Tech.BiznesINFO.pl > Technologia

Technologia

Elon Musk
06.07.2024 15:57 Elon Musk zapłaci majątek? Unia na wojnie z dezinformacją

Unia Europejska ma wydać oficjalne ostrzeżenie dla należącej do Elona Muska platformy mediów społecznościowych ”X”. Dawny ”Twitter” ma podejmować zdecydowanie niewystarczające kroki w walce z niebezpieczną dezinformacją. Dla Muska może się to skończyć wysokimi karami.

Światłowód
01.07.2024 21:17 Nowy rekord prędkości internetu. Wykorzystano technologię z… 1977 roku

Padł nowy rekord prędkości połączenia z siecią. Takim osiągnięciem pochwalił się japoński Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych. Uzyskanie niesłychanego transferu danych było możliwe dzięki technologii opracowanej w ubiegłym wieku.

piłka
08.06.2024 19:30 Oficjalna piłka Euro 2024 zaskakuje. Jest wypchana technologią

Piłka nożna ewoluuje i całym garściami czerpie ze zdobyczy techniki. Większość z nas przywykła już do systemu VAR, jednak podczas nadchodzących Mistrzostw Europy będziemy mieli okazję zetknąć się z kolejną nowinką. Będzie nią wyprodukowana przez firmę Adidas piłka Fussballliebe.

telefon
07.06.2024 12:27 Na ekranach telefonów pojawia się specjalny komunikat. Wiemy, co oznacza

Miliony użytkowników Androida, w tym w Polsce, otrzymują powiadomienia o nowej funkcji Google – Gemini. Na ekranie pojawia się specjalny komunikat. Co to jest, jak działa i jak ją aktywować?

smartfon, Netflix
04.06.2024 14:12 Netflix wprowadza dużą zmianę. Posiadacze smartfonów się ucieszą

Nowa aktualizacja aplikacji na Androida przynosi rozwiązanie, które z pewnością ucieszy wielu użytkowników. Teraz mamy pełną kontrolę nad jakością obrazu, co poprawi komfort oglądania. Sprawdź, jakie zmiany wprowadza Netflix i jak mogą one wpłynąć na Twoje codzienne korzystanie z aplikacji.

kasa samoobsługowa
26.05.2024 19:55 Problem z kasami samoobsługowymi w sklepach. Brak "poszanowania praw"

Kasy samoobsługowe nie spełniły pokładanych w nich nadziei właścicieli sieci sprzedaży detalicznej i daleko jesteśmy od całkowitej automatyzacji handlu w obsłudze klienta. Często podczas wdrażania nowinek zapomina się o osobach wykluczonych cyfrowo, na co zwraca uwagę UOKiK.

smartfony
07.04.2024 09:29 Nigdy nie ładuj telefonu w ten sposób. Ostrzegają nawet strażacy

Wielu z nas popełnia ten błąd, przed którym nieustannie ostrzegają specjaliści. Częstą praktyką jest podłączanie na noc smartfonów i tabletów do ładowania. Niestety, nie jest to ani poprawne, ani bezpieczne rozwiązanie. Strażacy byli wielokrotnie wzywani do podobnych przypadków. 

Turyści
13.03.2024 19:13 Airbnb wprowadza zakaz kamer w mieszkaniach na wynajem

Airbnb, globalny potentat na rynku krótkoterminowego wynajmu, ogłosił przełomowe zmiany w swojej polityce dotyczącej kamery w wynajmowanych lokalach. W odpowiedzi na obawy dotyczące prywatności gości, firma stawia prywatność użytkowników jako priorytet. Nowe zasady mają na celu zapewnić większą jasność i bezpieczeństwo dla społeczności korzystającej z platformy.

Mężczyzna używający robota odkurzającego w salonie
27.02.2024 18:26 Roboty sprzątające śledzą nasze kroki? Zaskakujące doniesienia

Czy roboty sprzątające mogą stanowić zagrożenie dla naszej prywatności? Ostatnie doniesienia sugerują, że te pozornie niewinne urządzenia mogą być wykorzystywane do zbierania danych wywiadowczych. Jakie konsekwencje może to mieć dla naszego bezpieczeństwa domowego?

reklama
27.02.2024 09:50 SQUID uruchamia nową funkcjonalność z podcastami dla branży motoryzacyjnej podczas konferencji Mobile World Congress 2024

SQUID, wiodąca firma z branży mediów i technologii, udostępnia w swojej aplikacji SQUID nową funkcjonalność związaną z podcastami dla samochodów. Premiera nastąpi podczas Mobile World Congress 2024. Nowa usługa podcastów płynnie integruje się z pojazdami za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay, dzięki czemu korzystanie z podcastów w samochodach osobowych i ciężarowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nareszcie Użytkownicy mają szybki dostęp do swoich ulubionych podcastów, jednocześnie w pełni skupiając się na drodze.

strych
22.02.2024 12:49 Weszli do starego domu. Takiego znaleziska się nie spodziewali

Opuszczony dom w Londynie ujawnił niezwykłe tajemnice przeszłości, kryjące coś więcej niż tylko zapomniane przedmioty. To, co odkryła firma sprzątająca w głębi tych starych murów, zachwyciło świat i odsłoniło kluczowe chwile z historii technologii.

Loga portali spolecznosciowych w internecie
07.02.2024 20:16 Meta walczy z deepfake'ami. Nowe oznaczenia dla treści AI

W odpowiedzi na coraz powszechniejsze pojawianie się treści stworzonych przez sztuczną inteligencję na platformach społecznościowych, Meta ogłosiła nową inicjatywę mającą na celu oznaczanie tych treści. Współpracując z czołowymi firmami technologicznymi, Meta dąży do opracowania standardów, które pozwolą użytkownikom łatwo rozpoznać, czy dana treść została wygenerowana przez AI. Jakie konsekwencje ma to dla użytkowników mediów społecznościowych? Oto co trzeba wiedzieć.

smartfon
31.01.2024 11:10 Unikaj ładowania telefonu w ten sposób. To jak proszenie się o pożar

Wokół dobrych praktyk w zakresie ładowania elektroniki, zwłaszcza zaś smartfonów, narosło wiele mitów. Część z nich miała zastosowanie lata temu i dawno już się zaktualizowała, inne zawsze były w najlepszym wypadku półprawdami. A jednak nadal jest przynajmniej kilka czynników, które łatwo ograniczyć, a które mają negatywny wpływ na działanie urządzenia – jednym z  nich jest etui.

technologia
24.01.2024 16:31 Polska firma podbija świat. Zajmują się AI i są warci ponad miliard dolarów

Innowacyjny startup pochodzący z Polski, ElevenLabs, skupia się na rozwijaniu potencjału sztucznej inteligencji, wykorzystując ją do tworzenia klonów głosów. Osiągnięcia firmy przyciągnęły uwagę inwestorów, a teraz ElevenLabs dołączyło do prestiżowego grona jednorożców. To określenie jest używane w biznesie dla prywatnych firm technologicznych, które, rozpoczynając jako startupy, osiągnęły wartość rynkową przekraczającą miliard dolarów.

gps
12.01.2024 15:12 Kolejne duże zakłócenia sygnału GPS. Problemy wystąpiły nawet na Śląsku

Pod koniec roku w działaniu GPS w regionie południowego Bałyku zaczęto odnotowywać liczne zakłócenie, co doprowadzały do znaczącego zmniejszenia jego skuteczności. Od tego czasu trwają debaty nad możliwymi przyczynami. W ostatnim czasie znów dostrzeżono poważne problemy.

gooogle
11.01.2024 13:13 Masowe zwolnienia w Google. Pracę traci kadra kierownicza i inżynierowie

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na tyle często mieliśmy do czynienia z masowymi zwolnieniami w IT, że zaczęto sobie zadawać pytania o kondycję branży. Największe, najwyżej wyceniane korporacje pozbywały się dziesiątek tysięcy pracowników. Niestety, trend ten się jeszcze nie odwrócił – pracę stracą kolejni specjaliści.

Polestar 2
10.01.2024 14:12 Niegroźna stłuczka samochodu elektrycznego. Rachunek przyprawia o zawrót głowy

Koszty naprawy nawet niewielkich elementów samochodów, których wymiana zdaje się mało skomplikowana, mogą przyprawiać o zawroty głowy. Choć zdaje sobie z tego sprawę większość kierowców, to cena napraw po niewielkiej stłuczce z udziałem auta marki Polestar przeszła najśmielsze oczekiwania nie tylko właściciela, ale też internautów.

iphone
07.01.2024 17:47 W Szczecinie iPhone zapalił się podczas ładowania. Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Regularnie dochodzą do nas informacje o spontanicznym zapłonie smartfonów. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, a ich konsekwencje mogą być niezwykle niebezpieczne, biorąc pod uwagę sposób spalania się litu. Kolejny taki przypadek odnotowano w Szczecinie.

haker
01.01.2024 17:58 Rok 2023 w cyberbezpieczeństwie. Tysiące osób straciły pieniądze

Spływają już pierwsze raporty podsumowujące działalność grup cyberprzestępczych w minionym 2023 roku. Szczególną uwagę warto poświęcić zagrożeniu stanowionym przez oprogramowanie ransomware, które po wielkich kampaniach z poprzednich lat zdaje się być wykorzystywane mniej aktywnie. Czy słusznie?

komputer
31.12.2023 09:14 Ukryta funkcja w przeglądarkach. Strony będą ładować się szybciej

Dobrodziejstwa szerokopasmowych łączy internetowych przyzwyczaiły nas do tego, że podczas przeglądania zasobów internetu najbardziej liczy się szybkość. Jakość połączenia to jednak nie jedyny sposób na przyśpieszenie ładowania stron. Można do tego wykorzystać funkcje ukryte w przeglądarkach internetowych.

zakłócenia GPS
27.12.2023 13:12 Poważna awaria GPS w dużej części Polski. Eksperci: to może być celowy sabotaż

Region południowej części Morza Bałtyckiego, który objął także zdecydowaną większość północnej Polski został dotknięty poważnymi zakłóceniami w działaniu GPS. Liczne utrudnienia w użyciu nawigacji satelitarnej zgłaszają m.in. piloci i nawigatorzy.

bankomat, zdjęcie ilustracyjne
18.12.2023 13:18 W taki sposób możesz stracić pieniądze z bankomatu. Trzeba uważać na ten istotny szczegół

Bankomat może nie chcieć oddać naszej karty płatniczej. W takiej sytuacji należy być czujnym, bo może nie być to zwykła awaria maszyny, a zamierzone działanie oszustów. Okazuje się, że potrzebny jest im tylko kawałek papieru. 

telewizor-pilot-mieszkanie
17.12.2023 15:35 Mogą wystąpić problemy z odbiorem telewizji. Podano, gdzie i kiedy się zacznie

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym etapie migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Objął on województwa położone w zachodniej części Polski. Natomiast jutro w nocy nowy standard nadawania zostanie wprowadzony na wschodzie kraju – przypomina specjalistyczny portal wirtualnemedia.pl. Co to oznacza?

procesor
15.12.2023 13:54 Nowe procesory Intela zaprezentowane. Wyjaśniamy, o co chodzi ze zmienionymi oznaczeniami

Intel zaprezentował kolejną generację swoich procesorów. Nowe urządzenia to oczywiście nowe osiągi, ale korporacja zdecydowała się także na zmianę oznaczeń poszczególnych modeli, co wymaga wyjaśnienia.

Krzyszt
14.12.2023 15:31 Nowy minister cyfryzacji przedstawia plan działań. Kluczowe bezpieczeństwo i dostępność

Stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji w nowym rządzie Donalda Tuska objął Krzysztof Gawkowski. Już podczas prezentacji ministrów premier zaznaczył, że priorytetem w pracach resortu będzie zwiększanie polskiego cyberbezpieczeństwa. Teraz plan swój działań zarysował sam minister.

nawigacja
12.12.2023 17:35 Gigant przeprowadza masowe zwolnienia w Polsce. Pracę straci wiele osób

Kolejna firma działający w branży IT zdecydowała się na grupowe zwolnienia w polskim oddziale. Holenderski producent elektroniki znany przede wszystkim z urządzeń nawigacyjnych GPS ogłosił, firma TomTom, ogłosiła, że pracę straci nawet ok. 10 proc. wszystkich zatrudnionych.

sam altman
11.12.2023 21:28 OpenAI potwierdza: ChatGPT stało się leniwe. Problem w tym, że nikt nie wie dlaczego

Jeden z problemów, z którymi mamy do czynienia w przypadku dużych modeli językowych i oprogramowania przetwarzającego język naturalny to ocena ich skuteczności. Brakuje nowych wariacji testu Turinga, ram czy obiektywnych benchmarków. Mimo to OpenAI odpowiedzialne za rozwój ChatGPT właśnie przyznało, że ChatGPT stało się gorsze.

Nokia
11.12.2023 17:54 Nokia buduje centrum badań we Wrocławiu. Dopiero zwolnili setki osób

Nokia kontynuuje swoje inwestycje w Polsce. We Wrocławiu powstanie kolejne centrum badań i rozwoju, gdzie opracowywane będą priorytetowe dla tej firmy sprzęt i oprogramowanie telekomunikacyjne. Decyzja o budowie R&D została sfinalizowana równolegle do trwającej fali zwolnień w Nokii, które nie ominą także Wrocławia.