Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważna aktualizacja aplikacji PKP Intercity właśnie ruszyła. Ułatwi życie wielu podróżnym
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 09.01.2024 14:30

Ważna aktualizacja aplikacji PKP Intercity właśnie ruszyła. Ułatwi życie wielu podróżnym

dworzec kolejowy
Pixabay.com/StockSnap

Dobre wiadomości dla podróżujących pociągami. Aplikacja PKP Intercity doczekała się aktualizacji, a wraz z nią wprowadzono nowe funkcje, które dotyczą m.in. biletów okresowych. Co dokładnie uległo zmianie?

Zmiany w aplikacji PKP Intercity

Od 8 stycznia 2024 roku w aplikacji PKP Intercity podróżni będą mogli skorzystać z dużego ułatwienia, na które z pewnością czekało wiele osób. Podróżni zyskali możliwość pobrania rezerwacji do biletów okresowych zakupionych w kasie oraz Kart Intercity. Dotychczas wiązało się to m.in. z koniecznością pobrania jej ze strony przewoźnika lub osobistej wizyty w kasach.

Atak hakerski na polską uczelnię. Napastnicy mogli przejąć serwery poczty

Nowe funkcje dla podróżnych

To jednak nie koniec ułatwień dla klientów korzystających z biletów okresowych lub właścicieli Kart Intercity. Wraz z aktualizacją aplikacji, zyskali oni możliwość dokupienia biletu dla roweru, psa lub bagażu wraz z rezerwacją. Nowe funkcje są dostępne zarówno w wersji na Androida, jak i iOS, a aplikację można pobrać za darmo z poziomu sklepów Google Play oraz App Store.

Aktualizacja aplikacji PKP Intercity to kolejny sukces przewoźnika, który w 2023 roku obsłużył rekordową liczbę pasażerów. Spółka poinformowała, że w zeszłym roku za pośrednictwem aplikacji mobilnej sprzedała aż 2,7 miliona biletów.

Aplikacja PKP Intercity cieszy się popularnością

W ubiegłym roku sprzedaliśmy dzięki aplikacji blisko 3 mln biletów o wartości przekraczającej 160 mln zł. To dla nas wyraźny sygnał, by dalej rozwijać ten kanał sprzedaży zdalnej. Dlatego wprowadzamy kolejne ułatwienia dla podróżnych, tym razem w obszarze biletów miesięcznych i kart przeznaczonych dla firm. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby pasażerów i staramy się do nich dostosować - przekazał Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Bilety PKP Intercity można kupić także poprzez platformy współpracujące, m.in. Jakdojade.pl, KOLEO, Skycash mPay czy e-podróżnik. W 2024 roku do tego grona mają dołączyć także serwisy Infobus oraz eTravel. 

Tagi: Aplikacje