Pkp

pkp intercity
19.04.2024 17:24 PKP Intercity wprowadza specjalne alarmy w swoich pociągach. Będą niesłyszalne dla pasażerów

PKP Intercity podejmuje nowe środki w celu zmniejszenia liczby wypadków pociągów z udziałem zwierząt. W oparciu o informacje z "Rynku Kolejowego", przewoźnik planuje zakup specjalnych syren, które mają skutecznie odstraszać zwierzęta leśne, minimalizując ryzyko kolizji. To krok naprzód w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa pasażerów i ograniczenia uszkodzeń taboru kolejowego.

pkp intercity
14.04.2024 21:58 PKP Intercity zwiększa punktualność. Wystarczyła jedna zmiana

Modernizacja taboru przełożyła się na to, że dziś podróżujący PKP Intercity na ogół nie mogą narzekać na komfort przejazdów. Wciąż jednak problemem pozostaje punktualność. Spółka poinformowała, że i w tym obszarze udało się dokonać ulepszeń.

pociąg
07.04.2024 13:21 Awaria kolei. Odwołano pociągi, opóźnienia sięgają 250 minut

Podróżujący w okolicy Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość i stoicki spokój. Wszystkie pociągi kursujące w rejonie Łódzkiego Węzła Kolejowego zostały odwołane lub opóźnione. Przyczyną utrudnień jest awaria komputera, który steruje ruchem na stacji Łódź Widzew.

Pociąg PKP intercity
04.04.2024 20:08 Bilety za mniej niż 10 zł. PKP Intercity zaskakuje

PKP Intercity uruchomiło specjalną ofertę sprzedaży Promobiletów. Od dziś do 26 kwietnia każdego dnia będzie można skorzystać z puli biletów na połączenia międzymiastowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Poziom startowy dla normalnych biletów to zaledwie 19 zł dla połączeń TLK i IC i 49 zł dla składów Pendolino. Z kolei studenci zapłacą nawet mniej niż 10 złotych.

podróżujący
03.03.2024 11:42 Świetna nowość w KOLEO. Użytkownicy czekali na nią od dawna

KOLEO to bez dwóch zdań jedna z najbardziej udanych polskich aplikacji ułatwiających podróże koleją. Regularnie dodawane są nowe funkcje, ale też obsługa kolejnych przewoźników wraz z możliwością zakupów biletów. W KOLEO właśnie pojawiła się nowość, dzięki której podróże pociągiem mogą być jeszcze wygodniejsze.

pociąg
23.02.2024 17:11 Nowa usługa PKP dla pasażerów. W końcu się doczekaliśmy

PKP Intercity poinformowało o wprowadzeniu nowej obsługi, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć zagubiony w podróży bagaż. Wprowadzony został nowy system ewidencji pozwalający odnaleźć zagubione rzeczy bez wychodzenia z domu. Zmiany zajdą także w procedurach zwrotu zgub.

pkp intercity
08.01.2024 16:55 Nowość w aplikacji PKP Intercity. Podróże właśnie stały się o wiele wygodniejsze

PKP Intercity nie zatrzymuje się przynajmniej w kwestii rozwoju swojej aplikacji mobilnej. W minionym roku dodano wiele przydatnych funkcji, m.in. obsługę biletów okresowych czy możliwość poznania szczegółów dotyczących przejazdu konkretnego pociągu. Do aplikacji właśnie trafiła kolejna porcja nowości.

straż ochrony kolei
05.01.2024 15:18 Sztuczna inteligencja ma pomóc polskiej kolei. Ruszył pilotażowy program

Założony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ośrodek IDEAS NCBR poinformował o nawiązaniu współpracy ze Strażą Ochrony Kolei. W rezultacie wdrożony zostanie pilotażowy program, który pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie zasobami SOK-u, tak aby zapobiegać przestępstwom dokonywanym na kolei.

pociąg
21.12.2023 19:19 Jedziesz pociągiem na święta? PKP przekazało ważne informacje

Święta ze względu na duże zainteresowanie pasażerów i trudne warunki pogodowe są na kolei ciężkim okresem. W tym roku PKP Intercity spróbuje zapobiec utrudnieniom i opóźnieniom, zwiększając liczbę pociągów. Znane są już szczegóły.

pkp pociąg
08.12.2023 19:56 Pociąg się spóźnia? W aplikacji sprawdzisz, gdzie się znajduje. Jest jedno „ale”

Postępująca modernizacja taboru pasażerskiego sprawia, że najważniejszym problemem polskiej kolei nie jest już brak komfortu podróży, lecz punktualność i awaryjność pociągów. Było to przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury. Zapowiedziano w tej kwestii bardzo ważne zmiany.

Janusz Cieszyński
06.12.2023 15:26 Były minister cyfryzacji: „firma Newag potraktowała cyberbronią swoich własnych klientów”

Informacja o tym, że firma Newag umyślnie unieruchamiała swoje pociągi Impuls znajduje kolejne potwierdzenia. W sprawie wypowiedział się Janusz Cieszyński, były minister cyfryzacji, który przyznał, że sprawa jest mu znana od maja.

newag impuls
06.12.2023 10:32 Tajemnicze awarie polskich pociągów. O sabotaż podejrzewany producent

Ujawniono być może najważniejszy incydent w polskim cyberbepzieczeństwie mijającego roku. Wyjaśnione zostało źródło awarii pociągów Impuls, z jakimi borykały się spółki kolejowe z całego kraju. Wygląda na to, że w ich oprogramowaniu umyślnie umieszczono kod, który unieruchamiał pojazdy.

dworzec
25.10.2023 14:35 Zmiana czasu a kursowanie pociągów, co trzeba wiedzieć? Uwaga, jest ważny komunikat PKP

W nocy z soboty na niedzielę (28-29 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wydarzenie to okupione jest nie tylko koniecznością przestawienia zegarków analogowych i dostosowania się do innego trybu funkcjonowania. Ma też wpływ np. na rozkład jazdy pociągów. PKP wystosowało na ten temat istotny komunikat. Lepiej to wiedzieć przed podróżą.

pkp intercity
21.10.2023 18:53 Rewolucja w pociągach PKP. Pasażerowie będą zachwyceni

PKP PLK nakazało przewoźnikom wprowadzić spore zmiany. Chodzi o modernizację ogromnej liczby pociągów. Nowe zasady obejmą wszystkich przewoźników, zarówno linii dalekobieżnych, jak i również regionalnych. Wszystko ma być gotowe na rozkład jazdy 2024/2025.

PKP
01.10.2023 16:42 PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. Do wyrwania milion tanich biletów, ale lekko nie jest

Od stycznia do końca września pociągami PKO Intercity podróżowało ponad 50 milionów pasażerów. Teraz przewoźnik wystartował z ofertą, która ma zachęcić do wybrania tego środka lokomocji jeszcze więcej osób. Internauci donoszą o niespodziankach.