Tech.BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

poczta polska
20.06.2024 21:02 Poczta dostarczy przesyłki do nowych punktów. Spółka rozwija sieć

Poczta Polska poinformowała o rozszerzeniu sieci punktów partnerskich, w których można odebrać i wysyłać obsługiwane przez nią przesyłki. Pocztex PUNKT, bo taką nazwę noszą placówki pocztowe i punkty partnerskie, pojawią się w kolejnych dwóch sieciach sprzedaży detalicznej.

Awizo
08.06.2024 23:03 Poczta Polska zapowiedziała zmiany. Koniec z tradycyjnym awizo

Zapewne wielu z nas doświadczyło frustrującej sytuacji zostawienia przez listonosza awiza w skrzynce, pomimo że akurat byliśmy w domu i czekaliśmy na daną przesyłkę. Już niebawem takie sytuacje przejdą do historii. Co się zmieni?

paczkomat
07.06.2024 21:01 Paczkomaty będą miały konkurencję? W polskich miastach pojawią się nowe automaty

Na polskim rynku pojawi się nowy gracz dostarczający automaty pocztowe. Za inicjatywą stoi Włodzimierz Stańczak, założyciel firmy kurierskiej Siódemka. Maszyny mają nosić nazwę pakomaty i nie tylko w kwestii marki mają rzucać wyzwanie InPostowi.

poczta polska
04.06.2024 20:07 Ważny komunikat Poczty Polskiej. Nowa usługa wiele ułatwi

Poczta Polska zdecydowała się na zmianę dostawcy usługi przelewów ekspresowych, wprowadzając system Express Elixir za pośrednictwem Banku Pocztowego. Obecnie trwa pilotaż tej nowej usługi, która wkrótce będzie dostępna we wszystkich placówkach pocztowych w kraju. Dzięki Express Elixir pieniądze nadane w placówkach Poczty Polskiej będą natychmiast trafiać na konta bankowe odbiorców, jeśli bank odbiorcy jest uczestnikiem systemu.

poczta
24.04.2024 18:04 Poczta nagminnie gubi dane osobowe. UODO mówi dość

Kolejne problemy Poczty Polskiej. Po trudnej sytuacji finansowej i perspektywie strajków przyszedł czas na Urząd Ochrony Danych Osobowych. Jego prezes, Mirosław Wróblewski, zwrócił się do spółki w sprawie gubienia przesyłek nadawanych przez administratorów danych. 

bank pocztowy
21.04.2024 19:11 Ważny komunikat Banku Pocztowego. Chodzi o aplikację mobilną

Gdy Poczta Polska stoi w obliczu strajku ostrzegawczego, rozwija się fintechowy obszar działalności Banku Pocztowego. W aplikacji umożliwiającej dostęp do bankowości mobilnej pojawiła się ważna nowa funkcja, która jednak od wielu miesięcy jest standardem u konkurencji.

poczta
12.04.2024 14:11 Hit Poczty Polskiej. 70 proc. zapasów znaczka wyprzedane pierwszego dnia

Filatelistyka zdaje się pasją, której nie sposób połączyć cyfryzacją. A jednak są takie próby. Sukcesami na tym polu chwali się Poczta Polska, która właśnie ogłosiła drugą emisja tzw. kryptoznaczków. Łączny nakład przekroczy 20 tys. sztuk.

Poczta Polska
11.04.2024 12:37 Poczta Polska wydała komunikat. Będą podwyżki dla klientów

To już pewne – Poczta Polska podnosi ceny swoich usług, także najbardziej podstawowych przesyłek. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie wniósł sprzeciwu wobec nowego cennika, co oznacza, że na poczcie będziemy wydawać nawet kilka złotych więcej za jeden list. 

mężczyna pukający do drzwi
26.03.2024 14:03 Jakie prawa mają kontrolerzy abonamentu RTV? Co grozi w przypadku kontroli?

Czy kontrola abonamentu RTV jest nieodłącznym elementem polskiego systemu ściągania opłat za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych? Skąd biorą się prawa kontrolerów i jakie sankcje grożą za brak uregulowania należności?

Placówka Poczty Polskiej
13.03.2024 09:29 Poczta Polska z ofertą pracy dla kilkuset osób. Jakie są benefity?

Wielkie otwarcie nowoczesnej sortowni przesyłek w gminie Radzymin budzi ogromne zainteresowanie - Poczta Polska szykuje się do uruchomienia najnowocześniejszego centrum logistycznego. Jednak to nie tylko inwestycja w nowoczesność, ale także szansa dla wielu osób na stabilną pracę z bogatym pakietem świadczeń.

telewizor
05.03.2024 15:53 Nie płaciła abonamentu RTV, bo nie zgadzała się z PiS. Jest decyzja KRRiT

Zgodnie z wyrokiem Najwyższego Sądu Administracyjnego obowiązek opłacania abonamentu RTV ma każdy, kto dysponuje urządzeniem, na którym można odbierać sygnał telewizyjny lub radiowy emitowany przez media publiczne. Historia mieszkanki Godek nieopodal Olsztyna świadczy jednak o czymś innym – zaległości abonamentu mogą być umorzone z przyczyn politycznych.

placowka pocztowa, kolejka klientow do okienka pocztowego
19.02.2024 12:50 Poczta Polska przejdzie zmiany. Czy konkurencja powinna się bać?

Poczta Polska stoi na progu przełomu. Po latach kłopotów finansowych i upolitycznienia, nadchodzi nowe przywództwo, gotowe wprowadzić spółkę w erę XXI wieku. Pod wodzą Sebastiana Mikosza, który już odniósł sukces w restrukturyzacji LOT-u, Poczta Polska szykuje się do rewolucji, która ma wstrząsnąć rynkiem usług kurierskich i express. Czy konkurencja powinna się bać?

Poczta Polska
15.02.2024 22:37 Poczta Polska o e-Doręczeniach. Jak korzystać z tej usługi?

Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o zaletach e-Doręczeń w obsłudze korespondencji z administracją publiczną. Po uruchomieniu produkcyjnym pierwszych usług wykorzystywanych do cyfryzowania komunikacji (PURDE i PUH) Poczta realizuje usługi w pełni cyfrowo w przypadku wszystkich, którzy otworzyli odpowiednią skrzynkę.

temu
15.02.2024 21:12 UOKiK analizuje skargi na Temu. Chodzi m.in. o dyrektywę Omnibus

Serwis sprzedażowy Temu przebojem wdarł się na polski rynek i w mniej niż rok wyprzedził pod względem popularności m.in. AliExpress, ustępując tylko Allegro. Pojawiają się jednak wątpliwości co do zgodności mechanizmów funkcjonowania Temu z polskim prawem. 

kontroler
15.02.2024 18:19 Rzecznik Prawo Obywatelskich o abonamencie RTV: konieczne pilne zmiany

Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.

poczta
06.02.2024 21:41 Poczta Polska wprowadza nową usługę. Za darmo dla wszystkich

Poczta Polska poinformowała o gruntownych zmianach w sposobie funkcjonowania przesyłek rejestrowanych, czyli m.in. listów poleconych. Klienci mogą już skorzystać z funkcji, która dotąd była dostępna tylko dla przesyłek obsługiwanych przez firmę kurierską Pocztex – wprowadzony został system powiadomień o dostarczeniu przesyłki.

Outriders
28.01.2024 09:47 Polski producent gier zwalnia pracowników. Kolejna produkcja będzie okrojona

Można już porzucić nadzieję, że rok 2024 będzie dla branży gamedevowej spokojniejszy pod względem liczby zwolnień. Styczeń był rekordowy, a m.in. po dość nieoczekiwanych zwolnieniach w Microsofcie redukcję zatrudnienia przeprowadza także polskie studio.

pieniądze
25.01.2024 12:38 Oszuści podszywający się po banki w rękach policji. Zabezpieczono złoto, gotówkę i biżuterię

Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.

poczta
11.01.2024 14:59 Jest plan ratunkowy dla Poczty Polskiej. W grze Orlen

Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.

haker
04.01.2024 15:34 Uwaga na maile od polskiego operatora domen. To próba wyłudzenia danych

Trwa nowa kampania phishingowa, której celem są przede wszystkim osoby zarządzające domenami wykupionymi u największego polskiego operatora. Choć taki scenariusz nie jest nowy, to zwraca się uwagę na nietypowy sposób manipulacjami adresami oraz… pomyłkami napastników.

telewizja polska
02.01.2024 18:51 Abonament RTV. US zajął ponad 20 mln złotych z wynagrodzeń i emerytur

Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.

pompa ciepła
21.12.2023 11:43 Posiadacze pomp ciepła wystrychnięci na dudka. W przyszłym roku zapłacą więcej

Pompy ciepła spotkały się w Polsce z dużym zainteresowaniem m.in. za sprawą państwowych dopłat. Niestety, już od 1 stycznia ci, którzy zdecydowali się na ekologiczne zasilanie gospodarstw domowych, zapłacą więcej.

sklep
04.12.2023 11:38 Nowe informacje ws. upadłości NEONET. Co z zamówieniami złożonymi przez klientów?

Przed kilkoma dniami ujawniono, że NEONET, jedna z największych działających sieci sprzedażowych RTV i AGD złożyła wniosek o upadłość. Dziś wiadomo więcej na temat tego, jak przyszłość czeka NEONET oraz jakie będzie to miało konsekwencje dla klientów.

flaga polski
02.12.2023 17:13 Polscy naukowcy stworzą odpowiedź na ChatGPT. PLLuM będzie darmowy

Tempo rozwoju silników przetwarzających język naturalny oraz dużych modeli językowych w ciągu ostatniego roku sprawił, że dysponowanie własnymi narzędziami tego rodzaju stanowi o konkurencyjności lub jej braku. W Polsce do podobnych wniosków doszła część środowiska akademickiego i powołała do życia konsorcjum Polish Large Language Universal Model.

poczta polska
19.11.2023 22:52 Do wielu Polaków dzwoni numer +48889739934. Wiemy o co chodzi

Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią, w której napastnicy podszywają się pod jej pracowników w celu wyłudzenia pieniędzy i danych. Tym razem identyfikacja zagrożenia jest na szczęście nieskomplikowana – atakujący posługują się wiele razy tym samym numerem.

pukanie do drzwi
17.11.2023 09:31 Ostrzeżenie przed paczkami za pobraniem. Oszuści już zacierają ręce przed Świętami

Ogromna część dokonywanych oszustw wykorzystuje odpowiednie umieszczenie ich w czasie i kontekście. Gdy tylko mamy do czynienia z istotnym i głośnym wydarzeniem, napastnicy od razu osadzają w jego okolicznościach swoje ataki. A niewiele jest tak dobrych okazji, jak nachodzące Święta.

smartfon
05.11.2023 14:27 Wielu Polaków dostaje taki SMS z kierunkowego +44. Lepiej od razu go usuń

Oszuści podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od Polaków. Podszywają się pod dobrze znaną mieszkańcom Polski instytucję. Wysyłają masowo SMS-y i próbują manipulować odbiorcami. Trzeba bardzo uważać.

poczta
30.10.2023 17:39 Poczta Polska wprowadza ważne zmiany. Chodzi o rezygnację z jednej z usług

Poczta Polska wystosowała komunikat na temat wyłączenia jednej z usług. Dalsze korzystanie z niej będzie wkrótce niemożliwe. Usługa przestanie działać już za miesiąc. Skąd taka decyzja i jak należy się przygotować do zmian?

  • 1
  • 2