Tech.BiznesINFO.pl > Smartfony

Smartfony

xiaomi
28.05.2024 21:13 Policja weszła do siedzib Xiaomi Polska. Trwa postępowanie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie możliwych antykonkurencyjnych praktyk stosowanych przy sprzedaży sprzętu marek Xiaomi. Dokonano przeszukań trzech firm, podczas których zabezpieczono obszerny materiał dowody.

telefon
27.05.2024 16:56 Zalałeś telefon? Lepiej nie wkładaj go do ryżu

Kto nigdy nie zalał telefonu, niech pierwszy skoczy do basenu. A zaraz po nim wszyscy, którzy po takim wypadku wkładali urządzenie do ryżu. Firma Apple ostrzega jednak przed tą metodą i zdradza dużo lepszy sposób.

google pay
24.05.2024 11:13 Nowość od Google'a. Wystarczy pokazać twarz, wielu czekało na to od lat

Do systemu płatności Google Pay zmierza ważna nowość dla milionów użytkowników, którzy często dokonują transakcji w sieci. Google poinformowało, że wkrótce będą one przebiegać znacznie szybciej i wygodniej - wrażliwe dane na potrzeby transakcji będzie można zatwierdzać biometrycznie.

telefony
24.05.2024 09:39 Polacy robią to nagminnie. Szkodliwy nawyk telefoniczny może słono kosztować

Przeprowadzone w ostatnim czasie badania wykazały, że wciąż wiele osób pada ofiarami schematu wangiri. Polega on a wykorzystaniu przez cyberprzestępców numerów premium do obciążania na własną korzyść rachunku telefonicznego osób, do których wykonują połączenia. Ofiarą wangiri padło 35 proc. badanych.

mbank
23.05.2024 16:59 Ważny komunikat dla klientów mBanku. Te osoby stracą dostęp do aplikacji

Przykra informacja dla niektórych użytkowników mBanku. Jak wynika z opublikowanego komunikatu, już niedługo wyłączony zostanie dostęp do aplikacji mobilnej banku dla tych klientów, którzy korzystają na swoich urządzeniach ze starszych wersji systemu Android. Co zrobić w takiej sytuacji?

alert RCB
23.05.2024 15:01 Zmiany w alercie RCB. Chcą dodać jedną rzecz

System Alert RCB może jeszcze przed letnim sezonem urlopowym wzbogacić się o nowy rodzaj ostrzeżeń. Czas jest tutaj kluczowy, gdyż alerty będą mogły służyć przede wszystkim wypoczywającym nad Bałtykiem i kąpieliskami - Alert RCB będzie mógł ich ostrzegać przed sinicami.

telefon komórkowy
19.05.2024 22:41 Sięgniesz po telefon i dostaniesz mandat. Niewielu o tym wie

Korzystanie od smartfonu może nas sporo kosztować. W polskim prawie przewidziane szereg sytuacji, w którym korzystanie jej zakazane i choć dotyczy to przede wszystkim kierowców, to jest także sytuacja, w której ukarany za używanie smartfonu może zostać pieszy.

telefon
19.05.2024 20:59 Telefony będą jeszcze droższe. Wszystko przez jeden element

Rok 2024 ma być tym, w którym sprzedaż smartfonów powróci do czasów sprzed pandemii, co zresztą jest już w pewnych obszarach widoczne. Z rosnącą liczbą sprzedanych egzemplarzy urządzeń będą najpewniej rosnąć także ceny. Za taki stan rzeczy odpowiadać może Qualcomm.

iphone
16.05.2024 22:04 iPhone’y będzie można obsługiwać wzrokiem. Apple prezentuje ważne nowości

Apple zapowiedziało nowe funkcje swoich systemów operacyjnych. Jedna z nich wprowadza cały nowy interfejs umożliwiający obsługę iPhone’ów oraz iPadów. Wkrótce urządzenia te będzie można obsługiwać za pomocą ruchu gałek ocznych.

google pay
16.05.2024 22:02 Jak płacić w sklepach smartfonem? Android, iPhone i BLIK

Płatności zbliżeniowe z użyciem smartfonów z roku na rok znajdują w Polsce coraz więcej zwolenników. Dzięki smartfonom wyposażonym w moduły NFC telefonem można płacić dzięki cyfrowym ekwiwalentom fizycznych kart płatniczych wydawanych przez banki. Wyjaśniamy, jak robić to z użyciem najpopularniejszych systemów.

smartfon
16.05.2024 17:15 Google wprowadza zmiany. Smartfon sam rozpozna, że został skradziony

W Polsce w systemie Android działa już sieć Znajdź moje urządzenie, dzięki której zagubione czy skradzione smartfony można odnajdywać dzięki innym posiadaczom urządzeń z Androidem. To jednak dopiero początek. Google zaprezentowało właśnie trzy nowe zabezpieczenia przydatne po kradzieży smartfonu.

telefon
16.05.2024 16:52 Użytkownicy Androida powinni o tym wiedzieć. Szykują się ważne zmiany

Oficjalnej premiery nowej wersji systemu od Google można spodziewać się w trzecim kwartale tego roku. Za sprawą trwających beta testów oraz pojawiających się przecieków, można już jednak coś o nim powiedzieć. Jakie są największe różnice względem poprzedniej wersji? 

Messenger
16.05.2024 11:13 Ukryte funkcje Messengera. Większość nie ma o nich pojęcia

Messenger to najchętniej używany komunikator w Polsce, gdzie na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników. Tak dużą popularność aplikacja zawdzięcza innemu potentatowi - Facebookowi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiada ona funkcje, wykraczające poza standardowe komunikowanie się. Co kryje Messenger?

telefon
15.05.2024 22:23 Unia zmienia ceny połączeń. Nowa stawka już od 15 maja

Świetna wiadomość dla tych, u których opłaty za połączenia za granicą spędzały sen z powiek. Unia Europejska wzięła pod lupę ceny połączeń telefonicznych i podjęła decyzję w sprawie ich obniżenia w cennikach operatorów. Zmiany weszły w życie 15 maja i dotyczą dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów na terenie Unii Europejskiej i w strefie EOG.

telefon aliexpress
15.05.2024 21:44 Ważna wiadomość dla klientów Shein, Temu i Aliexpress. Rząd podjął decyzję

Fani chińskich sklepów e-commerce mają powody do niepokoju. Osoby, które skuszone niskimi cenami, kupują na Shein, Temu, lub AliExpress, w długofalowej perspektywie będą musiały przygotować się na pewne zmiany. Ministerstwo finansów wzięło właśnie pod lupę tę platformy – wiadomo już, co planuje.

telefon burza
15.05.2024 19:55 Czy można ładować smartfon w czasie burzy? Ekspert mówi jasno

W związku z okresem nasilonych burz, w Polsce powraca temat nie tylko naszego bezpieczeństwa, ale i naszych sprzętów. Wiele osób zastanawia się, czy elektroniczne urządzenia powinny być podłączone w tym czasie do prądu i czy może to stwarzać jakieś potencjalne zagrożenia. Co na ten temat mówią eksperci?

rozmowa telefoniczna
15.05.2024 11:17 SI Google podsłucha nasze rozmowy i ostrzeże przed oszustami

Podczas konferencji deweloperskiej I/O Google zaprezentowało nowość, która ma szansę zmniejszyć liczbę oszustw dokonywanych telefonicznie. Dzięki lokalnej sztucznej inteligencji treść rozmów będzie na bieżąco przetwarzana, a jeśli oprogramowanie rozpozna wzorzec właściwy dla oszustw, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie.

smartfon
14.05.2024 10:40 Zapomnij o SMS-ach. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, już trwają testy

Komunikatory internetowe przyzwyczaiły nas do bogactwa funkcji multimedialnych, formatowania wiadomości czy możliwości ich edytowania. Na ich tle klasyczne SMS-y wypadają bardzo prymitywnie, ale może się to zmienić za sprawą ich następcy formatu RCS. Jedną z jego funkcji ma być możliwość edytowania nawet wysłanych już wiadomości.

Mężczyzna z telefonem
13.05.2024 11:17 Niechciane połączenia i wiadomości w telefonie, czyli jak zablokować spam

Spam to nie tylko problem poczty e-mail, mamy z nim do czynienia również w naszych telefonach. W przypadku smartfona jest na to jednak sposób - niechciane połączenia i SMS- y możemy skutecznie blokować.

płacenie smartfonem
12.05.2024 15:16 Koniec płacenia starszymi smartfonami z Androidem. Jest rozwiązanie

Rozwój mechanizmów bezpieczeństwa w kolejnych wersjach Androida sprawia, że część starszych wersji musi zostać porzucona za sprawą braku kompatybilności. Google podjęło decyzję, aby zerwać z kolejną pulą urządzeń wyposażonych starsze wersje systemu, co w przypadku części smartwatchy w zasadzie czyni je bezużytecznymi.

smartfon
12.05.2024 12:36 Sprytny zabieg z folią ochronną. Posiadacze smartfonów będą zachwyceni

Mimo kolejnych postępów w pracach nad wzmacnianiem szkła Corning wciąż wielu posiadaczy smartfonów decyduje się na montaż dodatkowej ochrony w postaci szkła lub folii. Ich producenci prześcigają się w opracowywaniu usprawnień, czego efektem jest technologia TANCS, która ma szansę stać się nowym standardem.

Xiaomi 14
10.05.2024 22:37 Dziury bezpieczeństwa w smartfonach Xiaomi. Eksperci nie mają wątpliwości

Złe wieści dla posiadaczy urządzeń Xiaomi. Analitycy bezpieczeństwa odnaleźli w oprogramowaniu tego producenta aż 20 poważnych luk, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Podatności tkwią zarówno w aplikacjach systemowych, jak i samym MIUI.

samsung galaxy s21
10.05.2024 22:36 Aktualizacja Samsungów niszczy ekran? Pojawia się zielonia linia

Można byłoby się spodziewać, że gdy kupuje się topowy smartfon kosztujący w momencie premiery minimum 4-6 tys. zł, to działające na nim oprogramowanie nie będzie sprawiało problemów. Niestety, i na tej półce cenowej trafiają się karygodne błędy producentów. Przekonali się o tym posiadacze flagowców Samsunga.

randka
10.05.2024 22:35 Bezpieczniej na Tinderze. Nowa funkcja może uchronić przed tragedią

Tinder, aktualnie najpopularniejsza na świecie aplikacja randkowa, opracował nową funkcję, która ma się przełożyć na bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki niej mogą oni szybko dzielić się informacjami o planowanych randkach ze znajomymi czy bliskimi.

smartfony
10.05.2024 21:39 Znajdziesz telefon, nawet jest wyłączony. Nowa funkcja już w Polsce

Google rozesłało do części użytkowników smartfonów z Androidem powiadomienie o uruchomieniu w Polsce sieci Znajdź moje urządzenie. Sama nazwa może być znana z aplikacji, dzięki której można lokalizować urządzenia z systemem Google, jednak sieć wprowadza ważną nowość - smartfony czy smartwatche będzie można odnajdywać, nawet gdy są wyłączone.

nokia 3210
09.05.2024 20:32 Stało się. Oficjalnie zaprezentowano nową Nokię 3210

Firma HMD Global założona przez byłych pracowników Nokii nadal dostarcza na rynek urządzenia tej marki. Co prawda w ostatnim czasie ograniczyła tę działalność i nowe smartfony są już sprzedawane jako HMD, to wciąż trafiają do nas zwykłe telefony komórkowe Nokia pozbawione zaawansowanych funkcji. Do ich grona dołączyła właśnie nowa Nokia 3210.

mobywatel
09.05.2024 16:46 Zgubiłeś smartfon z mObywatelem? Ministerstwo wyjaśnia, co musisz zrobić

Aplikacja mObywatel to jeden z najważniejszych elementów polskiej cyfryzacji, który znalazł duże uznanie wśród Polaków. Na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników, do programu dodawane są systematycznie nowe funkcje. Ale co zrobić, gdy smartfon z zainstalowanym mObywatel przepadnie?

logo Plusa, telefon, laptop
26.04.2024 18:06 Plus wydał ważny komunikat do klientów. Szykują się ważne zmiany

Plus wydał ważny komunikat do swoich klientów. Okazuje się, że w aplikacji popularnego operatora zajdą gigantyczne zmiany. Modyfikacje te sprawią, że korzystanie z wielu funkcji będzie o wiele wygodniejsze i zapewni klientom większe bezpieczeństwo. Przedstawiamy szczegóły.