Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ale heca, Dawid Podsiadło w Cyberpunku 2077 "Widmo Wolności". Tytuł trafił już do GeForce NOW
Paula Drechsler
Paula Drechsler 28.09.2023 19:33

Ale heca, Dawid Podsiadło w Cyberpunku 2077 "Widmo Wolności". Tytuł trafił już do GeForce NOW

dawid podsiadło
Instagram Dawid Podsiadło @DylanWishop

Dawid Podsiadło pojawił się w produkcji, która już trafia na pierwsze miejsca zestawień pod względem popularności na całym świecie. Polak został zaproszony do tego dzieła obok takich osobistości, jak Keanu Reeves czy Idris Elba. 

Plejada gwiazd

Fani Dawida Podsiadło mają powody do radości. Polak nie tylko zaznaczył swą obecność w wyczekiwanym dodatku do Cyberpunka 2077 jako jeden z pomniejszych bohaterów, ale również został twórcą motywu przewodniego, jaki towarzyszy odbiorcom dzieła. Muzyka zaproszono do pojawienia się w “Widmie Wolności” - produkcji, która niedawno (26 września br.) miała swoją premierę, a teraz zyskuje coraz większe uznanie całego świata oraz branży.

Artysta w najnowszej realizacji CD Projektu zadebiutował obok takich osobistości, jak Keanu Reeves (Matrix, John Wick) czy Idris Elba (Luther, Beasts of No Nation). Choć nie jest to tak wielka rola, jak w przypadku wspomnianych aktorów, to pomysł na nią jest ciekawy i związany z kilkoma nawiązaniami do twórczości muzyka. Premiera utworu przewodniego zaplanowana jest natomiast na 29 września, ale już teraz internet obiegł fragment nagrania oraz zdjęcia z udziału polskiego muzyka w światowym hicie.

Mózg nie jest potrzebny do nauki? Fascynujące odkrycie zaskoczyło nawet ekspertów Produkt wart 1799 zł za darmo. By go odebrać, wystarczy zrobić tę jedną rzecz

Dante Caruso, postać wzorowana na polskim artyście

Jak donosi Onet, fani, którzy usłyszeli fragment piosenki, są zachwyceni. Ponadto Polak został umieszczony w grze pod postacią Dante Caruso oraz użyczył temu bohaterowi swojego głosu. To ciekawe wyróżnienie dla artysty, ponieważ w Cyberpunk 2077 pojawiają się prawdziwe gwiazdy. W "Night City" w jedną z najważniejszych postaci wcielił się Keanu Reeves (jako Johnny Silverhand), a rozszerzenie “Widmo Wolności” zyskało kolejnego wybitnego aktora, Idrisa Elbę (agent Solomon Reed). W Cyberpunku można też spotkać słynnego projektanta gier i byłego wiceprezesa Konami, Hideo Kojimę.

- Zapraszamy wszystkich do poznania Dantego Caruso – człowieka o wielu twarzach. Zimny ​​profesjonalista – nie dlatego, że nie ma uczuć, ale dlatego, że wie, jak działa ten świat, czego się spodziewać w Night City. Dante był wzorowany na nikim innym jak Dawidzie Podsiadło, który stworzył także główną piosenkę przewodnią do Cyberpunk 2077: Phantom Liberty! Premiera 29 września! - przekazano na koncie Cyberpunk 2077 na portalu X (dawniej Twitter).

Dawid Podsiadło w Cyberpunku

Fot. X (Twitter) Cyberpunk 2077

Internet obiegło też nagranie, w którym słychać kawałek motywu stworzonego przez polskiego muzyka.

Muzyka Dawida Podsiadło w Cyberpunku 2077 "Phantom Liberty"

Podsiadło sam opublikował fragment motywu na swoim profilu na Instagramie i dopisał “29.09” oraz “Cyberpunk”, co wraz z brzmieniem utworu wywołało ogrom reakcji ze strony jego obserwujących.

CD Projekt RED zadbał też o nawiązujące do twórczości muzyka easter eggi, które pojawiają się podczas rozgrywania misji związanej z Dante Caruso. Nazewnictwo różnych elementów na pewno od razu rzuci się w oczy fanom artysty, którzy zdecydują się zagrać w dodatek do Cyberpunka 2077.

Akcje CD Projektu

Mimo faktu, że kilka dni przed premierą dodatku pojawiła się spora aktualizacja, oraz sama premiera “Phantom Liberty” okazała się dużym sukcesem, to akcje CD Projektu lecą w dół. Analitycy z Pulsu Biznesu podają, że choć fakt ten może być zaskakujący (ocena samego dodatku na Steamie wynosi aż 89 proc. pozytywnych ocen, a w grze obecne są setki tysięcy osób), to należało się mimo wszystko tego spodziewać.

Comparic.pl podaje, że akcje w trakcie czwartkowej sesji spadały do tego stopnia, że za jedną trzeba zapłacić 125,40 zł, co jest najniższym poziomem od początku czerwca br. 

Cyberpunk 2077 "Widmo Wolności" w GeForce NOW

Gamma PR donosi ponadto, że gra Cyberpunk 2077 “Widmo Wolności” jest już także dostępny za pośrednictwem usługi GeForce NOW. Łącznie w tym tygodniu do chmury trafia aż 26 gier, w tym Quake II od id Software oraz Infinity Strash: DRAGON QUEST The Adventure of Dai od Square Enix. 

Subskrybenci abonamentu Ultimate mogą odebrać limitowane czasowo nagrody. Opublikowano także wyniki wyzwania społeczności Ultimate KovaaK’s, które można sprawdzić w najnowszym wpisie na blogu NVIDIA. Użytkownicy subskrypcji Ultimate zobaczą Night City w zupełnie nowym świetle dzięki najnowszej technice NVIDIA DLSS 3.5 z funkcją Ray Reconstruction w trybie Ray Tracing: Overdrive, nawet jeżeli nie posiadają najnowocześniejszego sprzętu. Ponadto nie muszą martwić się o czasy pobierania czy wymagania sprzętowe. Wystarczy włączyć grę i w akompaniamencie muzyki Johnny’ego Silverhanda, w pełni zanurzyć się w nowej szpiegowskiej historii cybernetycznego V. 

Również Quake II wkroczył do chmury. W usprawnionej wersji kultowej strzelanki gracze znajdą ogrom misji do wykonania. To nie tylko rozszerzenia The Reckoning oraz Ground Zero, ale także ekskluzywne poziomy z Quake II 64, wersji gry wydanej na konsolę Nintendo 64. 

Zostań także bohaterem w fantastycznym świecie Infinity Strash: DRAGON QUEST The Adventure of Dai. Tytuł to nieszablonowy RPG oparty na legendarnym serialu anime oraz mandze. 

Pełna lista 26 gier, które wzbogacają usługę GeForce NOW w tym tygodniu, prezentuje się następująco:

 • These Doomed Isles (od 25 września w Steam)
 • Paleo Pines (od 26 września w Steam)
 • Infinity Strash: DRAGON QUEST The Adventure of Dai (od 28 września w Steam)
 • Pizza Possum (od 28 września w Steam)
 • Wildmender (od 28 września w Steam)
 • Overpass 2 (od 28 września w Steam)
 • Soulstice (bezpłatnie do 5 października w Epic Games Store)
 • Amnesia: Rebirth (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • BlazBlue: Cross Tag Battle (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Bramble: The Mountain King (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Broforce (Steam)
 • Don Duality (Steam)
 • Doom Eternal (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Dordogne (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Dust Fleet (Steam)
 • Eastern Exorcist (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Figment 2: Creed Valley (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • I Am Fish (Xbox)
 • Necesse (Steam)
 • A Plague Tale: Innocence (Xbox)
 • Quake II (SteamEpic Games Store, a także dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Road 96 (Xbox)
 • Spacelines from the Far Out (Xbox)
 • Totally Reliable Delivery Service (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Warhammer 40,000: Battlesector (dostępna w ramach subskrypcji PC Game Pass w Xbox)
 • Yooka-Laylee and the Impossible Lair (Xbox)