Tech.BiznesINFO.pl > Finanse

Finanse

Wnętrze tunelu
08.12.2023 20:41 Rusza budowa najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce. Podróżni będą zachwyceni

Budowa CPK to w ostatnich miesiącach jeden z najpopularniejszych tematów w rodzimej przestrzeni publicznej. Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała, że podpisano drugi z trzech kontraktów na roboty budowlane związane z dalekobieżnym tunelem kolejowym. Koszt inwestycji jest naprawdę imponujący i ma wynieść prawie 150 milionów złotych. Zakończenie przedsięwzięcia jest planowane jednocześnie z uruchomieniem pierwszego etapu lotniska CPK. 

inwestor
04.12.2023 12:38 Ogromne wzrosty wartości kryptowalut: Bitcoin przekroczył magiczną granicę

Bitcoin jako najstarsza i najpopularniejsza kryptowaluta często jest papierkiem lakmusowym dla całego rynku i pociąga za sobą wzrosty – lub spadki – innych środków cyfrowych. Tak jest tym razem – Bitcoin właśnie przekroczył kolejną granicę, a wzrosty widać także w przypadku Ethereum.

pralka
30.11.2023 17:40 Wiadomo, który sprzęt w domu zużywa najwięcej prądu. Duże zaskoczenie

Wysokie ceny energii oraz niskie temperatury zachęcają do szukania oszczędności. Miejsca na optymalizację często szukamy na oślep, nierzadko posługując się tokiem myślenia, w którym jeśli coś jest większe, to pobiega więcej energii. W praktyce bardzo często jest zupełnie inaczej.

pieniądze
28.11.2023 20:04 Płacenie takimi pieniędzmi może przysporzyć problemów. Wiadomo, co z nimi zrobić

Zdarza się, że w jesteśmy nieświadomi noszenia w portfelach małych fortun. Nie chodzi jednak o zgromadzoną tam sumę, ale o monety i banknoty, które mają wysoką wartość kolekcjonerską. Niestety zdarza się też sytuacja odwrotna – posługiwanie się określonymi środkami może być problematyczne.

Nokia
16.11.2023 10:20 Masowe zwolnienia w Nokii. W Polsce setki osób mogą stracić pracę

Pod koniec października pojawiły się informacje o tym, że Nokia ze względu na niższe niż oczekiwano wyniki finansowe, będzie musiała zwolnić część pracowników. Dużą część, bo nawet  do 16 proc. Dziś wiemy już na ten temat więcej, także w kwestii zwolnień, do jakich dojdzie w Polsce.

tv
06.11.2023 12:48 Nowe ceny abonamentu RTV. Te osoby nie muszą go płacić

Od 1 stycznia 2024 r. wzrasta cena opłat za abonament RTV. To obowiązkowa opłata. Muszą ją płacić ci, którzy posiadają w domu radio lub telewizor. Jest jednak kilka wyjątków, oto lista osób zwolnionych z uiszczania zapłaty za abonament.

auto
06.11.2023 09:46 Fatalne wieści dla właścicieli samochodów. Wiele osób czekają wyższe opłaty

Kierowcy muszą sporo płacić za to, by móc korzystać ze swoich samochodów. Ceny za ubezpieczenie, konserwację, przeglądy i paliwo do niskich nie należą. Okazuje się, że to nie jedyne wydatki. Wiele osób obejmuje jeszcze jedna danina, a część z nich nie wie nawet, że powinno się ją uiszczać. Jakby tego było mało, jej stawka wzrasta od 1 stycznia 2024 r.

kajdanki
04.11.2023 15:18 Podsuwał klientom sieci komórkowej trefne umowy. Policja ostrzega, narażeni są głównie seniorzy

Jeden z pracowników salonu popularnej sieci komórkowej miał dopuszczać się dużych przekrętów wobec niczego nieświadomych klientów. Jego manipulacje narażały konsumentów na dodatkowe koszty. Na takie sytuacje trzeba bardzo uważać podczas korzystania z usług w punktach sprzedażowych różnych firm. Policja zwraca uwagę przede wszystkim na to, że łatwym celem są osoby starsze.

bankomaty
04.11.2023 10:19 Lepiej wypłać pieniądze i zrób zakupy wcześniej. Ogromne utrudnienia w dużych bankach

Miliony klientów już za chwilę będą miały problem z korzystaniem z usług swoich banków. Warto zawsze być czujnym i upewnić się, że dokładnie rozumie się procedury i komunikaty bankowe, aby uniknąć problemów z wypłaceniem pieniędzy czy wykonaniem przelewu. W razie wątpliwości zawsze zaleca się konsultację z pracownikami banku, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

portfel
02.11.2023 20:49 56-latek stracił majątek, wystarczyło, że wszedł na tą stronę internetową. Policja ostrzega Polaków

Cyberprzestępcy zastawiają pułapki w każdym miejscu sieci. 56-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego na własnej skórze przekonał się, jak sprytnie potrafią działać przestępcy internetowi i jak bardzo trzeba uważać, komu się wierzy. Policja przestrzega przed zagrożeniem.

bankomat
02.11.2023 18:41 Awaria w znanym banku. Polacy odcięci od dostępu do konta

W jednym z popularnych w Polsce banków doszło do awarii. Wiele osób zgłaszało problemy z dostępem do konta. “Nie działa nawet BLIK!!!!! Co się dzieje? Czy nasze pieniądze są bezpieczne?!” - napisał jeden z zaniepokojonych klientów.

prl
01.11.2023 14:54 Te rzeczy z PRL są sporo warte, pewnie masz je w domu. To ukryte skarby

Moda na antyki oraz starocie trwa. Wiele rzeczy z dawnych czasów cieszy się dużą popularnością. Polują na nie już nie tylko kolekcjonerzy, ale i osoby, które darzą minione lata sentymentem albo chcą w wyjątkowy sposób urządzić mieszkanie. Oto co warto wystawić na sprzedaż.

płatność kartą
01.11.2023 13:19 Przydatna funkcja kart płatniczych. Mało kto wie o istnieniu tej opcji

Płatności bezgotówkowe są niezwykle popularną formą uiszczania należności. Jednym ze sposobów na takie regulowanie opłat jest korzystanie z karty. Wielu klientów nie ma pojęcia, że nie wykorzystuje w pełni możliwości, jakie ona oferuje. Oto przydatna funkcja karty płatniczej.

portfel
01.11.2023 07:38 Znany bank ogłasza istotne zmiany. Jest ważny komunikat dla klientów

Jeden z najpopularniejszych w Polsce banków wystosował obwieszczenie z zapowiedzią dużych zmian. Na nowości muszą przygotować się zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Już wkrótce niemal 5 milionów użytkowników spotka się z modyfikacjami dotyczącymi bankowości internetowej.

smartfon
30.10.2023 19:42 Opłaty za Facebooka i Instagrama potwierdzone. Znamy daty i ceny

W mediach od jakiegoś czasu pojawiają się informacje na temat opłat, jakie wkrótce będzie trzeba uiszczać w przypadku chęci korzystania z Facebooka i Instagrama w modelu uwzględniającym brak reklam. Meta właśnie potwierdziła te doniesienia. Znamy ceny dla Europy oraz termin wprowadzenia daniny.

ogród
30.10.2023 14:07 Szukali w ogródku zagubionego kolczyka. Zamiast tego znaleźli wyjątkowy skarb

Pewna kobieta podczas przebywania w ogródku koło domu zgubiła kolczyk. Drobna biżuteria tak się zawieruszyła, że konieczna była pomoc w poszukiwaniach. Ich efekty były jednak bardzo niespodziewane. Pod ziemią krył się skarb.

helikopter
28.10.2023 14:09 Z nieba spadały pieniądze, tłum ludzi rzucił się na banknoty. Nagranie obiegło sieć

Internet obiegło nagranie, na którym widać spadające z nieba pieniądze i tłum ludzi, który biega po polu i próbuje złapać jak najwięcej banknotów. Wszystko przez to, że pewien influencer rozrzucił w przeliczeniu ok. 4 milionów złotych wprost z helikoptera. Akcja wywołała ogromne zamieszczanie, bo okazała się mieć drugie dno.

pieniądze tvn
27.10.2023 11:49 Potężna kara dla TVN, wszystko przez jeden błąd. "Wygląda na złośliwe nękanie"

Maciej Świrski, szef KRRiT - Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o nałożeniu gigantycznej kary na jedną z najpopularniejszych stacji telewizyjnych. Wszystko przez drobny błąd, za który stacja od razu przeprosiła. Media donoszą, że sprawa ma zakończyć się w sądzie.

telefon
25.10.2023 12:20 Straciła gigantyczną sumę pieniędzy w godzinę. Wszystko przez jeden telefon

Wystarczył jeden telefon, aby 39-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego straciła majątek. Zadzwonili do niej oszuści, którzy posłużyli się dobrze znanym sposobem na wyłudzenie. Policja ostrzega.

smartfony
24.10.2023 13:27 Wojsko będzie miało nowe smartfony. Pójdzie na to gigantyczna kwota

Otwarte zostały oferty w przetargu na dostawę urządzeń mobilnych dla wojska. Chodzi o zamówienie tysięcy smartfonów oraz setek tabletów. Kwota przeznaczona na realizację tego zamówienia jest gigantyczna.

pukanie do drzwi
24.10.2023 11:24 Kontrole w domach Polaków, sypią się kary. Kilka tysięcy osób ma problem. A to dopiero początek

Trwają kontrole w polskich gospodarstwach domowych oraz instytucjach. Wszystko przez konieczność uiszczania jednej konkretnej opłaty i często uchylanie się od tego narzuconego obowiązku.

urząd skarbowy
20.10.2023 20:51 Urząd Skarbowy masowo kontroluje, co Polacy robią w pracy? Jest komentarz KAS

Media obiegła informacja o masowych kontrolach, jakich podjęła się skarbówka. W całej Polsce ze wzmożoną intensywnością prowadzona ma być weryfikacja tego, co osoby działające na samozatrudnieniu i na etacie faktycznie robią w pracy. O co w tym chodzi?

list z ZUS
20.10.2023 16:42 ZUS już rozesłał pisma. Wielu Polaków trafi na dywanik, ruszają kontrole

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podda kontroli ogrom Polaków. Urząd rozesłał już pisma. W przypadku niektórych osób może chodzić o nawet kilka tysięcy złotych niedopłaty, którą muszą jak najszybciej uregulować.

None
20.10.2023 10:17 Masowe zwolnienia w potężnej korporacji. Firma zatrudnia w Polsce tysiące osób

Nokia opublikowała wyniki finansowe obejmujące okres od lipca do września 2023 roku. Niestety nie są one satysfakcjonujące – sprzedaż spadła o 20%, co wymaga podjęcia odważnych decyzji. Potwierdzono już, że w Nokii szykują się duże zwolnienia.

pieniądze
19.10.2023 13:37 Uwielbiany przez Polaków sklep wprowadza nowe opłaty. Kwota do niskich nie należy

Popularna w Polsce i na świecie internetowa platforma sprzedażowa wprowadza istotne zmiany. Chodzi o dodatkowe opłaty. Klienci mogą nie być zadowoleni, bo kwota nie jest mała. Kogo obejmie nowa danina i ile trzeba będzie zapłacić?

pilot do tv
19.10.2023 12:28 Zacznie się już za chwilę. Tysiące Polaków straci dostęp do TVP, znamy termin

Widzowie Telewizji Polskiej mogą się mocno zawieść. Niedługo w życie wchodzą istotne zmiany, które odetną wielu oglądających od ulubionych kanałów. Na kiedy wyznaczono termin i czy da się z tym coś zrobić?

praca
18.10.2023 14:19 Miliony osób zostaną bez pracy przez sztuczną inteligencję. Ekspert stawia sprawę jasno, tylko te zawody ocaleją

Starzejące się społeczeństwo, gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji, mniejsza liczba osób w wieku produkcyjnym – te czynniki mają duży wpływ na zmiany na rynku pracy. O jakich zajęciach możemy więc powiedzieć, że to zawody przyszłości? Jakie branże wygrają wyścig z SI? Komentarza udzieliła ekspert Anna Panek, Dyrektor Departamentu HR z Soonly Finance.

None
14.10.2023 15:38 Największe przejęcie tego roku sfinalizowane! Ta transakcja zatrzęsie branżą gier wideo

Niemal dwa lata – tyle zajęło Microsoftowi uzyskanie zgód od regulatorów, aby przejąć Activision Blizzard. Jest to zdecydowanie najważniejsze przejęcie tego roku w branży i jeden z największych zakupów w historii rynku gier wideo. Wydarzenie tego kalibru będzie miało wpływ na cały rynek i poniekąd kierunek jego rozwoju, czyniąc Microsoft jednego z największych graczy także w tym segmencie.

  • 1
  • 2