Tech.BiznesINFO.pl > Polityka

Polityka

Bankomat
22.05.2024 11:32 Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu? Obowiązują ważne limity

W obecnych czasach coraz rzadziej sięgamy po gotówkę, która konsekwentnie wypierana jest przez karty i płatności mobilne. Są jednak sytuacje, kiedy będzie nam ona potrzebna. Najłatwiej wtedy udać się do bankomatu. Warto jednak wiedzieć, że nie każdą kwotę możemy z niego podjąć. Jak wyglądają limity wypłat z bankomatu?

walizki
20.05.2024 17:00 Ważne zmiany na lotniskach przed wakacjami. Każdy powinien o tym wiedzieć

Jeszcze do niedawna lotniska rygorystycznie przestrzegały zasad przewożenia płynów w bagażu podręcznym. W ostatnim czasie jednak kolejne światowe lotniska zmieniają swoją politykę w tym zakresie. Czy czeka nas rewolucja w tym zakresie?

radioodbiornik samochodowy
20.05.2024 13:07 Abonament RTV a radio w samochodzie. Sypią się wysokie kary

Jeżeli posiadasz w samochodzie radio i nie opłacasz abonamentu RTV, to możesz mieć problem. Ruszyły przeprowadzane przez Pocztę Polską kontrole, które dotyczą także kierowców. Za brak rejestracji odbiornika i zaległości w opłatach, grozi kara w wysokości 30-krotnej miesięcznej stawki abonamentu. 

Licznik prądu, pieniądze
07.05.2024 17:57 Bon energetyczny. Wiemy już, o ile wzrosną rachunki za prąd

Na podstawie projektu ustawy o bonie energetycznym, resort klimatu i środowiska oszacował, ile wzrosną rachunki za energię elektryczną. Przypominamy, że rząd planuje wprowadzić ceny sprzedaży energii na poziomie 500 zł za 1 MWh. 

szymon-holownia-sejm-obrady
05.12.2023 13:29 Obrady Sejmu do obejrzenia w kinie. Zainteresowanie jest spore, udział będzie bezpłatny

Obrady Sejmu X kadencji cieszą się wręcz rekordowym zainteresowaniem na platformie YouTube. Nawet amerykański Kongres nie może pochwalić się takimi liczbami wyświetleń, co polski Sejm. Dlatego zarządcy Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie postanowili uruchomić transmisję obrad na wielkim ekranie. Chętnych widzów nie brakuje – informuje specjalistyczny serwis komputerswiat.pl.