegoś powodu nadal nie widzicie odświeżonego wyglądu google`owskiego interfejsu? Jest na to prosta rada. Możecie wymusić zmiany za pomocą przełącznika flagi.

Wystarczy wpisać w adres wyszukiwania chrome://flags. Później należy wpisać nazwę funkcji: Surface Polish. Kiedy przełącznik znajdzie się w pozycji Enabled, to znak dla nas, że wszystko jest w porządku.

Źródło: tabletowo.pl