Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Masz konto w mBanku? Będzie długa przerwa w logowaniu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 20.06.2024 18:10

Masz konto w mBanku? Będzie długa przerwa w logowaniu

mbank
Fot. materiały prasowe mBank

Klienci mBank napotkają w nadchodzący weekend problemy z dostępem do usług finansowych. Prowadzone będą prace serwisowe, które uniemożliwią między innymi logowanie do bankowości elektronicznej.

mBank zapowiada prace serwisowe

mBank rozesłał powiadomienia o przerwie w dostępie do usług, która ma zostać przeznaczona na modernizację systemów. Rozpoczną się one w nocy z 22 na 23 czerwca o 2:30.

W tym czasie nie będzie możliwe zalogowanie się na konto w mBanku zarówno poprzez przeglądarkę, jak i w aplikacji mobilnej. Nie będzie możliwości składania wniosków oraz wyłączona zostanie możliwość płacenia kartą w internecie.

Dostępu do logowania nie będą mieli także konsultanci infolinii - ich pomoc będzie miała w czasie prac charakter stricte informacyjny. Według harmonogramu przyjętego przez mBank infrastruktura ma wrócić do pełnej sprawności do godziny 9:00 w niedzielę 23 czerwca.

Protest operatora bankomatów Euronet. mBank zwróci pieniądze klientom

Przy jakich operacjach nie będzie przeszkód?

mBank zapowiada, że mimo prac bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych usług banku. Działać będą wszystkie płatności kartą poza internetowymi - zapłacimy zarówno w sklepach czy restauracjach, jak i wypłacimy pieniądze z bankomatu.

Podczas przerwy nie będzie możliwe uzupełnienie stanu konta. Warto więc wcześniej upewnić się, czy karta płatnicza, z której będziemy korzystać podczas prac serwisowych, jest powiązana z rachunkiem, na którym są dostępne środki.

Przerwa serwisowa także w PKO BP

mBank nie jest jedynym polskim bankiem, który planuje na nadchodzący weekend przerwę w dostępie usług. Prace serwisowe zapowiedział także PKO BP. Od soboty 22 czerwca od godziny 22:00 do niedzieli 23 czerwca do 06:00 w aplikacji IKO i serwisie iPKO nie będą dostępne przelewy natychmiastowe.