Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowość w aplikacji mObywatel podbija serca użytkowników. Wielu długo na to czekało
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 06.02.2024 09:29

Nowość w aplikacji mObywatel podbija serca użytkowników. Wielu długo na to czekało

smartfon
Pixabay.com/Pexels

Aplikacja mObywatel zyskuje coraz więcej nowych funkcji. Od jakiegoś czasu część użytkowników może korzystać z kolejnej nowości w aplikacji, która stanowi część usługi ePłatności i która w ostatnim czasie zyskuje na popularności.

Aplikacja mObywatel umożliwia dokonywanie opłat za wywóz śmierci

Aplikacja mObywatel jest zintegrowana z usługą ePłatności już od połowy 2023 roku, jednak dopiero w ostatnim czasie mechanizm nabrał dodatkowej funkcjonalności. Za jego pomocą można nie tylko uregulować podatek od nieruchomości, co umożliwia już 40 miast w całym kraju. Usługa daje także możliwość uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i staje się coraz bardziej popularna wśród użytkowników aplikacji.

Zmiany w e-PIT, dodano nową funkcjonalność. Duże ułatwienie dla wielu

Gdzie można korzystać z nowej funkcji aplikacji mObywatel ?

Jako jedne z pierwszych opłatę za wywóz śmieci w aplikacji udostępniły m.in. trzy miasta - Gdańsk, Gdynia i Poznań. W ostatnim czasie do projektu zaczęły dołączać kolejne samorządy, a niedawno w usłudze zadebiutowało aż siedem miejscowości: Włocławek, Stalowa Wola, Zabrze, Skierniewice, Ostrowiec Świętokrzyski, Łowicz i Kalisz. 

Za pomocą platformy ePłatności i aplikacji mObywatel mieszkańcy miast, które przystąpiły do usługi, mogą korzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za wywóz śmieci. Prócz wymienionych wcześniej miejscowości, usługa dostępna jest także m.in. w Chełmie, Elblągu, Kielcach, Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądz, Mielcu, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Piekarach Śląskich, Policach, Rudzie Śląskiej, Rumi, Starogardzie Gdańskim i Zielonej Górze.

Kiedy opłata za wywóz śmieci przez aplikację mObywatel w kolejnych miastach?

Opłatę za wywóz śmieci przez aplikację mObywatel umożliwia zintegrowanie usługi ePłatności z systemem Otago, którego dostawcą jest Asseco Data Systems. Już niedługo funkcja ta ma zostać uruchomiona w kolejnych miastach i gminach. Część z tych samorządów deklaruje chęć wdrożenia tego rozwiązania jeszcze w pierwszym kwartale obecnego roku.

 

Źródło: Telepolis/portalsamorzadowy/tech.biznesinfo

Tagi: Aplikacje