Tech.BiznesINFO.pl > Finanse

Finanse

laptop
29.05.2024 13:15 Boże Ciało a przelewy bankowe. Wydano ważny komunikat

W najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzimy Boże Ciało, co oznacza dzień wolny od pracy. Jak zaplanować przelew, aby dotarł do odbiorcy na czas? System rozliczeniowy Elixir opublikował na swoim profilu w serwisie X oświadczenie, które zawiera kluczowe informacje dotyczące przerw w standardowym funkcjonowaniu.

pilot do telewizora
29.05.2024 09:32 Oni nie muszą płacić abonamentu RTV. Mamy listę osób zwolnionych z opłaty

W 2025 roku obowiązują nowe stawki za abonament RTV, jednak grupa osób zwolnionych z opłat pozostaje bez zmian. Oto szczegółowa lista osób zwolnionych z opłat oraz wymaganych w tym celu dokumentów.

banknoty
28.05.2024 14:49 Przerwa w realizacji przelewów. Polaków czekają spore utrudnienia

Pojutrze, 30 maja, świętujemy Boże Ciało. Dla wielu jest to okazją do przedłużenia weekendu. Należy mieć na uwadze, że wypoczynek mogą utrudnić zmiany i przerwy w pracach banków. Może dojść do opóźnień w przekazywaniu przelewów.

bankomat
25.05.2024 10:33 Przerwa w polskim banku. Można zostać bez pieniędzy na weekend

Klienci mBanku już dziś napotkają przerwy w dostępie do usług. Wszyscy, którzy planują weekendowy wypad czy aktywności poza domem powinni wypłacić pieniądze - problemy z płatnościami rozpoczną się już dzisiejszego wieczoru i będą utrzymywać się dłużej.

santander bank, ing bank
24.05.2024 22:12 ING Bank Śląski i Santander Bank Polska ostrzegają klientów. Wystąpią trudności z transakcjami

Klienci ING Banku Śląskiego oraz Santander Bank Polska muszą przygotować się na spore utrudnienia w nadchodzący weekend. Banki ogłosiły przerwy techniczne, które mogą wpłynąć na dostępność wielu usług. Warto zaopatrzyć się w gotówkę wcześniej, gdyż w niektórych przypadkach nawet bankomaty będą niedostępne.

Bank PKO BP
24.05.2024 20:17 Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

W najbliższy weekend klienci PKO Banku Polskiego powinni przygotować się na chwilowe przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych. Instytucja poinformowała, że w dniach 25 i 26 maja przeprowadzone zostaną prace techniczne, które mogą wpływać na korzystanie z niektórych funkcji bankowych.

pilot telewizja
23.05.2024 22:35 Abonament RTV. Te osoby są zwolnione z opłaty

Poczta Polska przypomina – każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego bądź radiofonicznego ma obowiązek jego rejestracji i uiszczania z tego tytułu opłat abonamentowych. Nie leży to jednak w interesie niektórych odbiorców, którzy skutecznie unikają opłaty. Jak się okazuje, są też osoby, które nie muszą płacić za abonament RTV. Sprawdź, czy znajdujesz się w tym gronie.

Bankomat
22.05.2024 11:32 Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu? Obowiązują ważne limity

W obecnych czasach coraz rzadziej sięgamy po gotówkę, która konsekwentnie wypierana jest przez karty i płatności mobilne. Są jednak sytuacje, kiedy będzie nam ona potrzebna. Najłatwiej wtedy udać się do bankomatu. Warto jednak wiedzieć, że nie każdą kwotę możemy z niego podjąć. Jak wyglądają limity wypłat z bankomatu?

PKO Bank Polski
22.05.2024 10:17 Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć

PKO Bank Polski wprowadził ważne zmiany w systemie logowania do bankowości internetowej iPKO. Te nowe zabezpieczenia mogą skutecznie chronić Twoje konto przed nieautoryzowanym dostępem.

telewizor
22.05.2024 09:47 Nowe stawki abonamentu RTV w 2025 roku. Te osoby zapłacą znacznie mniej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła na swojej stronie internetowej stawki opłat abonamentowych za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych w 2025 roku. Podano również informacje dotyczące zniżek za płatności dokonywane z góry.

ZUS
21.05.2024 12:33 Ważny komunikat z ZUS, może zawiesić świadczenie. Emeryci mają czas do końca maja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina emerytom o konieczności złożenia dokumentów do końca maja. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy mają inne źródła dochodu obok emerytury. Nieprzesłanie wymaganych informacji może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem świadczeń.

Kierowca
20.05.2024 15:05 Unikaj tego podczas jazdy samochodem. Wielu kierowców chce zaoszczędzić i popełnia prosty błąd

Widząc przed nami czerwone światło, często chcąc zaoszczędzić nieco paliwa, dojeżdżamy to nich na biegu jałowym, czyli tzw luzie. Okazuje się, że nie jest to najlepsza metoda. Co warto wiedzieć?

Pompa ciepła
20.05.2024 14:00 Planujesz zakup pompy ciepła? Mało kto zdaje sobie z tego sprawę

Budując dom, czy też remontując stoimy przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór sposobu ogrzewania. W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się pompy ciepła. Jak wybrać tą odpowiednią i na co zwrócić uwagę?

ceny prądu
20.05.2024 10:23 Od lipca wyższe rachunki za prąd. Komu będzie przysługiwał bon energetyczny?

Od lipca 2024 roku polskie gospodarstwa domowe muszą przygotować się na podwyżki cen energii elektrycznej. Rząd zaprezentował projekt ustawy o bonie energetycznym, który ma na celu zrekompensowanie wzrostu kosztów. Sprawdź, ile więcej zapłacimy za prąd i kto może liczyć na wsparcie.

pralka
20.05.2024 09:25 Unikaj tego programu w pralce. Zmniejszysz rachunki za prąd i wodę

Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń domowych. Choć jej obsługa jest intuicyjna, niewielkie zmiany w sposobie prania mogą przynieść znaczne oszczędności na rachunkach za prąd i wodę oraz pomóc chronić środowisko.

PKO BP
17.05.2024 19:31 Ważny komunikat banku PKO BP. "Nie będzie można korzystać"

Klienci banku PKO – Bank Polski muszą się przygotować na przerwę w usługach. Dostęp do swoich kont mogą stracić na kilka godzin, w tym czasie niemożliwe będą między innymi płatności przez internet.

telefon
15.05.2024 22:23 Unia zmienia ceny połączeń. Nowa stawka już od 15 maja

Świetna wiadomość dla tych, u których opłaty za połączenia za granicą spędzały sen z powiek. Unia Europejska wzięła pod lupę ceny połączeń telefonicznych i podjęła decyzję w sprawie ich obniżenia w cennikach operatorów. Zmiany weszły w życie 15 maja i dotyczą dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów na terenie Unii Europejskiej i w strefie EOG.

telefon aliexpress
15.05.2024 21:44 Ważna wiadomość dla klientów Shein, Temu i Aliexpress. Rząd podjął decyzję

Fani chińskich sklepów e-commerce mają powody do niepokoju. Osoby, które skuszone niskimi cenami, kupują na Shein, Temu, lub AliExpress, w długofalowej perspektywie będą musiały przygotować się na pewne zmiany. Ministerstwo finansów wzięło właśnie pod lupę tę platformy – wiadomo już, co planuje.

pociąg
15.05.2024 18:36 Darmowe przejazdy PKP. Specjalna oferta już 1 czerwca, ale jest haczyk

Wyjątkowa oferta dla osób podróżujących koleją ze swoimi bliskimi. Już niedługo będzie można skorzystać z darmowej podróży pociągami PKP Intercity. Specjalna promocja będzie miała miejsce jedynie w sobotę 1 czerwca, warto wcześniej się przygotować. Jest pewien haczyk – z okazji będą mogli skorzystać najmłodsi podróżnicy, oczywiście w towarzystwie swoich opiekunów.

telefon mObywatel
15.05.2024 18:12 Niewiele osób wie o tej funkcji w mObywatel. Można zyskać spore zniżki

Aplikacja mObywatel od niemalże 7 lat ułatwia dokonywanie różnego rodzaju formalności. Dzięki niej można pożegnać się z koniecznością noszenia wielu dokumentów w portfelu. Nie każdy wie, że na naszych smartfonach i komputerach możemy odnaleźć dodatkową funkcję. Chodzi o Kartę Dużej Rodziny – jak ją dodać i skorzystać ze zniżek?

Bank ING
11.05.2024 22:34 Ważny komunikat dla klientów Banku ING. Ostrzeżenie przed oszustwem

W dobie wszechobecnej bankowości internetowej, wygoda korzystania z konta online jest niepodważalna. Jednakże, niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a fałszywe strony internetowe banków stają się coraz bardziej wyrafinowane. Jak więc chronić swoje pieniądze przed cyberprzestępcami? Zespół CSIRT KNF ostrzega przed zagrożeniami i podaje wskazówki, jak uniknąć pułapek.

Cyberbezpieczeństwo
11.05.2024 13:51 Oszuści podszywają się pod Kaufland. Trzeba uważać

Klienci sieci Kaufland powinni mieć się na baczności. Ostatnio znaleźli się na celowniku cyberprzestępców, którzy podszywając się pod sieć, próbują wykraść dane i pieniądze klientów. O co dokładnie chodzi?

Liczniki, prąd
11.05.2024 13:29 Te urządzenia zużywają najwięcej prądu. Sprawdź, które masz w domu

Zapewne każdy z nas zastanawiał się kiedyś, jak wiele prądu potrzebują używane przez nas urządzenia. W czasach postulowania motywowanych troską o ekologię haseł oszczędności, wydaje się on jeszcze ciekawszy. Nie bez znaczenia są oczywiście nieustannie rosnące ceny. Co najbardziej naraża nas na koszty?

pko bank polski
10.05.2024 17:22 Wielka awaria w PKO. Zgłoszenia napływały z całej Polski

Dwa duże polskie banki borykają się dziś z problemami. Od rana występują przerwy w dostępie do usług. Choć duża część infrastruktury została już przywrócona do pełnej sprawności, to pomniejsze problemy nadal mogą pojedynczo występować. Ponadto w weekend część banków przeprowadzać będzie prace serwisowe.

bankomat
08.05.2024 11:54 Lepiej nie rób tego, gdy wypłacasz z bankomatu. Można stracić pieniądze

Całe mnóstwo Polaków na co dzień korzysta z bankomatów. Jak się jednak okazuje, ta pozornie prosta czynność może okazać się niebezpieczna. Należy zachować szczególną ostrożność podczas wypłacania pieniędzy, bo wystarczy chwila nieuwagi i można stracić swoje oszczędności.

Licznik prądu, pieniądze
07.05.2024 17:57 Bon energetyczny. Wiemy już, o ile wzrosną rachunki za prąd

Na podstawie projektu ustawy o bonie energetycznym, resort klimatu i środowiska oszacował, ile wzrosną rachunki za energię elektryczną. Przypominamy, że rząd planuje wprowadzić ceny sprzedaży energii na poziomie 500 zł za 1 MWh. 

piekarnik
05.05.2024 17:02 Niewielu zna tę ukrytą funkcję piekarnika. Zapłacisz mniej za prąd

Piekarnik to jedno z najbardziej "prądożernych" urządzeń w domu. Z wyliczeń ekspertów wynika, że korzystanie z tego sprzętu kosztuje średnio 343,10 zł rocznie. Istnieje jednak sposób, by zaoszczędzić.

pieniądze
05.05.2024 15:58 To urządzenie pożera najwięcej prądu. Mało kto o tym wie

Sprzęty elektryczne, które posiadamy w naszych domach, mogą "pożerać" znacznie więcej prądu, niż nam się wydaje. Wiele osób, poszukując oszczędności, zastanawia się, co tak naprawdę generuje wysokie rachunki. Odpowiedź może zaskoczyć.