Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Polski startup SatRev chce podbić kosmos. Budują satelity. Nawiązali współpracę z Australijczykami
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.06.2023 22:17

Polski startup SatRev chce podbić kosmos. Budują satelity. Nawiązali współpracę z Australijczykami

SatRev
FB/SatRev

SatRev, startup związny z branżą kosmiczną powstały we Wrocławiu, zamierza poważnie rozwinąć swoje plany podboju kosmosu. Nawiązano już współpracę z australijskim rządowym programem MMI-C.

Wrocławianie będą podbijać kosmos

O całej sprawie napisał portal wroclaw.pl. Spółka SatRev, która powstała w stolicy Dolnego Śląska, oficjalnie otworzy swój oddział w Australii. Wszystko dzięki współpracy z programem MMI-C.

Jak wynika ze słów prezesa spółki Grzegorza Zwolińskiego którego cytuje portal wroclaw.pl, wspomniany program promuje możliwości techniczne jakie posiada sektor kosmiczny w Australii. Dodatkowo, pozwala on na zapewnienie zaplecza potrzebnego do produkcji komponentów kosmicznych już od etapu projektowania.

Satelity wraz z Australijczykami

SatRev nawiązał również współpracę z przedsiębiorstwem Gilmour Space. Jest to firma, która zajmuje się produkcją rakiet i platform satelitarnych w Australii.

Jak podaje portal wroclaw.pl, spółka-córka którą w Australii otworzy SatRev, ma zaprojektować i zbudować mikrosatelitę. Będzie on posiadał wysoką rozdzielczość obrazowania. Finansowanie będzie częściowo zapewnione przez australijski rząd.

Kolejne ruchy SatRevu

Nie są to jednak pierwsze ruchy SatRevu w ogóle. Jak wynika z informacji portalu wroclaw.pl, spółka ma już doświadczenie w budowie satelitów - póki co, wykorzystuje się je m.in. w transporcie, energetyce czy rolnictwie.

Z usług firmy korzysta już samo miasto Wrocław. Na razie konkretnym terytorium współpracy jest uszczelnienie systemu podatkowego - chodzi o kontrolowanie kwestii podatku od nieruchomości - lecz według zapewnień portalu wroclaw.pl, współpraca miasta ze start-upem ma się rozszerzyć o sektor transportu i zrównoważony rozwój.

Powiązane