Handel

zakupy w sieci
27.02.2024 18:30 To już koniec. Popularny sklep internetowy wycofuje się z Polski

Okres pandemicznych lockdownów poskutkował uruchomieniem wielu usług dowozu zakupów, także tych codziennych, spożywczych. W tym czasie na polskim rynku uruchomiony został internetowy sklep spożywczy Barbora. Przez pewien czas cieszył się on popularnością, lecz to już się skończyło. Władze spółki podjęły ostateczną decyzję co do przyszłości sklepu.

kasa samoobsługowa
22.02.2024 22:15 Sklepy rezygnują z kas samoobsługowych. Powodem są klienci

Jeśli chodzi o kasy samoobsługowe, to część konsumentów nie potrafi już sobie bez nich wyobrazić zakupów ze względu na oszczędność czasu, inni zaś przeklinają je z uwagi na częstą konieczność wzywania obsługi. Fakt faktem jednak, że dziś takie urządzenia stoją niemal w każdym markecie, co może się okazać problematyczne dla samych sklepów. Niektóre z nich rezygnują z takiego rozwiązania.

nextbike
19.02.2024 13:35 UOKiK zdecydował. Wypożyczalnia rowerów zapłaci wysoką karę

Wypożyczalnie rowerów obsługiwane przez aplikacje mobilne na stałe wpisały się w krajobrazy polskich miast. Jedną z działających w Polsce spółek jest Nextbike, która właśnie została surowo ukarana przez UOKiK dotkliwą karą.

temu
15.02.2024 21:12 UOKiK analizuje skargi na Temu. Chodzi m.in. o dyrektywę Omnibus

Serwis sprzedażowy Temu przebojem wdarł się na polski rynek i w mniej niż rok wyprzedził pod względem popularności m.in. AliExpress, ustępując tylko Allegro. Pojawiają się jednak wątpliwości co do zgodności mechanizmów funkcjonowania Temu z polskim prawem. 

Biedronka
08.02.2024 12:56 Kontrowersyjne SMS-y od Biedronki. UOKiK wkracza do akcji

4 lutego do klientów Biedronki, którzy zdecydowali się przekazać sieci swój numer telefonu, trafiły SMS-y, których zawartość dla wielu była zaskoczeniem. Biedronka otwarcie porównywała na swoją korzyść ceny z tymi, które obowiązują w Lidlu. Sprawie przyjrzy się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

fakutra
03.02.2024 18:33 Reset Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów wraca do konsultacji

Próby uruchomienia Krajowego Systemu e-Faktur w zobowiązanych do tego podmiotach kończyły się jak dotąd porażką. Kolejne graniczne terminy przesuwano, do urzędów wysyłano specjalistów ds. wdrożeń i organizowano szkolenia, a mimo to przedsięwzięcie kończy się niepowodzeniem. Teraz zapadła decyzja, aby dokonać resetu.

None
24.01.2024 11:58 Nieprawdziwe informacje o cenach samochodów i niewłaściwe umowy. UOKiK nałożył drakońską karę

Nie jedną, lecz dwie decyzję podjął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w sprawie Autocentrum AAA Auto, jednego z największych dilerów samochodów używanych, aktywnego w m.in. w serwisie OTOMOTO. Łącznie kara wyniosła 72 mln zł. Firma nie tylko okłamywała klientów w sprawie cen, ale też stosowała abuzywne zapisy w umowach.

Allegro
24.01.2024 11:11 Allegro podnosi ceny, złe wieści dla Polaków. Opłaty pobiorą z przychodów sprzedawców

Nie trzeba było czekać długo po podpisaniu aneksu do umowy między Allegro i InPostem, aż koszty zostaną przerzucone na końcowych użytkowników serwisu. Zmieni się także mechanizm pozyskiwania opłat za usługi. 

inpost
22.01.2024 17:52 Nadchodzą podwyżki na Allegro. Serwis zawarł nowy aneks z InPostem

Osoby, które często kupują na Allegro, mogą wkrótce odczuć skutki zmian w umowie, jaką serwis zawarł z InPostem. Choć na razie nic się nie zmieni, to można się spodziewać, że wkrótce ceny opłat za korzystanie z różnych usług w ramach Allegro mogą odczuwalnie wzrosnąć. 

płatność
21.01.2024 15:16 Często sprzedajesz na Allegro, OLX czy Vinted? Od lipca fiskus weźmie cię pod lupę

Nadchodzą ważne zmiany w prawie dotyczącym handlu  odbywającym się w serwisach pośredniczących w wymianie dóbr, jak Allegro, OLX czy Vinted. Fiskus sprawdzi, jak często tam sprzedajemy i jakie uzyskujemy w ten sposób przychody, a następnie zdecyduje, czy nasz handel nie powinien być zarejestrowany jako działalność gospodarcza i podlegać opodatkowaniu.

agd
21.01.2024 12:20 Zmiany w znanej sieci sklepów z RTV i AGD. Oto lista placówek, które zostaną zamknięte

Wiemy już, że informacje o likwidacji NEONET były przedwczesne i zamiast tego polskie sieć sklepów z RTV i AGD zostanie zrestrukturyzowana. Wiemy także, że skończy się to zwolnieniami oraz likwidacją części sklepów. Właśnie poznaliśmy ich wstępną listę.

uokik
11.01.2024 12:06 Ukarani za zmowę cenową krytykują decyzję UOKiK. Grozi im ponad 37 mln kary

Jest reakcja na wczorajszą decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, według której na niektóre polskie firmy działające w branży monitoringu elektronicznego nałożono karę o łącznej wysokości przekraczającej 37 mln zł. Jeden z ukaranych uznał ją za pozbawioną podstaw i zapowiada odwołanie.

neonet
11.01.2024 07:59 Co dalej z siecią NEONET? Spółka przeprowadza zwolnienia grupowe i zamyka sklepy

Na początku grudnia gruchnęła nowina, według której sieć NEONET ogłosiła upadłość. Choć była to prawda, to ogłoszenie upadłości było rodzajem ucieczki do przodu ułatwiającej formalnie proces restrukturyzacji. Dziś wiemy już więcej, w jaki sposób zmieni się NEONET, aby spłacić wierzycieli i kontynuować operacje.

faktura
31.12.2023 14:42 Krajowy System e-Faktur – część podmiotów nie wie, że musi z niego korzystać

W nadchodzącym roku w życie wejdzie obowiązek korzystania z systemu e-faktur wystawianych z użyciem nowego Krajowego Systemu e-Faktur. Choć o zmianach wiadomo od dawna, to wątpliwości może budzić to, kto będzie musiał korzystać z KSeF-u. Część zobowiązanych nadal nie zdaje sobie sprawy z konieczności korzystania z nowych narzędzi.

biedronka
29.12.2023 19:18 W Biedronce pojawiły się nowe maszyny. Wiemy, do czego służą

W kolejnych sklepach Biedronka zaczynają pojawiać się nowe maszyny, które pozwolą spełnić ustawowy wymóg stosowania systemu kaucyjnego. Choć do jego wejścia w życia pozostał jeszcze rok, to Jeronimo Martins nie zamierza czekać i już teraz rozpoczął test kolejnego typu maszyn pozwalających na zwrot opakowań.

thermomix
28.12.2023 16:54 Thermomix znacząco podrożeje. Ostatni moment na zakup w dotychczasowej cenie

Urządzenie Thermomix okazało się w Polsce hitem, wytworzyły się wokół niego całe społeczności użytkowników. Producent zdecydował się jednak na zmiany, przez które Thermomix stanie się w najbliższym czasie jeszcze droższy.

kasa samoobsługowa
27.12.2023 15:31 Zakaz sprzedaży napojów energetycznych niepełnoletnim. Biedronka już wprowadziła zmiany

Od 1 stycznia zakazana będzie sprzedaż napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. Choć do tego terminu pozostało jeszcze kilka dni, to w Biedronce już teraz wprowadzono zmiany, które uniemożliwiają zakup „energetyków” nieletnim. To dobra okazja, żeby prześledzić, w jaki sposób nowe prawo będzie wchodzić w życie.

biedronka
21.12.2023 22:03 Biedronka ma kłopoty, klienci są wściekli. UOKiK wszczyna postępowanie

Od wielu miesięcy dużych sieciach sprzedażowy coraz trudniej uzyskać informacje o prawdziwych cenach pojedynczych produktów. Do skrajności proceder ten przesuwa Biedronka, w której sklepach faktyczna cena jest ukrywana za innymi etykietami. Postępowanie w tej sprawie wszczęło UOKiK.

chiny-flaga
05.12.2023 14:51 Chiński gigant podbija polski rynek. Przyciąga klientów niskimi cenami

W czerwcu chiński marketplace Temu zaczął realizować zamówienia od polskich klientów. Choć platformę założono dopiero w lipcu 2022 roku, to krótki czas obecności na rynku wcale nie sprawia, aby pozostawała w tyle. Jest wręcz przeciwnie. Co można na niej kupić?

inwestor
04.12.2023 12:38 Ogromne wzrosty wartości kryptowalut: Bitcoin przekroczył magiczną granicę

Bitcoin jako najstarsza i najpopularniejsza kryptowaluta często jest papierkiem lakmusowym dla całego rynku i pociąga za sobą wzrosty – lub spadki – innych środków cyfrowych. Tak jest tym razem – Bitcoin właśnie przekroczył kolejną granicę, a wzrosty widać także w przypadku Ethereum.

sklep
04.12.2023 11:38 Nowe informacje ws. upadłości NEONET. Co z zamówieniami złożonymi przez klientów?

Przed kilkoma dniami ujawniono, że NEONET, jedna z największych działających sieci sprzedażowych RTV i AGD złożyła wniosek o upadłość. Dziś wiadomo więcej na temat tego, jak przyszłość czeka NEONET oraz jakie będzie to miało konsekwencje dla klientów.

thermomix
28.11.2023 22:29 Thermomix znacznie podrożeje od stycznia? Zamiast pośpiechu, warto zachować rozsądek

Media obiegła wiadomość o tym, że już za nieco ponad miesiąc dojdzie do drastycznej podwyżki cen Thermomiksa. Jeśli jednak poświęcimy chwilę na weryfikację informacji, to szybko stanie się jasne, że wokół podwyżek jest jeszcze sporo niejasności. Te niewątpliwie mają zachęcić nas do szybkiego zakupu.

Lidl
15.11.2023 15:12 Lidl przebił Biedronkę i Dino. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Lidl dołączył do sieci sprzedażowych obniżających ceny części produktów z okazji Black Friday. W przeciwieństwie do konkurencji oferty będą dostępne przede wszystkim w sklepach stacjonarnych. Sieć zapowiada, że obniżone zostaną ceny nawet 1400 produktów.

beyond burger
14.11.2023 15:01 Gdzie się podziały burgery Beyond? Producent boryka się z poważnymi problemami

Czy to się komuś podoba, czy nie, rezultaty wielu badań są zbieżne w tym, że ze względów na zmiany klimatyczne prędzej czy później powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego mięsa. Tym bardziej ważna jest każda inicjatywa, która dostarcza przynajmniej częściowego jego zamienniki. Jedną z nich była działalność firmy Beyond Meat, jednak wszystko wskazuje, że w ostatnich miesiącach sporo się w tej kwestii zmieniło. 

biedronka
14.11.2023 11:35 Ruszyły Black Weeks w Bierdonce. Obniżki cen do 50 proc., warto się pośpieszyć

Sieci sprzedażowe w Polsce twórczo rozwijają popularny w USA koncept Black Friday i zamiast jednego dnia, kiedy taniej można nabyć m.in. elektronikę, wydłużają promocję na całe tygodnie. Taką decyzję podjęto również w Biedronce, gdzie trwają już Black Weeks.

market
08.11.2023 10:25 Koniec z kolejkami do kas w marketach. Scan&Go pozwala skanować produkty i płacić z użyciem smartfonu

Kasy samoobsługowe tylko częściowo rozwiązują problemy kolejek w marketach, przez co duże sieci handlowe eksperymentują z kolejnymi innowacjami. Jedną z nich jest uruchomiony w sklepach Netto mechanizm Scan&Go, dzięki któremu w ogóle można ominąć kasy i kolejki.

sklep
02.11.2023 17:52 KiK właśnie to ogłosił. Ze specjalnej oferty sklepu skorzystał już milion Polaków

Sieć sklepów KiK prężnie rozwija się w Polsce. Do tego po zaledwie czterech miesiącach od uruchomienia w naszym kraju programu lojalnościowego myKiK, odnotowano już okrągły milion jego uczestników. System działa poprzez aplikację na smartfony oraz w formie klasycznego plastiku. Co daje uczestnictwo w tym programie?

pociąg
30.10.2023 21:34 Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na kilka miliardów. Wielki sukces polskiego producenta

Pesa Bydgoszcz, polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Bydgoszczy, wygrało największy przetarg w swojej historii. Chodzi o kilkumiliardowy kontrakt eksportowy. Komunikat zamieszczony przez Pesa informuje o szczegółach transakcji.

  • 1
  • 2