Tech.BiznesINFO.pl > Media Społecznościowe

Media Społecznościowe

świeca
11.06.2024 17:10 Nie żyje słynny youtuber. Zmarł w nieszczęśliwym wypadku

Żona znanego youtubera przekazała tragiczne wieści w mediach społecznościowych, fani i rodzina są w żałobie. Nie żyje Ben Potter, znany w internetowej społeczności jako Comicstorian. Miał zaledwie 40 lat, jego żona poinformowała, że poniósł śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

flagi polski i ue
07.06.2024 19:27 Wybory parlamentarne 2024. NASK pilnie ostrzega przed dezinformacją

Już za dwa dni po raz kolejny wybierzemy eurodeputowanych. Nie brakuje ośrodków władzy, które chętnie wpłyną na nasze decyzje, stosując kłamstwa i szeroko zakrojone kampanie dezinformacyjne. Ostrzeżenie oraz zalecenia przed tym zagrożeniem wydała Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa.

instagram
06.06.2024 19:59 Instagram będzie jak YouTube. Pojawią się niepomijalne reklamy

Meta testuje zmiany w aplikacji Instagram. Już teraz medium jest przepełnione treściami reklamowymi - zarówno natywnymi, jak i pochodzącymi od tamtejszych twórców - a wkrótce stracimy także możliwość ich pomijania. Instagram testuje bowiem funkcję “przerwy reklamowej”.

media społecznościowe
05.06.2024 10:35 Fala włamań na TikToku. Wystarczy jedna wiadomość

Użytkownicy TikToka powinni być szczególnie ostrożni wobec docierających do nich w aplikacji wiadomości. Trwa potężna seria włamań, w wyniku których dostęp do konta straciła m.in. stacja telewizyjna CNN czy celebrytka Paris Hilton. 

instagram
02.06.2024 19:49 Instagram i nowe funkcje dotyczące rolek. Twórcy rozpoczną testy

Instagram testuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom o dużych zasięgach uniknąć kosztownych wpadek. W aplikacji mobilnej może się wkrótce pojawić mechanizm kierowania treści w pierwszej kolejności do tych użytkowników, którzy nie śledzą autora.

Krzysztof Gawkowski
31.05.2024 14:50 Minister cyfryzacji wprost o przyszłości TikToka w Polsce. Padła jasna deklaracja

TikTok znajduje się pod coraz większa presją - realny staje się scenariusz, w którym aplikacja zostaje zablokowana w Stanach Zjednoczonych. Głos w tej sprawie zajął polski minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski, który przedstawił stanowisko rządu dotyczące ewentualnego wprowadzenia ograniczeń.

osoba ze smartfonem
23.05.2024 15:24 Popularny serwis społecznościowy czekają zmiany. Zniknie ważna funkcja

Nadchodzą kolejne zmiany w serwisie X, wcześniej Twitter. Po tym, jak w końcu udało się w całości przenieść medium na nową domenę, udostępniona ma zostać nowość, która fundamentalnie zmienia sposób, w jaki się z niego korzysta. Zniknie możliwość lubienia wpisów.

trumna
19.05.2024 18:58 14-latek zjadł chipsa, nie żyje. Wszystko przez internetowy challenge

Media dotarły do raportu z sekcji zwłoki 14-letniego Harrisa Wolobaha, który we wrześniu minionego roku wziął udział w tzw. One Chip Challenge. Wyzwanie polegało na zjedzeniu wyjątkowo ostrego czipsa o bardzo wysokim stężeniu kapsaicyny, co w przypadku Wolobaha skończyło się śmiercią. 

Krzysztof Gawkowski
19.05.2024 17:46 Minister cyfryzacji krytycznie o Facebooku. “To nie powinno mieć miejsca”

Meta zostanie objęta śledztwem Komisji Europejskiej dotyczącym możliwych nadużyć względem młodych internautów przez media społecznościowe. Głos w tej sprawie zajął minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, który podkreśla, że w końcu UE ma narzędzia, by egzekwować przestrzeganie prawa przez największe platformy internetowe.

Messenger
16.05.2024 11:13 Ukryte funkcje Messengera. Większość nie ma o nich pojęcia

Messenger to najchętniej używany komunikator w Polsce, gdzie na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników. Tak dużą popularność aplikacja zawdzięcza innemu potentatowi - Facebookowi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiada ona funkcje, wykraczające poza standardowe komunikowanie się. Co kryje Messenger?

Luna
12.05.2024 12:38 Eurowizja 2024. Luna zhakowana. Włamywacz okazał się zaskakująco miły

Tegoroczna odsłona Eurowizji obfitowała w kontrowersje i zapewne niechlubnie zapisze się w historii konkursu. Reprezentantka Polski, Luna, nie zakwalifikowała się do finału, jednak zyskała sporą rozpoznawalność. Ta jest na tyle duża, że wokalistka padła ofiarą ataku hakerskiego.

facebook
27.04.2024 15:11 Facebook usuwa jedną z ważnych funkcji. Wyjaśnia, jak ją zastąpić

Centrum pomocy Facebooka poinformowało o rychłym wyłączeniu jednej z funkcji serwisu. Wkrótce niemożliwe będzie już organizowanie w medium zbiórek pieniędzy. Co to oznacza dla ich organizatorów i darczyńców?

policja
26.04.2024 13:28 Obraziła policjantów na Facebooku. Zapłaci ponad 5 tys. zł

Mieszkanka Opoczna została skazana na karę wypłacenia nawiązki i pokrycia kosztów sądowych, nakazano jej także publikację przeprosin na stronach internetowych KPP w Strzelcach Opolskich. Wszystko przez komentarz, który zamieściła pod jednym z postów policjantów na Facebooku. Ci uznali, że ten ich znieważa, co potwierdził sąd.

smartfon
21.04.2024 16:26 TikTok w opałach. Już niedługo może zostać zakazany w USA

Kongres ponownie zagłosował za postawieniem korporacji ByteDance ultimatum dotyczącym przyszłości TikToka. Tym razem było ono elementem większego pakietu ustaw, które będą miały wpływ na to, jakie decyzje będą zapadać w senacie. Całkowity zakaz TikToka w Stanach Zjednoczonych właśnie stał się bardziej realny.

facebook
18.04.2024 19:59 UE na ratunek. Facebook wycofa się z płatnych kont?

W zeszłym roku korporacja Meta wprowadziła na europejskim rynku płatne wersje kont na Facebooku i Instagramie. Była to odpowiedź na nowe regulacje, które miały chronić prywatność użytkowników. Teraz zastrzeżenia wobec takiej formuły zgłasza Europejska Rada Ochrony Danych.

Auschwitz
13.04.2024 20:14 Facebook wymazuje historię? Ukryli treści Muzeum Auschwitz

Przez Facebooka przetoczyła się fala decyzji o ukrywaniu treści. Wiele wskazuje na to, że jest to efekt zautomatyzowanych działań, gdyż brakowało im elementarnego wyczucia kontekstu. W rezultacie zablokowane zostały także treści edukacyjne wydawane przez Muzeum Auschwitz.

pociąg
07.04.2024 13:21 Awaria kolei. Odwołano pociągi, opóźnienia sięgają 250 minut

Podróżujący w okolicy Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość i stoicki spokój. Wszystkie pociągi kursujące w rejonie Łódzkiego Węzła Kolejowego zostały odwołane lub opóźnione. Przyczyną utrudnień jest awaria komputera, który steruje ruchem na stacji Łódź Widzew.

Facebook
03.04.2024 22:39 Wielka awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa. Meta potwierdza

Rok 2024 zdaje się pechowy dla administratorów usług należących do korporacji Meta. Jeśli właśnie niepokoisz się, że są problemy z twoimi kotami na Facebooku czy Instagramie – bez obaw. Trwa kolejna globalna awaria.

świeczki
30.03.2024 22:15 Nie żyje gwiazdor polskiego internetu. Miał zaledwie 28 lat

Nie żyje Karol Pęciak. Znany tiktoker zmarł w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca), o czym poinformowała jego mama. 28-latek był bliżej znany jako “Szalony Karol”, bo właśnie pod takim pseudonimem publikował w sieci pełne humoru i dystansu filmy. Przyczyna jego śmierci nie jest znana, jednak wiadomo, że twórca od lat mierzył się z problemami z sercem.

smartfon
25.03.2024 20:36 Google, Meta i Apple z kłopotami. Usługi mogą zostać zablokowane

Nie minął miesiąc od wejścia w życie kolejnej części regulacji, stanowionych przez europejski akt o rynku cyfrowym, a już Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie ich nieprzestrzegania. Zbadane zostaną praktyki największych graczy z Doliny Krzemowej: Alphabet, Apple i Meta.

facebook
24.03.2024 21:03 Blokada Facebooka od 23:00. Zaskakujący pomysł

Negatywny wpływ internetu, zwłaszcza mediów społecznościowych, na młodszych sprawia, że rozważa się takie pomysły, jak wprowadzenie całkowitego zakazu korzystania ze smartfonów w szkołach. Według wielu ekspertów jest to jednak chybiony pomysł, który nie rozwiązuje problemu. Nowy pomysł ma szwedzka partia Liberalerna, która proponuje cyfrową godzinę policyjną.

telefon w ręku
20.03.2024 20:49 Niespodziewane awarie Facebooka, Instagrama i Messengera

Użytkownicy na całym świecie, w tym w Polsce, zgłaszają trudności z dostępem do trzech kluczowych platform społecznościowych: Facebooka, Messengera i Instagrama. W ostatnich godzinach narastająca liczba zgłoszeń wskazuje na rozległe problemy z funkcjonalnością tych serwisów, co wywołuje zaniepokojenie wśród użytkowników.

TikTok
13.03.2024 18:52 USA o krok bliżej do całkowitej blokady TikToka. A co z Polską?

Zdecydowaną większością głosów amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała za wprowadzeniem ultimatum wobec firmy ByteDance, czyli producenta TikToka. Powodem jest to, że ByteDance jest przedsiębiorstwem z siedzibą w Chinach i podlega nadzorowi Komunistycznej Partii Chin. To sprawia, że TikTok może zostać w USA całkowicie zablokowany.

whatsapp
11.03.2024 15:04 Nowe oznaczenia rozmów na WhatsAppie. O co chodzi?

Kolejna nowość zawita wkrótce do najpopularniejszego aktualnie komunikatora internetowego. W WhatsAppie pojawią się oznaczenia rozmów i konwersacji grupowych, które nie dla wszystkich mogą być jasne. Tymczasem są one niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, poufności komunikacji i prywatności.

smartfon
11.03.2024 12:35 Blokada TikToka w Polsce? Minister cyfryzacji zajął stanowisko

Aplikacje mobilne dostarczane przez duże media społecznościowe są nagminnie wykorzystywane do zbierania gigantycznych ilości danych na temat użytkowników. Część z nich robić przede wszystkim w celach reklamowych, inne mogą dzielić się danymi z władzami państw. Swoją opinią i zaleceniami w tej kwestii podzielił się minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

elon musk
09.03.2024 18:34 Elon Musk znów szaleje. Z X mają zniknąć podstawowe funkcje

Odkąd władzę nad Twitterem przejął Elon Musk, doszło tam do wielu fundamentalnych zmian, które jednak nie tylko nie rozwiązały problemów tego medium, lecz w wielu przypadkach odczuwalnie pogorszyły sytuację. Teraz miliarder rozważa pozbawienie serwisu przemianowanego na X kluczowych funkcji.

facebook
05.03.2024 16:49 Wielka awaria Facebooka, Messengera i Instagrama. Nic nie działa

Trwa ogromna awaria serwisów należących do Meta. Użytkownicy masowo zgłaszają brak dostępności usług. Jak dotąd nie są znane przyczyny, jednak duże problemy potwierdzają niezależne źródła. W tej chwili nie ma możliwości przeglądania treści ani obsługi komunikacji zarówno na Facebooku, jak i Messengerze i Instagramie.

Smartfon
04.03.2024 14:52 Serwis X ujawnia IP użytkowników. Jak najszybciej zmień ustawienia

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska serwis nie tylko przemianowano na X, ale też dokonano wielu zmian w zakresie funkcjonalności. Jedną z najnowszych jest umożliwienie przeprowadzania rozmów audio i wideo. Niestety, korzystanie z tej funkcji może narazić na szwank prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.