Tech.BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

placowka pocztowa, kolejka klientow do okienka pocztowego
19.02.2024 12:50 Poczta Polska przejdzie zmiany. Czy konkurencja powinna się bać?

Poczta Polska stoi na progu przełomu. Po latach kłopotów finansowych i upolitycznienia, nadchodzi nowe przywództwo, gotowe wprowadzić spółkę w erę XXI wieku. Pod wodzą Sebastiana Mikosza, który już odniósł sukces w restrukturyzacji LOT-u, Poczta Polska szykuje się do rewolucji, która ma wstrząsnąć rynkiem usług kurierskich i express. Czy konkurencja powinna się bać?

Poczta Polska
15.02.2024 22:37 Poczta Polska o e-Doręczeniach. Jak korzystać z tej usługi?

Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o zaletach e-Doręczeń w obsłudze korespondencji z administracją publiczną. Po uruchomieniu produkcyjnym pierwszych usług wykorzystywanych do cyfryzowania komunikacji (PURDE i PUH) Poczta realizuje usługi w pełni cyfrowo w przypadku wszystkich, którzy otworzyli odpowiednią skrzynkę.

temu
15.02.2024 21:12 UOKiK analizuje skargi na Temu. Chodzi m.in. o dyrektywę Omnibus

Serwis sprzedażowy Temu przebojem wdarł się na polski rynek i w mniej niż rok wyprzedził pod względem popularności m.in. AliExpress, ustępując tylko Allegro. Pojawiają się jednak wątpliwości co do zgodności mechanizmów funkcjonowania Temu z polskim prawem. 

kontroler
15.02.2024 18:19 Rzecznik Prawo Obywatelskich o abonamencie RTV: konieczne pilne zmiany

Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.

poczta
06.02.2024 21:41 Poczta Polska wprowadza nową usługę. Za darmo dla wszystkich

Poczta Polska poinformowała o gruntownych zmianach w sposobie funkcjonowania przesyłek rejestrowanych, czyli m.in. listów poleconych. Klienci mogą już skorzystać z funkcji, która dotąd była dostępna tylko dla przesyłek obsługiwanych przez firmę kurierską Pocztex – wprowadzony został system powiadomień o dostarczeniu przesyłki.

Outriders
28.01.2024 09:47 Polski producent gier zwalnia pracowników. Kolejna produkcja będzie okrojona

Można już porzucić nadzieję, że rok 2024 będzie dla branży gamedevowej spokojniejszy pod względem liczby zwolnień. Styczeń był rekordowy, a m.in. po dość nieoczekiwanych zwolnieniach w Microsofcie redukcję zatrudnienia przeprowadza także polskie studio.

pieniądze
25.01.2024 12:38 Oszuści podszywający się po banki w rękach policji. Zabezpieczono złoto, gotówkę i biżuterię

Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.

poczta
11.01.2024 14:59 Jest plan ratunkowy dla Poczty Polskiej. W grze Orlen

Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.

haker
04.01.2024 15:34 Uwaga na maile od polskiego operatora domen. To próba wyłudzenia danych

Trwa nowa kampania phishingowa, której celem są przede wszystkim osoby zarządzające domenami wykupionymi u największego polskiego operatora. Choć taki scenariusz nie jest nowy, to zwraca się uwagę na nietypowy sposób manipulacjami adresami oraz… pomyłkami napastników.

telewizja polska
02.01.2024 18:51 Abonament RTV. US zajął ponad 20 mln złotych z wynagrodzeń i emerytur

Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.

pompa ciepła
21.12.2023 11:43 Posiadacze pomp ciepła wystrychnięci na dudka. W przyszłym roku zapłacą więcej

Pompy ciepła spotkały się w Polsce z dużym zainteresowaniem m.in. za sprawą państwowych dopłat. Niestety, już od 1 stycznia ci, którzy zdecydowali się na ekologiczne zasilanie gospodarstw domowych, zapłacą więcej.

sklep
04.12.2023 11:38 Nowe informacje ws. upadłości NEONET. Co z zamówieniami złożonymi przez klientów?

Przed kilkoma dniami ujawniono, że NEONET, jedna z największych działających sieci sprzedażowych RTV i AGD złożyła wniosek o upadłość. Dziś wiadomo więcej na temat tego, jak przyszłość czeka NEONET oraz jakie będzie to miało konsekwencje dla klientów.

flaga polski
02.12.2023 17:13 Polscy naukowcy stworzą odpowiedź na ChatGPT. PLLuM będzie darmowy

Tempo rozwoju silników przetwarzających język naturalny oraz dużych modeli językowych w ciągu ostatniego roku sprawił, że dysponowanie własnymi narzędziami tego rodzaju stanowi o konkurencyjności lub jej braku. W Polsce do podobnych wniosków doszła część środowiska akademickiego i powołała do życia konsorcjum Polish Large Language Universal Model.

poczta polska
19.11.2023 22:52 Do wielu Polaków dzwoni numer +48889739934. Wiemy o co chodzi

Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią, w której napastnicy podszywają się pod jej pracowników w celu wyłudzenia pieniędzy i danych. Tym razem identyfikacja zagrożenia jest na szczęście nieskomplikowana – atakujący posługują się wiele razy tym samym numerem.

pukanie do drzwi
17.11.2023 09:31 Ostrzeżenie przed paczkami za pobraniem. Oszuści już zacierają ręce przed Świętami

Ogromna część dokonywanych oszustw wykorzystuje odpowiednie umieszczenie ich w czasie i kontekście. Gdy tylko mamy do czynienia z istotnym i głośnym wydarzeniem, napastnicy od razu osadzają w jego okolicznościach swoje ataki. A niewiele jest tak dobrych okazji, jak nachodzące Święta.

smartfon
05.11.2023 14:27 Wielu Polaków dostaje taki SMS z kierunkowego +44. Lepiej od razu go usuń

Oszuści podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od Polaków. Podszywają się pod dobrze znaną mieszkańcom Polski instytucję. Wysyłają masowo SMS-y i próbują manipulować odbiorcami. Trzeba bardzo uważać.

poczta
30.10.2023 17:39 Poczta Polska wprowadza ważne zmiany. Chodzi o rezygnację z jednej z usług

Poczta Polska wystosowała komunikat na temat wyłączenia jednej z usług. Dalsze korzystanie z niej będzie wkrótce niemożliwe. Usługa przestanie działać już za miesiąc. Skąd taka decyzja i jak należy się przygotować do zmian?

None
17.10.2023 14:01 Poczta Polska udostępniła nową aplikację na smartfony. Pozwala na obsługę przesyłek kurierskich

Poczta Polska ogłosiła dostępność nowej aplikacji mobilnej, dzięki której można zarządzać paczkami obsługiwanymi przez firmę kurierską Pocztex. Choć na razie jej funkcjonalność jest dość uboga, to jednak pojawiły się już deklaracje o systematycznej rozbudowie. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co potrafi (i co będzie potrafiła) wydana właśnie aplikacja Pocztex Mobile.

poczta polska-logo-budynek-uslugi
22.09.2023 21:41 Rewolucja w Poczcie Polskiej. Wyślesz list... bez wychodzenia z domu

Transformacja rynku usług cyfrowych dokonuje się na naszych oczach i sprawia, że tradycyjne metody załatwiania spraw urzędowych odchodzą w zapomnienie. W końcu wiele formalności jesteśmy dziś w stanie załatwić przez internet. Niektóre z tych nowoczesnych narzędzi to tzw. usługi zaufania, które muszą spełniać wymagania Rozporządzenia eIDAS oraz norm ETSI. Właśnie w coś takiego wpisuje się usługa e-Doręczenia Poczty Polskiej.

Pixabay/radoslawczarnecki0
22.03.2022 09:17 Poczta Polska przechodzi rewolucję. Wzięła się za współpracę z MON

Poczta Polska reaguje na zmieniające się warunki. Z uwagi rozwój digitalizacji i pojawienie się nowych kategorii zagrożeń operator zamierza skupić się na obronie cyberprzestrzeni. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.Z tego artykułu dowiesz się:Na czym ma polegać współpraca podmiotówKto ma realizować zadania z porozumienia Dlaczego Poczta Polska angażuje się w ten projekt