Tech.BiznesINFO.pl > Smartfony

Smartfony

iphone
08.12.2023 22:06 Wiarygodne przecieki o nowych iPhone’ach. Wymiana podstawowych komponentów

Od wrześniowej premiery 15. serii smartfonów iPhone minęło najwidoczniej już na tyle dużo czasu, że pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące kolejnej generacji tych urządzeń. Z dobrego źródła wiadomo, że w przyszłym roku Apple ma zamiar postawić na rozwój asystentki Siri, także w aspekcie sprzętowym.

smartfony samsung
08.12.2023 20:44 Ważne zmiany dla posiadaczy smartfonów Samsung. Chodzi o baterię

Samsung od wielu lat pozostaje najpopularniejszym producentem smartfonów z Androidem, co widać także w Polsce. Dla ich użytkowników mamy ważne wiadomości związane z nadchodzącą aktualizacji nakładki OneUI. Nowa wersja oprogramowania jeszcze skuteczniej pozwoli oszczędzać akumulator, choć zdecydować o tym trzeba będzie samodzielnie.

haker
07.12.2023 15:26 Apple i Google potwierdzają: służby śledzą obywateli przez powiadomiena push

Nie jest potrzebne oprogramowanie klasy niesławnego Pegasusa, by służby mogły śledzić obywateli – wystarczą do tego funkcje mobilnych systemów operacyjnych, Androida i iOS-a. Zapytanie jednego z amerykańskich senatorów poskutkowało ujawnieniem nowych informacji o śledzeniu obywateli z użyciem powiadomień push.

airpods
04.12.2023 15:26 Groźna luka w niemal wszystkich smartfonach. Można podsłuchiwać przez Bluetooth

Komunikacja z użyciem Bluetooth to dziś podstawa łączenia urządzeń elektroniki użytkowej. Smartfony, słuchawki, komputery, telewizory, „inteligentne” AGD i RTV – to tylko część klas sprzętu, które nie mogłyby sieć obejść bez komunikacji radiowej zgodnej z tym standardem. Niestety, znaleziono w nim groźną lukę bezpieczeństwa.

Telegram
02.12.2023 23:03 Komunikator Telegram ze świetną nowością. Dotąd trzeba było za nią płacić

Duże nowości zawitały do jednego z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, aplikacji Telegram. Zwłaszcza jedna z nich może się okazać szczególnie przydatna – umożliwia ona transkrypcję wiadomości w formacie audio.

iPhone
02.12.2023 22:02 Tajne kody w smartfonach. Każdy powinien je znać

Nie każdy wie, że oprogramowanie zainstalowane na smartfonach z Androidem pozwala na stosowanie specjalnych kodów. Dzięki odpowiednej kombinacji cyfr i znaków można odblokować dostęp do funkcji i informacji, które zazwyczaj są ukryte lub niedostępne.

whatsapp
01.12.2023 13:56 Ważna nowość w popularnym komunikatorze. Można ukrywać i chronić hasłem tajne czaty

WhatsApp ze swoja gigantyczną bazą użytkowników to filar korporacji Meta, o którym często się zapomina. Mark Zuckerberg przeznacza jednak krocie, by utrzymywać dominację swojego komunikatora i stale dostarczać nowych funkcji. Do użytkowników właśnie trafiła kolejna, całkiem przydatna nowość.

smartfon
28.11.2023 22:30 Uwielbiana aplikacja wprowadzi ogromne ograniczenia. Warto poszukać zamiennika

Wielu użytkowników smartfonów nie może obejść się bez aplikacji pozwalającej na robienie notatek, najlepiej zapewniającej dostęp do nich z różnych urządzeń. Wybór jest spory, ale wygląda na to, że w najbliższej przyszłości w tej kategorii czekają nas spore przetasowania, a część użytkowników może zostać na lodzie.

mężczyzna z telefonem
23.11.2023 18:30 Dzwoni nieznany numer? Tak sprawdzisz, kto dzwoni i czy nie chce cię oszukać

Nadchodzą Święta, a to okres, w którym otrzymujemy szczególnie dużo telefonów z ofertami skorzystania z usług czy kupna produktów. To także okres szczególnie obfity w próby oszustw dokonywanych przez telefon. Na szczęście są sposoby, by się przed tym bronić.

układy scalone
23.11.2023 18:11 Parlament Europejski zdecydował. Chodzi o naprawy sprzętu po upływie gwarancji

Celowe postarzanie urządzeń, AGD psujące się najdalej po kilku latach czy aktualizacje oprogramowania sprawiające, że urządzenie można wyrzucić do śmieci – to wszystko jest zmorą rynku elektroniki użytkowej. W Brukseli zapadły jednak decyzje, które mogą uzdrowić sytuację na korzyść konsumentów.

policja
19.11.2023 17:30 Co zrobić, gdy policjant każe nam odblokować telefon? Każdy powinien to wiedzieć

Większość Polaków ma kontakt z policją na tyle rzadko, że nią zdają sobie sprawy ze swoich praw oraz nie wiedzą, jak powinna przebiegać policyjna interwencja. Wiele wątpliwości pojawia się zwłaszcza w kwestii używania i rekwirowania smartfonów. Co może obywatel i na co może pozwolić sobie policja?

Janusz Cieszyński
17.11.2023 14:31 Zastrzeganie numeru PESEL z falstartem. Aplikacja opoźniona, brakuje podmiotów i regulacji

W ostatnim czasie zintensyfikowano tempo prac nad rozwojem rządowej aplikacji mobilnej mObywatel. Liczba jego funkcji stale rośnie, jednak niewiele z może się okazać równie przydatnymi jak możliwość zastrzegania numeru PESEL. Miała ona trafić do mObywatela już dziś, ale wiadomo już, że tak się niestety nie stanie.

dowód osobisty
15.11.2023 12:46 Ważna nowość zmierza do mObywatela. O co chodzi z zastrzeżeniem PESEL?

Już 17 listopada w aplikacji mObywatel pojawi się nowa funkcja. Będzie można dzięki niej zastrzec swój numer PESEL? Jak działa ten mechanizm i do czego można go wykorzystać?

Smartfon z WhatsApp
15.11.2023 09:29 Nadchodzą zmiany w WhatsAppie. „Prywatna platforma społecznościowa przyszłości”

Można odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie znaczące zasoby Meta, Inc. przeniesiono na rozwój funkcjonalności WhatsAppa. Wygląda na to, że najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie stał się istnym oczkiem w głowie Marka Zuckerberga, co potwierdzają kolejne nowe funkcje aplikacji, ale też jego wypowiedzi.

smartfon
12.11.2023 18:58 Złośliwe aplikacje w Google Play. Tylko w tym roku pobrano je ponad 600 mln razy

Google Play nigdy nie słynęło z tego, że jest bezpiecznym sklepem. Choć jest to jedyny oficjalny kanał dystrybucji oprogramowania na Androidzie, to często donosimy o kolejnych złośliwych aplikacjach, które przeniknęły do Play. Policzono, że w samym 2023 roku zainstalowano je setki milionów razy.

haker
12.11.2023 16:41 Zmasowany atak na Polaków. Podejrzaną wiadomość warto wysłać na specjalny numer

Mija rok, odkąd CERT Polska uruchomił specjalny numer służący do gromadzenia informacji na temat zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa. To okazja do posumowania – przytoczone przez CERT liczby potwierdzają, że przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i stanowi ważny element ochrony polskich internautów.

iPhone
11.11.2023 21:50 Rewolucji nie będzie. Łączność satelitarna nie dla smartfonów z Androidem

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że iPhone’y nie różnią się zanadto pomiędzy kolejnymi generacjami. Jedną z ostatnich większych innowacji, której do dziś mogą pozazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem, była szczątkowa implementacja łączności satelitarnej. Niestety, wygląda na to, że zazdrość ta jeszcze potrwa.

telefon-aplikacje-smartfon
08.11.2023 21:21 Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Czekało na nią wielu Polaków

Wielu z nas ma to doświadczenie już za sobą. Scenariusz z reguły wyglądał podobnie. Trzeba było “na szybko” załatwić jakieś sprawy urzędowe, a koniec końców lądowało się w długiej kolejce oczekujących. Jeszcze większe problemy pojawiły się podczas pandemii, gdy ograniczenia dotyczyły zarówno instytucji, jak i samego przemieszczania. Na szczęście od kilku lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje możliwość rezerwacji e-wizyty. Teraz będziemy mogli jej dokonać również za pomocą rządowej aplikacji mobilnej.

market
08.11.2023 10:25 Koniec z kolejkami do kas w marketach. Scan&Go pozwala skanować produkty i płacić z użyciem smartfonu

Kasy samoobsługowe tylko częściowo rozwiązują problemy kolejek w marketach, przez co duże sieci handlowe eksperymentują z kolejnymi innowacjami. Jedną z nich jest uruchomiony w sklepach Netto mechanizm Scan&Go, dzięki któremu w ogóle można ominąć kasy i kolejki.

Facebook
07.11.2023 15:07 Irytujący błąd na Facebooku: aplikacja nie pozwala na cofanie. Mamy tymczasowe rozwiązanie

Na licznych forach pojawiły się wpisy użytkowników z całego świata, którzy zgłaszają irytujące problemy z działaniem aplikacji mobilnej Facebooka. Program nagle przestał poprawnie obsługiwać funkcję powrotu do poprzedniego ekranu. Wiemy, jak temu zaradzić.

Huawei P60 Pro
07.11.2023 13:13 W Huawei Black Friday już trwa. Obniżki cen udanych urządzeń nawet do 42%, a to dopiero początek

Choć do Black Friday pozostały niemal trzy tygodnie, to pierwsi producenci już zaczęli oferować swoje produkty w promocyjnych cenach. Prym zdaje się wieść Huawei, który w ramach akcji Early Bird obniżył ceny nawet o 42% i zorganizował konkurs z cennymi nagrodami.

mcdonald's
06.11.2023 10:33 Prosty sposób, by mniej płacić za jedzenie w McDonald's. Wystarczy ta jedna rzecz

McDonald's to jedna z najpopularniejszych sieci oferujących jedzenie typu fast-food. Wiele osób uwielbia odwiedzać te restauracje i czeka na różne sezonowe menu. Wkrótce do oferty wraca na przykład Burger Drwala. Co zrobić, aby za jedzenie z tzw. “Maka” płacić mniej?

smartfon
05.11.2023 14:27 Wielu Polaków dostaje taki SMS z kierunkowego +44. Lepiej od razu go usuń

Oszuści podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od Polaków. Podszywają się pod dobrze znaną mieszkańcom Polski instytucję. Wysyłają masowo SMS-y i próbują manipulować odbiorcami. Trzeba bardzo uważać.

smartfon
04.11.2023 16:35 Decyzja Google to gwóźdź do trumny dla starszych smartfonów. Czas na wymianę urządzenia

Choć dziś producenci smartfonów w dużej części zazwyczaj dbają o to, by ich produkty były aktualizowane przynajmniej o dwie wersję Androida, tak niegdyś nie było to standardem. Podjęta właśnie przez Google decyzja sprawi, że część starszych urządzeń zostanie ostatecznie porzuconych przez głównego producenta systemu. Których modeli to dotyczy?

telefon
04.11.2023 13:55 Znany operator odcina klientów od usługi, niektórzy mogą ponieść koszty. "Odłączenia sięgają coraz dalej"

Popularny operator telefonii komórkowej wprowadza istotne zmiany. Stopniowo obejmują one coraz liczniejszą grupę klientów, z czasem od usługi odcięci zostaną wszyscy posiadacze umowy z tym operatorem. Niektórzy muszą przygotować się w związku z tym na możliwy nieplanowany wydatek. Są już pierwsze sygnały od klientów na temat modyfikacji.

telefon
02.11.2023 22:32 Masz taki telefon? Koniecznie włącz w nim tę opcję, nie każdy o niej wie

Często zdarza się, że różne przedmioty codziennego użytku mają ukryte opcje, o których nawet nie wiemy, a które warto uruchomić, by korzystać z dodatkowych udogodnień. Różne takie możliwości posiadają na przykład smartfony. W aparatach jednego z popularnych producentów można włączyć coś bardzo przydatnego.

apple
02.11.2023 20:05 Apple w tarapatach, klienci szykują pozew zbiorowy. Chodzi o odszkodowanie w wysokości nawet 2 miliardów

Gigant technologiczny stoi w obliczu pozwu zbiorowego. Chodzi o dziesiątki milionów niezadowolonych klientów. Mają oni uzasadnione podstawy do skarg, co potwierdził Trybunał Apelacyjny ds. Konkurencji, odrzucają wniosek firmy o zablokowanie pozwu.

smartfon
01.11.2023 09:14 Uwaga na poważne zagrożenie, można stracić majątek. Mamy listę podatnych urządzeń

Właściciele telefonów z Androidem mogą mieć problem. Urządzenia same dzwonią za granicę i nabijają wysokie rachunki. Można w ten sposób stracić ogrom pieniędzy, ale to nie wszystko. Dzieje się tak przez nowy sposób postępowania oszustów. Oto co trzeba wiedzieć - lista urządzeń i jak się chronić.