Tech.BiznesINFO.pl > Zdrowie

Zdrowie

apteka
23.06.2024 13:43 Zmiany w Internetowym Koncie Pacjenta. Koniecznie sprawdź przed urlopem

Nadchodzą wakacje, a w tym czasie tym bardziej warto zainstalować aplikację mojeIKP. Trzeba jednak pamiętać, że już za kilka dni zostanie wyłączona jedna z metod logowania. Użytkownicy, którzy z niej korzystali, zachęcani są do skorzystania z jednego z alternatywnych sposób.

habitat
23.04.2024 21:44 Naukowcy z NASA szukają chętnych. Zapłacą 18 tys. euro za leżenie

Niemiecka Agencja Kosmiczna we współpracy z NASA poszukuje śmiałków do spędzenia 60 dni w łóżku. Za udział w eksperymencie, w którym badany będzie wpływ takich warunków na ludzki organizm można nieźle zarobić i przysłużyć się nauce. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

samochody
20.04.2024 09:38 Złe wieści dla wielu kierowców, obowiązkowa opłata może pójść w górę. Ujawniono plany rządu

Cena obowiązkowych badań psychologicznych dla kierowców będzie większa. Ministerstwo zdrowia proponuje, by zwiększyć ich cenę do 200 zł. Ma to stanowić odpowiedź na rosnące ceny rynkowe usługi.

pył saharyjski
05.04.2024 19:38 Pył saharyjski znów nad Polską. Słupki rtęci skoczą w górę

W ciągu najbliższych dni znów będziemy mieli w Polsce do czynienia ze zjawiskiem pyłu saharyjskiego, zwanego także kalimą. Co prawda nie będzie to tak intensywne, jak w Wielkanoc, niemniej niebo może zabarwić się na pomarańczowo. Słupki rtęci podskoczą zaś w górę.

rozmowa telefoniczna
24.03.2024 20:07 Lista smartfonów z największym promieniowanem. Czy należy ich unikać?

Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem w Niemczech opublikował raport, w którym wymienione zostały smartfony, które emitują najwięcej promieniowania elektromagnetycznego. Jakie modele zajmują czołowe miejsca i jaki wpływ mają emitowane przez nie fale na zdrowie ich użytkowników?

stomatolog
10.03.2024 21:46 Lek na brak zębów. Testy na ludziach wystartują w tym roku

Wkrótce rozpoczną się badania, które mają potencjał, by dokonać przewrotu kopernikańskiego w stomatologii i implantologii. Instytutu Badań Medycznych w japońskim Kitano po zakończonych sukcesem badaniach na zwierzętach przygotowuje się do testowania na ludziach preparatu, dzięki któremu będą mogły nam odrastać zęby.

flaga-Litwa
09.08.2023 15:28 Czy na Litwie będą nowe regulacje w sprawie nikotynowych alternatyw?

Litewskie Ministerstwo Gospodarki i Innowacji przedłożyło wczoraj (8 sierpnia) projekt poprawek do ustawy o kontroli tytoniu, wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów.

woreczki-nikotynowe
27.07.2023 15:46 Woreczki nikotynowe – alternatywa dla papierosów. Eksperci wysnuli ciekawe wnioski

Instytut Staszica zajął się analizą formalnego statusu jednego z nowatorskich wyrobów nikotynowych. O woreczkach, będących alternatywą wobec tradycyjnych papierosów, mówi się coraz częściej, między innymi w kontekście zaleceń WHO w zakresie tworzenia społeczeństw wolnych od dymu tytoniowego.