Tech.BiznesINFO.pl > Technologia

Technologia

smartfony
07.04.2024 09:29 Nigdy nie ładuj telefonu w ten sposób. Ostrzegają nawet strażacy

Wielu z nas popełnia ten błąd, przed którym nieustannie ostrzegają specjaliści. Częstą praktyką jest podłączanie na noc smartfonów i tabletów do ładowania. Niestety, nie jest to ani poprawne, ani bezpieczne rozwiązanie. Strażacy byli wielokrotnie wzywani do podobnych przypadków. 

Turyści
13.03.2024 19:13 Airbnb wprowadza zakaz kamer w mieszkaniach na wynajem

Airbnb, globalny potentat na rynku krótkoterminowego wynajmu, ogłosił przełomowe zmiany w swojej polityce dotyczącej kamery w wynajmowanych lokalach. W odpowiedzi na obawy dotyczące prywatności gości, firma stawia prywatność użytkowników jako priorytet. Nowe zasady mają na celu zapewnić większą jasność i bezpieczeństwo dla społeczności korzystającej z platformy.

Mężczyzna używający robota odkurzającego w salonie
27.02.2024 18:26 Roboty sprzątające śledzą nasze kroki? Zaskakujące doniesienia

Czy roboty sprzątające mogą stanowić zagrożenie dla naszej prywatności? Ostatnie doniesienia sugerują, że te pozornie niewinne urządzenia mogą być wykorzystywane do zbierania danych wywiadowczych. Jakie konsekwencje może to mieć dla naszego bezpieczeństwa domowego?

reklama
27.02.2024 09:50 SQUID uruchamia nową funkcjonalność z podcastami dla branży motoryzacyjnej podczas konferencji Mobile World Congress 2024

SQUID, wiodąca firma z branży mediów i technologii, udostępnia w swojej aplikacji SQUID nową funkcjonalność związaną z podcastami dla samochodów. Premiera nastąpi podczas Mobile World Congress 2024. Nowa usługa podcastów płynnie integruje się z pojazdami za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay, dzięki czemu korzystanie z podcastów w samochodach osobowych i ciężarowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nareszcie Użytkownicy mają szybki dostęp do swoich ulubionych podcastów, jednocześnie w pełni skupiając się na drodze.

strych
22.02.2024 12:49 Weszli do starego domu. Takiego znaleziska się nie spodziewali

Opuszczony dom w Londynie ujawnił niezwykłe tajemnice przeszłości, kryjące coś więcej niż tylko zapomniane przedmioty. To, co odkryła firma sprzątająca w głębi tych starych murów, zachwyciło świat i odsłoniło kluczowe chwile z historii technologii.

Loga portali spolecznosciowych w internecie
07.02.2024 20:16 Meta walczy z deepfake'ami. Nowe oznaczenia dla treści AI

W odpowiedzi na coraz powszechniejsze pojawianie się treści stworzonych przez sztuczną inteligencję na platformach społecznościowych, Meta ogłosiła nową inicjatywę mającą na celu oznaczanie tych treści. Współpracując z czołowymi firmami technologicznymi, Meta dąży do opracowania standardów, które pozwolą użytkownikom łatwo rozpoznać, czy dana treść została wygenerowana przez AI. Jakie konsekwencje ma to dla użytkowników mediów społecznościowych? Oto co trzeba wiedzieć.

smartfon
31.01.2024 11:10 Unikaj ładowania telefonu w ten sposób. To jak proszenie się o pożar

Wokół dobrych praktyk w zakresie ładowania elektroniki, zwłaszcza zaś smartfonów, narosło wiele mitów. Część z nich miała zastosowanie lata temu i dawno już się zaktualizowała, inne zawsze były w najlepszym wypadku półprawdami. A jednak nadal jest przynajmniej kilka czynników, które łatwo ograniczyć, a które mają negatywny wpływ na działanie urządzenia – jednym z  nich jest etui.

technologia
24.01.2024 16:31 Polska firma podbija świat. Zajmują się AI i są warci ponad miliard dolarów

Innowacyjny startup pochodzący z Polski, ElevenLabs, skupia się na rozwijaniu potencjału sztucznej inteligencji, wykorzystując ją do tworzenia klonów głosów. Osiągnięcia firmy przyciągnęły uwagę inwestorów, a teraz ElevenLabs dołączyło do prestiżowego grona jednorożców. To określenie jest używane w biznesie dla prywatnych firm technologicznych, które, rozpoczynając jako startupy, osiągnęły wartość rynkową przekraczającą miliard dolarów.

gps
12.01.2024 15:12 Kolejne duże zakłócenia sygnału GPS. Problemy wystąpiły nawet na Śląsku

Pod koniec roku w działaniu GPS w regionie południowego Bałyku zaczęto odnotowywać liczne zakłócenie, co doprowadzały do znaczącego zmniejszenia jego skuteczności. Od tego czasu trwają debaty nad możliwymi przyczynami. W ostatnim czasie znów dostrzeżono poważne problemy.

gooogle
11.01.2024 13:13 Masowe zwolnienia w Google. Pracę traci kadra kierownicza i inżynierowie

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na tyle często mieliśmy do czynienia z masowymi zwolnieniami w IT, że zaczęto sobie zadawać pytania o kondycję branży. Największe, najwyżej wyceniane korporacje pozbywały się dziesiątek tysięcy pracowników. Niestety, trend ten się jeszcze nie odwrócił – pracę stracą kolejni specjaliści.

Polestar 2
10.01.2024 14:12 Niegroźna stłuczka samochodu elektrycznego. Rachunek przyprawia o zawrót głowy

Koszty naprawy nawet niewielkich elementów samochodów, których wymiana zdaje się mało skomplikowana, mogą przyprawiać o zawroty głowy. Choć zdaje sobie z tego sprawę większość kierowców, to cena napraw po niewielkiej stłuczce z udziałem auta marki Polestar przeszła najśmielsze oczekiwania nie tylko właściciela, ale też internautów.

iphone
07.01.2024 17:47 W Szczecinie iPhone zapalił się podczas ładowania. Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Regularnie dochodzą do nas informacje o spontanicznym zapłonie smartfonów. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, a ich konsekwencje mogą być niezwykle niebezpieczne, biorąc pod uwagę sposób spalania się litu. Kolejny taki przypadek odnotowano w Szczecinie.

haker
01.01.2024 17:58 Rok 2023 w cyberbezpieczeństwie. Tysiące osób straciły pieniądze

Spływają już pierwsze raporty podsumowujące działalność grup cyberprzestępczych w minionym 2023 roku. Szczególną uwagę warto poświęcić zagrożeniu stanowionym przez oprogramowanie ransomware, które po wielkich kampaniach z poprzednich lat zdaje się być wykorzystywane mniej aktywnie. Czy słusznie?

komputer
31.12.2023 09:14 Ukryta funkcja w przeglądarkach. Strony będą ładować się szybciej

Dobrodziejstwa szerokopasmowych łączy internetowych przyzwyczaiły nas do tego, że podczas przeglądania zasobów internetu najbardziej liczy się szybkość. Jakość połączenia to jednak nie jedyny sposób na przyśpieszenie ładowania stron. Można do tego wykorzystać funkcje ukryte w przeglądarkach internetowych.

zakłócenia GPS
27.12.2023 13:12 Poważna awaria GPS w dużej części Polski. Eksperci: to może być celowy sabotaż

Region południowej części Morza Bałtyckiego, który objął także zdecydowaną większość północnej Polski został dotknięty poważnymi zakłóceniami w działaniu GPS. Liczne utrudnienia w użyciu nawigacji satelitarnej zgłaszają m.in. piloci i nawigatorzy.

bankomat, zdjęcie ilustracyjne
18.12.2023 13:18 W taki sposób możesz stracić pieniądze z bankomatu. Trzeba uważać na ten istotny szczegół

Bankomat może nie chcieć oddać naszej karty płatniczej. W takiej sytuacji należy być czujnym, bo może nie być to zwykła awaria maszyny, a zamierzone działanie oszustów. Okazuje się, że potrzebny jest im tylko kawałek papieru. 

telewizor-pilot-mieszkanie
17.12.2023 15:35 Mogą wystąpić problemy z odbiorem telewizji. Podano, gdzie i kiedy się zacznie

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym etapie migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Objął on województwa położone w zachodniej części Polski. Natomiast jutro w nocy nowy standard nadawania zostanie wprowadzony na wschodzie kraju – przypomina specjalistyczny portal wirtualnemedia.pl. Co to oznacza?

procesor
15.12.2023 13:54 Nowe procesory Intela zaprezentowane. Wyjaśniamy, o co chodzi ze zmienionymi oznaczeniami

Intel zaprezentował kolejną generację swoich procesorów. Nowe urządzenia to oczywiście nowe osiągi, ale korporacja zdecydowała się także na zmianę oznaczeń poszczególnych modeli, co wymaga wyjaśnienia.

Krzyszt
14.12.2023 15:31 Nowy minister cyfryzacji przedstawia plan działań. Kluczowe bezpieczeństwo i dostępność

Stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji w nowym rządzie Donalda Tuska objął Krzysztof Gawkowski. Już podczas prezentacji ministrów premier zaznaczył, że priorytetem w pracach resortu będzie zwiększanie polskiego cyberbezpieczeństwa. Teraz plan swój działań zarysował sam minister.

nawigacja
12.12.2023 17:35 Gigant przeprowadza masowe zwolnienia w Polsce. Pracę straci wiele osób

Kolejna firma działający w branży IT zdecydowała się na grupowe zwolnienia w polskim oddziale. Holenderski producent elektroniki znany przede wszystkim z urządzeń nawigacyjnych GPS ogłosił, firma TomTom, ogłosiła, że pracę straci nawet ok. 10 proc. wszystkich zatrudnionych.

sam altman
11.12.2023 21:28 OpenAI potwierdza: ChatGPT stało się leniwe. Problem w tym, że nikt nie wie dlaczego

Jeden z problemów, z którymi mamy do czynienia w przypadku dużych modeli językowych i oprogramowania przetwarzającego język naturalny to ocena ich skuteczności. Brakuje nowych wariacji testu Turinga, ram czy obiektywnych benchmarków. Mimo to OpenAI odpowiedzialne za rozwój ChatGPT właśnie przyznało, że ChatGPT stało się gorsze.

Nokia
11.12.2023 17:54 Nokia buduje centrum badań we Wrocławiu. Dopiero zwolnili setki osób

Nokia kontynuuje swoje inwestycje w Polsce. We Wrocławiu powstanie kolejne centrum badań i rozwoju, gdzie opracowywane będą priorytetowe dla tej firmy sprzęt i oprogramowanie telekomunikacyjne. Decyzja o budowie R&D została sfinalizowana równolegle do trwającej fali zwolnień w Nokii, które nie ominą także Wrocławia.

bankomat
09.12.2023 21:03 Kontrowersyjna zmiana w bankomatach. Klienci dodatkowo płacą, łatwo o pomyłkę

Liczbę bankomatów Euronet w Polsce szacuje się na ok. 7 tys. Znaleźć można je w całym kraju, zwłaszcza tam, gdzie swoich urządzeń nie montują banki, np. pod marketami. Osoby korzystające z wypłat w bankomatach Euronetu powinni zwrócić uwagę na nowy ich interfejs. Przez nieuwagę można narazić się na dodatkowe koszty.

dowód osobisty
09.12.2023 16:15 Polacy czekali w kolejkach, by zastrzec PESEL. Teraz mogą nie dostać kredytu

Z możliwości zastrzeżenia numerów PESEL, mimo że stojące za nią regulacje wejdą w życie dopiero w 1 czerwca 2024 roku, już teraz skorzystało wielu Polaków. Zwłaszcza że procedurę można także przeprowadzić przez internet. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji zastrzegania PESEL.

Muzeum POLIN
08.12.2023 17:16 Ocalała z Holocaustu przemówiła dzięki AI. Niezwykła inicjatywa Muzeum POLIN

Zaawansowane oprogramowanie generujące obraz i dźwięk to ogrom nowych możliwości dla muzeów i instytucji kultury, czego dowodzi Muzeum POLIN. Wykorzystując nowoczesne narzędzia, udało wygenerować się niezwykłe nagranie, które stanowi unikatowe źródło o czasach największego mroku.

kiss
04.12.2023 13:49 Cyfrowe awatary zamiast muzyków: animacje zastąpią KISS. Eminem koncertuje w Fortinite

Rozwój techniki jest widoczny także w rozrywce i branży eventowej. Przed eksperymentami nie stronią nawet artyści estradowi o największym stażu, o czym świadczy decyzja zespołu KISS. Legendy rocka będą odtąd dawać koncerty tylko jako wirtualne awatary.

pralka
30.11.2023 17:40 Wiadomo, który sprzęt w domu zużywa najwięcej prądu. Duże zaskoczenie

Wysokie ceny energii oraz niskie temperatury zachęcają do szukania oszczędności. Miejsca na optymalizację często szukamy na oślep, nierzadko posługując się tokiem myślenia, w którym jeśli coś jest większe, to pobiega więcej energii. W praktyce bardzo często jest zupełnie inaczej.

IKEA
28.11.2023 21:22 Tanie urządzenia smart home w IKEA. Ochrona przed włamaniem czy zalaniem w okazyjnej cenie

IKEA ogłosiła, że do oferty wprowadzone zostaną urządzenia automatyki domowej z kategorii tzw. smart home. Niewielkie czujniki mogą nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami, a ponadto będą zachęcać ceną. IKEA wyceniła je bowiem na zaledwie kilkadziesiąt złotych.