Rząd

rozliczenie PIT
24.04.2024 08:18 Nowa ulga podatkowa dla rodziców i nauczycieli. Zbliża się termin rozliczenia PIT

Od 23 kwietnia br. rodzice uczniów oraz nauczyciele mogą skorzystać z nowej ulgi podatkowej dotyczącej laptopów, otrzymanych w ramach programów rządowych “Laptop dla ucznia” i “Laptop dla nauczyciela”. Jednak czas na rozliczenie się z fiskusem jest coraz krótszy - ostateczny termin składania deklaracji podatkowych zbliża się nieubłaganie.

RCB
06.04.2024 10:19 Alert RCB przejdzie duże zmiany. Polacy będą dostawać więcej powiadomień

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) szykuje się do wprowadzenia istotnych zmian w systemie ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach meteorologicznych. Według doniesień Polacy mogą spodziewać się otrzymywania znacznie większej liczby SMS-ów z alertami RCB, co stanowi reakcję na niedawne tragiczne wydarzenia związane z warunkami atmosferycznymi.

Kobieta robiąca zdjęcie
27.02.2024 22:25 Rządowy zakaz fotografowania. Będą nowe przepisy

Nowe przepisy legislacyjne szykują się do wprowadzenia zmian, które mogą znacząco wpłynąć na sposób, w jaki Polacy dokumentują swoje życie codzienne. Wkrótce możemy spodziewać się istotnych ograniczeń dotyczących robienia zdjęć w określonych miejscach. Jakie konsekwencje to za sobą niesie?

dziewczyna używa smartfona na ulicy
20.02.2024 11:23 Sukces rządowej aplikacji. Nowa funkcja podbiła serca Polaków

Elektroniczny dowód osobisty stał się niezwykłym sukcesem w Polsce, zdobywając popularność wśród milionów użytkowników. Wprowadzony przez aplikację mObywatel 2.0, mDowód umożliwił wygodne i bezpieczne załatwianie wielu spraw bez konieczności noszenia tradycyjnego dokumentu tożsamości. Teraz, po pół roku od jego debiutu, Ministerstwo Cyfryzacji podzieliło się imponującymi danymi, ukazując powszechne przyjęcie tej nowoczesnej formy identyfikacji.

Turbiny wiatrowe na dachu Urzedu Dzielnicy Ursynow
14.02.2024 11:48 Nowy program rządu. Można dostać duże pieniądze

Polska stoi na progu nowej ery energetycznej, gdy rząd przygotowuje się do wprowadzenia ambitnego programu wspierającego rozwój energii odnawialnej. Z ogłoszenia Ministra Klimatu i Środowiska Pauliny Henning-Kloska wynika, że miliony złotych zostaną przeznaczone na instalację przydomowych wiatraków oraz inne innowacyjne rozwiązania. To zapowiada rewolucję w polskim sektorze energetycznym, kierując go w stronę większej samowystarczalności i zrównoważonego rozwoju.

Telefon w rękach
12.02.2024 16:14 Wydali gigantyczną kwotę na rządową aplikację. Skorzystało 8 osób

Ostatnie wydatki rządowe na aplikacje cyfrowe budzą wiele kontrowersji, gdy okazuje się, że miliony złotych zostały przeznaczone na projekty, które spotkały się z minimalnym zainteresowaniem społecznym. Szczególnie głośnym echem odbiła się informacja o aplikacji "Mąż zaufania", która miała ułatwić zgłaszanie nieprawidłowości podczas wyborów parlamentarnych, a skorzystało z niej zaledwie osiem osób. Czy to kolejny przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy, czy też istnieje uzasadnienie dla kontynuowania takich projektów?

mapa polska (1)
22.03.2022 09:31 Stopień alarmowy ALFA-CRP w całej Polsce. Co to oznacza?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Będzie obowiązywał od wtorku 18 stycznia od godziny 23.59 do niedzieli 23 stycznia do godziny 23.59 – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dodano, że jest to najniższy stopień i dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni.Rządowy serwis przypomina, że w ostatnich dniach Ukraina padła ofiarą cyber przestępców. Był to największy tego typu incydent od kilku lat – swoim zasięgiem objął blisko 70 serwisów rządowych. W wyniku ataku został również odcięty dostęp do platformy Diia, która jest odpowiednikiem polskiej aplikacji mObywatel. Aby zapewnić bezpieczeństwo Polski, rząd podejmuje działania wyprzedzające. W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa odbyło się posiedzenie Zespołu Incydentów Krytycznych. Na podstawie wniosków ze spotkania, a także po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie.