Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Niezwykłe zdjęcie poruszyło NASA. Widok z Polski zachwycił cały świat
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 03.02.2024 10:20

Niezwykłe zdjęcie poruszyło NASA. Widok z Polski zachwycił cały świat

aparat fotograficzny
Pixabay.com/PhotoMIX-Company

NASA już od jakiegoś czasu prowadzi inicjatywę o nazwie Astronomy Picture of the Day (APOD) czyli Astronomiczne Zdjęcie Dnia. Niedawno oficjalnie wyróżniono zdjęcie polskiego fotografa, Marcina Ślipko, który uwiecznił na swojej fotografii gwiazdozbiór Oriona w nietypowych okolicznościach. Niezwykłe zdjęcie Polaka zachwyciło świat.

Zdjęcie Polaka zachwyciło NASA

Inicjatywa Astronomy Picture of the Day (APOD) ma na celu pomóc w popularyzowaniu astronomii. NASA codziennie publikuje na specjalnej stronie inspirujące zdjęcia z całego świata, które są związane tematycznie z astronomią. 31 stycznia 2024 roku wyróżniono w ten sposób kadr polskiego fotografa, Marcina Ślipko, a zdjęcie zachwyciło internautów z całego świata.

 

Klienci tych banków będą mieli problemy. Duże utrudnienia w weekend

Marcina Ślipko uchwycił gwiazdozbiór Oriona

18 stycznia 2024 roku Polak uchwycił swoim aparatem gwiazdozbiór Oriona z widokiem na szczyt zaśnieżonej Śnieżki. Jak dodano w opisie fotografii, konstelację tych gwiazd można zaobserwować w pierwszych miesiącach roku tuż po zachodzie słońca, na południowo-wschodniej części nieba. 

Zdjęcie zostało zatytułowane “Camera Orion Rising”. Widać na nim niezwykłe czerwone rozbłyski na niebie, a także ośnieżoną górę oraz schronisko górskie Dom Śląski, znajdujące się u podnóża szczytu. 

To kolejny wyróżniony przez NASA Polak

Zdjęcie Marcina Ślipko zachwyciło świat i nic dziwnego, bo przepiękny kadr robi oszałamiające wrażenie. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyne zdjęcie wykonane przez Polaków, które zrobiło wrażenie na ekspertach z NASA. Z informacji przekazanych przez miesięcznik “Astronomia” wynika, że do tej pory już dziesięciu naszych rodaków zostało w podobny sposób wyróżnionych.

Tagi: astronomia