Handel

beyond burger
14.11.2023 15:01 Gdzie się podziały burgery Beyond? Producent boryka się z poważnymi problemami

Czy to się komuś podoba, czy nie, rezultaty wielu badań są zbieżne w tym, że ze względów na zmiany klimatyczne prędzej czy później powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego mięsa. Tym bardziej ważna jest każda inicjatywa, która dostarcza przynajmniej częściowego jego zamienniki. Jedną z nich była działalność firmy Beyond Meat, jednak wszystko wskazuje, że w ostatnich miesiącach sporo się w tej kwestii zmieniło. 

biedronka
14.11.2023 11:35 Ruszyły Black Weeks w Bierdonce. Obniżki cen do 50 proc., warto się pośpieszyć

Sieci sprzedażowe w Polsce twórczo rozwijają popularny w USA koncept Black Friday i zamiast jednego dnia, kiedy taniej można nabyć m.in. elektronikę, wydłużają promocję na całe tygodnie. Taką decyzję podjęto również w Biedronce, gdzie trwają już Black Weeks.

market
08.11.2023 10:25 Koniec z kolejkami do kas w marketach. Scan&Go pozwala skanować produkty i płacić z użyciem smartfonu

Kasy samoobsługowe tylko częściowo rozwiązują problemy kolejek w marketach, przez co duże sieci handlowe eksperymentują z kolejnymi innowacjami. Jedną z nich jest uruchomiony w sklepach Netto mechanizm Scan&Go, dzięki któremu w ogóle można ominąć kasy i kolejki.

sklep
02.11.2023 17:52 KiK właśnie to ogłosił. Ze specjalnej oferty sklepu skorzystał już milion Polaków

Sieć sklepów KiK prężnie rozwija się w Polsce. Do tego po zaledwie czterech miesiącach od uruchomienia w naszym kraju programu lojalnościowego myKiK, odnotowano już okrągły milion jego uczestników. System działa poprzez aplikację na smartfony oraz w formie klasycznego plastiku. Co daje uczestnictwo w tym programie?

pociąg
30.10.2023 21:34 Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na kilka miliardów. Wielki sukces polskiego producenta

Pesa Bydgoszcz, polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Bydgoszczy, wygrało największy przetarg w swojej historii. Chodzi o kilkumiliardowy kontrakt eksportowy. Komunikat zamieszczony przez Pesa informuje o szczegółach transakcji.

Sortownia Amazon
29.10.2023 21:39 Wielki strajk w Amazonie. Zakłady staną kluczowego dnia

Pod względem kapitalizacji rynkowej Amazon to dziś piąta korporacja świata. Niestety, zdaniem pracowników nijak nie przekłada się to na ich zarobki. Potwierdzono już, że mają oni zamiar dobitnie zasygnalizować swoje problemy w arcyważnym dla korporacji dniu.

Kasa samoobsługowa
26.10.2023 17:06 Nowość w Biedronce. Ukryta funkcja w kasach samoobsługowych

Można odnieść, że kasy samoobsługowe budzą w Polakach ambiwalentne odczucia – dla jednych to świetny sposób na ominięcie kolejek, inni je krytykują. To jednak nie zraża do dalszych inwestycji w kasy samoobsługowe największej z sieci marketów, Biedronki. Tamtejsze urządzenia właśnie zyskały nową przydatną funkcję.

stacja paliw
26.10.2023 10:30 Orlen testuje nową usługę. Ten pomysł może okazać się prawdziwym hitem

Orlen kojarzy się ostatnimi czasy głównie z różnego rodzaju doniesieniami medialnymi powiązanymi z Danielem Obajtkiem, ale też z gigantycznymi inwestycjami, oraz z różnymi usługami. Przede wszystkim ze stacjami paliw i z automatami umożliwiającymi wysyłkę i odbiór paczek. Teraz do tej puli doszedł kolejny pomysł Grupy Orlen. I może okazać się hitem.

paczkomat
24.10.2023 11:01 Paczkomat jak "kalendarz adwentowy", nagranie z kradzieży obiegło sieć. InPost komentuje incydent

Do mediów społecznościowych trafił film, na którym widać zniszczony automat InPostu. Widok okradzionego Paczkomatu przypomina komentującym “kalendarz adwentowy”. Do sprawy zdewastowania obiektu odniósł się rzecznik firmy.

dron amazon
22.10.2023 14:09 Drony będą dostarczać leki? Rewolucyjne doniesienia, wielu na to czekało

Amazon przyzwyczaił nas do tego, że systematycznie rozszerza testy dostaw z użyciem swoich dronów w ramach usług Prime Air. Choć zapewne upłynie jeszcze sporo wody, zanim takie usługi będą dostępne w Polsce, to korporacja właśnie weszła w nowy etap rozwoju usługi – drony testowo dostarczają już leki.

kobieta z telefonem
21.10.2023 18:24 InPost zapowiada problemy, trzeba się przygotować. Chodzi o Paczkomaty

InPost planuje ograniczyć czasowo dostęp do części usług. Wiele osób będzie miało problem ze skorzystaniem z oferty przedsiębiorstwa, trzeba się zawczasu przygotować. Firma przestrzega, jest oficjalny komunikat.

dino
20.10.2023 14:46 Dino zdecydowało się na wielki krok. To prawdziwa rewolucja, klienci oszaleją

Dino to popularna sieć marketów, która w dodatku nie zwalnia tempa w kwestii ekspansji. Firma zapowiedziała otwarcie 300 sklepów do końca bieżącego roku, wprowadza też liczne promocje, które przyciągają tłumy. Rozwój idzie tak dobrze, że zdecydowano się na kolejny wielki krok. Czego mogą się teraz spodziewać klienci?

karta
28.06.2023 17:35 Gigantyczne kary za handel podróbkami. Nowa ustawa reguluje sprzedaż fałszywek

Obrót podróbkami to problem globalny. Spory odsetek światowego handlu dotyczy sprzedaży fałszywek. Najczęściej podrabiane są m.in. ubrania i elektronika. Za wykroczenia w tej materii grożą teraz wysokie kary.

  • 1
  • 2