Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważny komunikat mBanku. "Jest to decyzja, na którą nie mamy wpływu"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.06.2024 14:38

Ważny komunikat mBanku. "Jest to decyzja, na którą nie mamy wpływu"

mBank
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Ważny komunikat mBanku. Klienci dostali pilną wiadomość na temat utrudnień. Nie były one wcześniej planowane i nie wynikają z prac serwisowych banku. Osoby, które chcą wypłacić znaczne ilości gotówki, będą zdziwione. - Jest to decyzja, na którą nie mamy wpływu - czytamy w informacji mBanku.

Ważny komunikat mBanku

Klienci mBanku otrzymali pilną wiadomość. Ważny komunikat dotyczy nieplanowanych utrudnień, które występują na terenie całego kraju. Informacja pojawiła się w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE: Nie wypłacisz więcej niż 200 zł. Nagle zmniejszyli limit w bankomatach

Uwaga, dziś w Euronecie wypłacisz jednorazowo tylko 200 zł - decyzja niezależna od mBanku - wskazał bank na samym początku komunikatu.

Wysyłasz SMS-y z polskimi znakami? Musisz to wiedzieć

mBank ostrzega klientów

mBank ostrzega klientów, iż we wtorek 18 czerwca będą mieli problemy z wypłatą większych sum gotówki z bankomatów Euronetu. Bank zastrzega, iż sytuacja jest zaskoczeniem, gdyż  operator nie informował wcześniej o swoich planach. Jest to bezpośrednim powodem, tak później publikacji informacji przez mBank.

Euronet, bez wcześniejszych zapowiedzi, ograniczył dziś kwotę jednorazowej wypłaty z bankomatów ich sieci do 200 zł. Jest to decyzja, na którą nie mamy wpływu i dotyczy klientów wszystkich banków w Polsce - dodaje mBank w specjalnym komunikacie.

Zrzut ekranu 2024-06-18 o 14.33.47.jpg
Komunikat mBanku

Limity w bankomatach to efekt protestu Euronetu

Euronet we wtorek 18 czerwca przeprowadza ogólnopolski protest. Operator bankomatów uderza w Visę, Mastercard oraz BLIK w związku z brakiem podnoszenia i urealniania opłat za wypłatę pieniędzy w formie gotówki.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS zwiększy emerytury nawet o 730,13 zł. Ujawniono oficjalne wyliczenia

Od 14 lat stawka za wypłatę gotówki kartą krajową, a od 2015 roku także przy użyciu kodu BLIK (tzw. interchange bankomatowy), jaką płacą VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK) operatorom bankomatów praktycznie nie zmieniła się. Doprowadziło to do sytuacji, w której krajowe wypłaty gotówki realizowane są przez operatorów bankomatów w Polsce ponad dwukrotnie poniżej kosztów jakie ponoszą oni w związku z taką usługą - czytamy oświadczeniu Euronetu w związku z protestem.