Tech.BiznesINFO.pl > Medycyna

Medycyna

lekarz i komputer
28.03.2024 11:09 Wyciek danych pacjentów DGC. Sprawa jest znacznie poważniejsza, niż sądzono

We wtorek poinformowano o wycieku danych z wrocławskiego DGC Centrum Medycznego. Wówczas sądzono, że to lokalny incydent o niewielkiej skali, jednak wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z bardzo poważnym naruszeniem bezpieczeństwa danych pacjentów w całe Polsce.

komputer lekarza
25.03.2024 22:38 Wyciekły dane pacjentów. Groźny incydent w polskim mieście

Pacjenci wrocławskiego DCG Centrum Medyczne zgłaszają, że otrzymali SMS-y informujące o incydencie w bezpieczeństwie ich danych. Komunikaty zostały początkowo rozesłane bez podania ważnych szczegółów, jednak wiemy już, że sprawa jest poważna – doszło do wycieku całego zestawu wrażliwych danych. 

stomatolog
10.03.2024 21:46 Lek na brak zębów. Testy na ludziach wystartują w tym roku

Wkrótce rozpoczną się badania, które mają potencjał, by dokonać przewrotu kopernikańskiego w stomatologii i implantologii. Instytutu Badań Medycznych w japońskim Kitano po zakończonych sukcesem badaniach na zwierzętach przygotowuje się do testowania na ludziach preparatu, dzięki któremu będą mogły nam odrastać zęby.

lekarz
08.02.2024 18:21 Rewolucja w NFZ. Na takie rozwiązanie Polacy czekali latami

Wkrótce każdy z nas będzie mógł zarezerwować wizytę u lekarza na NFZ bez wychodzenia z domu. Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, ogłasza rewolucyjne zmiany, wprowadzając rezerwacje online. Oto, jak era cyfrowej opieki zdrowotnej staje się naszą rzeczywistością.

stetoskop
24.01.2024 09:05 Dane medyczne pacjentów pozbawione ochrony. Groźny incydent w polskim mieście

Kradzież danych nawet 200 tys. pacjentów z serwerów ALAB laboratoria zwróciła naszą uwagę na bezpieczeństwo danych medycznych. Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład implementacji systemu zarządzania dokumentacją pacjentów, która dowodzi, że w tej kwestii jest jeszcze sporo do zrobienia. 

rezonans magnetyczny
23.12.2023 14:27 Philips wycofuje swoje rezonansy magnetyczne. Urządzenia zagrażają zdrowiu

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ogłosiła, że Philips będzie musiał dokonać naprawy lub wymian setek rezonansów magnetycznych wykorzystywanych na całym świecie. W skrajnych przypadkach wadliwe urządzenia mogą spowodować poważne obrażenia, a nawet zagrażać życiu.

bakteria
30.11.2023 22:32 Przełomowe odkrycie polskich naukowców. Rewolucja w leczeniu

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonali odkrycia, które już teraz określa się mianem przełomowego. Dzięki niemu możliwe będzie zwalczanie bakterii odpornych na leki, także antybiotyki. Badacze z UJ dostrzegli bowiem możliwość takiego manipulowania genami wirusów, aby atakowały one konkretne lekooporne bakterie.

leki
13.10.2023 11:17 Popularny lek pilnie wycofany z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, jest komunikat

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z aptek w całym kraju popularnego leku. Nie wolno go przyjmować. W komunikacie GIF przekazano informacje o istotnych nieprawidłowościach.

wózek sklepowy
01.10.2023 18:43 Popularny produkt niebezpieczny dla zdrowia. Specjaliści biją na alarm

Eksperci alarmują, przestrzegając przed produktem, który może powodować raka i uszkadzać ludzkie DNA. Popularny zamiennik został sklasyfikowany jako prawdopodobnie genotoksyczny.

None
20.09.2023 15:49 Neuralink szuka chętnych do testów interfejsu mózg-komputer. Implanty szansą dla cierpiących na porażenie czterokończynowe

Neuralink, założone przez Elona Muska przedsiębiorstwo pracujące nad interfejsem mózg-komputer, ogłosiło krok milowy w swoich pracach. Po tym jak w maju tego roku amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła program rozpoczęcia testów Neuralink na ludziach, nadszedł czas na rozpoczęcie poszukiwań chętnych do wzięcia udziału w potencjalnie przełomowych badaniach.

polska
18.09.2023 12:36 Najmłodszy polski profesor dokonał przełomowego odkrycia. O Mateuszu Hołdzie mówi cały świat

Mateusz Hołda w 2022 roku w wieku zaledwie 29 lat został najmłodszym profesorem w Polsce. Teraz znów krakowski kardiomorfolog dokonał czegoś wyjątkowego i jest na ustach wszystkich, a to za sprawą przełomowego odkrycia. Profesor wraz ze swoim zespołem wykryli nieznaną wcześniej przyczynę udaru mózgu.