Tech.BiznesINFO.pl > Policja

Policja

Organ pod zarządem MSWiA.

telefon komórkowy
19.05.2024 22:41 Sięgniesz po telefon i dostaniesz mandat. Niewielu o tym wie

Korzystanie od smartfonu może nas sporo kosztować. W polskim prawie przewidziane szereg sytuacji, w którym korzystanie jej zakazane i choć dotyczy to przede wszystkim kierowców, to jest także sytuacja, w której ukarany za używanie smartfonu może zostać pieszy.

zatrzymanie przez policję
18.05.2024 21:59 Wyłudzili przesyłki warte 400 tys. zł. Nowa metoda oszustów

Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 3 osoby, które podejrzewane są o dokonywanie oszustw internetowych. Uwagę zwraca ich niecodzienna metoda działania, przed którą strzec powinni się zwłaszcza użytkownicy serwisów sprzedażowych.

fotoradar
16.05.2024 22:56 Tolerancja prędkości fotoradarów. Kierowcy powinni o tym wiedzieć

Fotoradary stają się coraz powszechniejsze na polskich drogach, skutecznie egzekwując przepisy dotyczące prędkości. Kierowcy często zastanawiają się, przy jakiej prędkości fotoradar zrobi im zdjęcie oraz jakie sankcje mogą ich spotkać za jej przekroczenie. Warto jednak wiedzieć, że przekroczenie prędkości nie zawsze skutkuje mandatem.

gotówka
07.05.2024 18:50 Wyłudzili przez telefon 100 tys. zł. Użyli specjalnej techniki

Kolejna ofiara zaawansowanego phishingu. Dzięki zabiegowi polegającemu na maskowaniu prawdziwych numerów telefonów tak, aby wyglądały one na należące do banku, cyberprzestępcom udało się uzyskać od ofiary 100 tys. zł. Był to element działalności grupy ujętej już przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Aplikacja Yanosik
07.05.2024 12:14 Nowa funkcja w Yanosiku. Każdy powinien o niej wiedzieć

Firma Neptis S.A. - operator komunikatora Yanosik włączyła się w policyjną akcję "Zwolnij – niebezpieczny punkt!". Dzięki tej współpracy użytkownicy popularnej aplikacji dla kierowców uzyskali funkcję, o której warto wiedzieć. 

straż, pożar
06.05.2024 14:12 Lodówka doprowadziła do śmierci 10 osób. Spłonęło 138 mieszkań

Potwierdziły się przypuszczenia dotyczące urządzenia elektrycznego, które wywołało pożar w bloku w Walencji. Płomienie strawiły 138 mieszkań, a życie straciło 10 osób. Śledczy wskazują, że powodem była awaria lodówki.

zatrzymanie przez policję
27.04.2024 15:04 Policja zatrzymała podejrzanych o liczne oszustwa. Akcja w trzech miastach

Policja przekazała, że doszło do zatrzymania 15 osób, które podejrzewa się o dokonanie licznych oszustw. Oskarżeni mieli realizować różne warianty przestępstw i byli dobrze zorganizowani. Według szacunków funkcjonariuszy podejrzani mogli w ten sposób spowodować straty rzędu 350 tys. zł.

pogotwie ratunkowe
27.04.2024 08:28 Potrzebujesz pomocy i dzwonisz na 112? Lepiej wybrać inny numer

Ujednolicenie systemu połączeń alarmowych pod numerem 112 ma swoje wady. W stosunku do numerów bezpośrednich do konkretnych służb zachodzi minimalne opóźnienie, na które w sytuacjach szczególnie kryzysowych nie zawsze można sobie pozwolić. Dlatego w określonych przypadkach należy kontaktować się nadal bezpośrednio z numerem 999.

policja
26.04.2024 13:28 Obraziła policjantów na Facebooku. Zapłaci ponad 5 tys. zł

Mieszkanka Opoczna została skazana na karę wypłacenia nawiązki i pokrycia kosztów sądowych, nakazano jej także publikację przeprosin na stronach internetowych KPP w Strzelcach Opolskich. Wszystko przez komentarz, który zamieściła pod jednym z postów policjantów na Facebooku. Ci uznali, że ten ich znieważa, co potwierdził sąd.

policja
23.04.2024 20:05 Przywłaszczył zagubiony smartfon. Grożą mu 3 lata więzienia

O możliwościach precyzyjnej lokalizacji urządzeń mobilnych przez policję przekonał się 28-latek z Jeleniej Góry. Postanowił przywłaszczyć sobie zagubiony telefon, dzięki czemu na jego ślad trafiły służby. Urządzenie doprowadziło je do nieuczciwego znalazcy, co było początkiem jego problemów.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości
12.04.2024 11:26 Uwaga na telefony od "policji". Oszuści mają twoje prawdziwe dane

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, o którym wielokrotnie pisaliśmy w kontekście zatrzymań grup cyberprzestępczych, przestrzega przed nowym zagrożeniem. Tym razem napastnicy wykorzystują w swoich działaniach element podszywania się pod… samo Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

telefon
29.03.2024 17:25 Dostałeś telefon z tego numeru? Policja ostrzega Polaków

Policja alarmuje: oszuści stosują nową, niebezpieczną metodę, podszywając się pod organy ścigania, w tym nawet pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Ich celem jest wyłudzenie pieniędzy oraz poufnych informacji od niewinnych osób. Jak działają i jak się przed nimi obronić?

zatrzymanie
27.03.2024 14:55 Policja zatrzymała sprzedawców fikcyjnych aut. Mieli wyłudzić ponad 1 mln zł

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało o zatrzymaniu 7 osób działających na jednym z portali ogłoszeniowych, gdzie oferowali sprzedaż samochodów. Ofiary wpłacały wysokie zaliczki, jednak pojazdy nigdy do nich nie docierały. Oszuści mogli w ten sposób pozyskać ponad 1 mln zł.

policja
24.03.2024 21:05 Zaginęło niebezpieczne urządzenie. Pilny apel do mieszkańców

W krakowskiej Nowej Hucie podczas prac drogowych został zagubiony defektoskop – średniej wielkości urządzenie służące do pomiaru ciągłości materiałów. Niestety, jego uszkodzenie może za sprawą aktywnego promieniowania stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.

hotel
24.03.2024 17:25 Hakerzy mogą wejść do każdego pokoju hotelowego. Wystarczy kilka sekund

Często zapominamy, że cyberzagrożenia często przekładają się na bezpośrednie zagrożenie fizyczne. Dawno już minęły czasy, kiedy największym problemem spowodowanym przez hakerów mogło być włamanie na konto bankowe. Przykład może stanowić podatność w bardzo popularnych w branżach hotelarskich zamkach, którą właśnie ujawniono. Szacuje się, że korzysta z nich 3 mln hoteli w 131 państwach świata.

wypadek samochodowy
06.03.2024 20:33 Nadchodzą zmiany w numerze alarmowym 112. Trzeba o tym wiedzieć

W polskim systemie obsługi numerów alarmowych, na czele ze 112, zostanie wprowadzana ważna zmiana, która realnie przełożyć na skuteczność działań służb. Według doświadczeń w innych państwach wdrożenie tzw. Advance Mobile Location może w skali roku pozwolić uratować w Polsce 67 osób więcej niż dotychczas.

zatrzymanie
03.03.2024 15:11 Sukces policji. Cyberprzestępcy zatrzymani na gorącym uczynku

Policja zatrzymała kolejne osoby zaangażowane w działalność cyberprzestępczą. Tym razem udało się tego dokonać na gorącym uczynku. Oszuści byli na tyle pewni siebie, ze pod pozorem oszustwa inwestycyjnego dokonywanego przez internet zamierzali osobiście spotykać się z ofiarami w celu odbioru kolejnych pieniędzy.

policja
28.02.2024 12:08 Skandal w Gliwicach: policjanci oszukiwali metodą „na policjanta”

Gliwicka policja z pewnością długo będzie musiała odbudowywać choćby szczątkowe zaufanie społeczne po tym, jak ujawniono, że jej funkcjonariusze dokonywali przywłaszczeń i oszustw. Najbardziej kuriozalne w całym procederze jest to, że policjanci oszukiwali starsze osoby metodą… na policjanta.

haker
27.02.2024 21:17 Podszywają się pod policję i zastraszają internautów

Do polskich internautów trafiają maile, których treść może przyprawić o wzrost tętna. Według jego treści i załączonych doń materiałów Komendant Główny Policji inspektor Marek Boroń ma nas osobiście informować o oskarżeniach o posiadanie m.in. pornografii dziecięcej. To oczywiście kolejna próba oszustwa i wyłudzenia danych.

transformator
24.02.2024 13:09 Nielegalna kopalnia kryptowalut. Policja ma podejrzanego

Kopanie kryptowalut na domowych pecetach od dawna jest mało opłacalne, gdyż rachunki za prąd przewyższają swoją wysokość urobek. Sytuacja jest jednak inna, kiedy możemy czerpać energię z innych źródeł – takich, za które nie trzeba płacić. Do takiego wniosku doszedł Głogowianin, który umieścił koparki kryptowalut w transformatorze.

haker
20.02.2024 22:02 Grupa hakerów LockBit rozbita! Wśród zatrzymanych Polak

Dobre wieści z frontu walki o cyberbezpieczeństwo – krajobraz najpoważniejszych zagrożeń właśnie się uszczuplił. Doszło do rozbicia grupy odpowiedzialnej za infekcję LockBitem, złośliwym oprogramowaniem klasy ransomware. Wśród zatrzymanych hakerów jest Polak.

CBZC
18.02.2024 18:49 Sukces polskiej policji. Zatrzymano grupę sprawców groźnych ataków

Dokonano zatrzymania kolejnej groźnej grupy cyberprzestępców. Tym razem nie chodzi jednak o drobnych oszustów czy zorganizowaną grupę pałającą się phishingiem, lecz o sprawców bardziej zaawansowanych ataków DDoS wycelowanych w jedną z firm hostingowych.

naklejka kontrolna z numerem rejestracyjnym na szybie przedniej samochodowej
27.01.2024 14:01 Czy za niezerwaną naklejkę na przedniej szybie grozi mandat? Lepiej o tym wiedzieć

Od ponad roku obowiązują przepisy dotyczące naklejek rejestracyjnych na przednich szybach pojazdów, które pozostały niezmienione. Jednakże, ze względu na zmianę przepisów dotyczących obowiązku przerejestrowywania samochodów, temat naklejek ponownie stał się przedmiotem dyskusji. Istnieją doniesienia, że policja, powołując się na nowe przepisy, nakłada mandaty na kierowców, których naklejki rejestracyjne nie spełniają wymogów. Wiele osób ma co do tego duże wątpliwości. Dowiedz się więcej.

pieniądze
25.01.2024 12:38 Oszuści podszywający się po banki w rękach policji. Zabezpieczono złoto, gotówkę i biżuterię

Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.

Policjanci
24.01.2024 17:14 Policja ostrzega Polaków. Uważaj, jeśli znalazłeś to w swojej skrzynce

Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod różne instytucje, w celu wyłudzenia pieniędzy czy też danych osobowych. Tym razem oszuści podają się za policję i wysyłają do wielu osób wiadomości e-mail. Trzeba zachować szczególną ostrożność. 

smartfon
17.01.2024 15:19 Aplikacja "Moja Komenda" już działa, wielu na to czekało. Jak z niej korzystać?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło nową aplikację – Moja Komenda. Dzięki niej łatwo można odnaleźć odpowiednią jednostkę policji oraz dane kontaktowe do policjanta dzielnicowego. Program dostępny jest na smartfony z Androidem i iPhone’y.

zatrzymanie
17.01.2024 09:21 Szajka internetowych oszustów zatrzymana. Oszukali ponad 800 osób

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało o zatrzymaniu członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonujących oszustw za pośrednictwem SMS-ów i stron internetowych. Łącznie wiadomo o ponad 800 ofiarach, które oszukano na ponad 2,5 mln złotych.

pieniądze
04.01.2024 13:59 Policja rozbiła gang internetowych oszustów. Niebywałe, czego się dopuścili

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło rozbicie grupy podejrzanej o dokonywanie oszustw w internecie. Za ich czyny grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • 1
  • 2