Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > McDonald's będzie zwalniał pracowników. Powód jest dość zadziwiający
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:10

McDonald's będzie zwalniał pracowników. Powód jest dość zadziwiający

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

McDonald’s chce dalej inwestować w sztuczną inteligencję. Firma dba o rozwój technologiczny swoich restauracji. W Polsce klienci również mogą doświadczyć postępu firmy. W filiach amerykańskiej korporacji znajdują się już panele dotykowe, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

McDonald’s wprowadzi nowy system

Firma Apprente powstała w 2017 roku. Jest to start-up założony przez profesora inżynierii komputerowej Itamara Arela byłego inżyniera Google Moshe Looksa. Duet wybitnych specjalistów stworzył sztuczną inteligencję, która obsługuje komunikaty głosowe efektywniej niż w dotychczasowych systemach i jest przeznaczona do obsługi klientów.

Nowatorski mechanizm działania systemu polega na natychmiastowej, bieżącej analizie komunikatów głosowych. Program zna różne języki, rozumie także pojęcia potoczne i kolokwialne.

McDonald’s dalej inwestuje w start-upy

Apprente nie jest pierwszym start-upem, w który inwestuje McDonald’s. Korporacja przejęła niedawno firmę Dynamic Yield, która stworzyła inteligentny program do składania zamówień. Szczegóły transakcji z Apprente nie są znane.

McDonald’s to jedna z największych na świecie sieć barów szybkiej obsługi. Codziennie ok. 68 mln osób składa zamówienia w restauracjach firmy, a połowa zamówień realizowana jest przez usługę McDrive.