Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > Nie masz z kim gadać? Napisz do bota. Do Gadu-Gadu zmierza sztuczna inteligencja
Paula Drechsler
Paula Drechsler 05.06.2023 18:34

Nie masz z kim gadać? Napisz do bota. Do Gadu-Gadu zmierza sztuczna inteligencja

GG
Gadu-Gadu

Kultowy komunikator idzie z duchem czasu i rozwija się o kolejną funkcję. W społeczności GG pojawił się Bot AI, który ma pomagać i bawić użytkowników. Najpierw jednak potrzebuje… imienia.

Do GG wkracza Bot AI

Na stronie Gadu-Gadu oraz w specjalnej wiadomości od Przypominajki w komunikatorze pojawiły się informacje dotyczące implementacji do GG nowej użytecznej funkcji na czasie, a mianowicie bota sztucznej inteligencji, który ma działać na zasadach podobnych do Chat GPT. 

Sztuczna inteligencja GG w liście do użytkowników komunikatora podkreśliła, że bardzo chciałaby wszystkich poznać i pomagać w różnych zdaniach, na przykład odpowiadając na pytania i po prostu rozmawiając. Najpierw jednak potrzebuje, aby nadano jej imię, a ten proceder pozostawiono w rękach społeczności Gadu-Gadu.

Wymyślanie imienia dla Bota AI w GG

Jak sam o sobie pisze Bot na stronie Gadu-Gadu, Jestem nowym Botem AI w naszej społeczności GG. Chciałbym być zawsze pod ręką i pomagać Ci, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Dopiero się rozwijam i sam potrzebuję Twojej pomocy w wyborze mojego imienia. Napisz do mnie na GG: 100 i zaproponuj swoją nazwę dla mnie. Może zostanie ona moim imieniem 🙂 Będę Ci wdzięczny za Twoją propozycję.  

Cześć, poklikasz? Kultowe Gadu-Gadu wraca na podbój polskiego rynku, przygotowali niezły arsenał

Tym prostym sposobem właściciele GG aktywizują użytkowników do korzystania z aplikacji oraz informują internautów o nowej funkcji komunikatora. Jeśli ktoś chce wziąć udział w procesie wymyślania imienia dla sztucznej inteligencji GG, musi trzymać się kilku zasad. Imię musi być krótkie, jednowyrazowe, bez polskich znaków i łatwe w przełożeniu na awatar. Każdy może pobrać GG i napisać pod numer 100 z propozycją imienia dla Bota. Pomysły można nadsyłać do 10 czerwca, a więc prawdopodobnie wtedy spodziewać się także można aktualizacji ze strony właścicieli GG o tym, co dalej z Botem AI.

Są pewne ograniczenia w korzystaniu ze sztucznej inteligencji GG

We wpisie umieszczonym na stronie www Gadu-Gadu przeczytać można, że sztuczna inteligencja GG dopiero się rozwija. Jest też informacja, że początkowo Bot AI będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników GG w wersji GG Premium. Jest to więc ewidentna zachęta twórców do tego, aby subskrybować tę opcję, a tym samym wspierać dalsze istnienie i rozwój GG. Można się także spodziewać, że po „nakarmieniu” SI odpowiednią liczbą danych, zostanie ona udostępniona także szerszemu gronu odbiorców. Bot dostępny bezpośrednio w komunikatorze jest niemniej ciekawym krokiem w stronę potrzeb dzisiejszych internautów. 

Gadu Gadu Bot AI