Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Blizzard wypełnił komputer ludzką krwią? Dziwna kampania podbija świat
Paula Drechsler
Paula Drechsler 22.10.2023 15:16

Blizzard wypełnił komputer ludzką krwią? Dziwna kampania podbija świat

komputer
Blizzard

Blizzard wpadł na pomysł bardzo nietuzinkowej kampanii, którą wprowadzono przy okazji niedawnej premiery drugiego sezonu “Diablo IV”. “Sezon Krwi” niesie ze sobą prawdziwy deszcz nagród, ale i deszcz tytułowego płynu ustrojowego. Jak to, zapytacie? Oto co tym razem wymyślili.

Diablo ma nowy sezon i trafiło na Steam, ale to nie wszystko

Diablo to jedna z tych gier, która przyciąga tłumy, łączy i dzieli, a rozgrywka ogólnie wzbudza ogrom rozmaitych emocji, tak samo zresztą jak sam Blizzard. Wspomniany tytuł stanowi też jedną z najbardziej dochodowych serii w przemyśle gier, a na każdą kolejną odsłonę czekają miliony graczy na całym świecie. Niedawno miała miejsce premiera następnej odsłony, a mianowicie “Diablo IV”.

- “Diablo IV” to bez wątpienia jedna z najważniejszych premier tego roku, ale też sprawdzian dla Blizzarda. Dziś firma ta kojarzy się przede wszystkim ze skandalami i gracze chętnie wytykają studiu wszelkie potknięcia. Jeśli więc nowa odsłona tak uwielbianej serii jak Diablo nie spełniłoby ich oczekiwań, to z pewnością sieć zalałyby negatywne komentarze i memy. A to z kolei odbiłoby się na sprzedaży. Z drugiej strony, ewentualny sukces sprawi, że studio dostanie potężny zastrzyk finansowy i nowy kredyt zaufania - zauważał w czerwcu br. Paweł Zemka, Chief Revenue Officer w GAMIVO.

Premiera odbiła się szerokim echem, przyciągnęła też ogrom graczy konsolowych. Teraz gra trafiła ponadto na Steam, gdzie, póki co, nie cieszy się za dużym uznaniem. Ale to nie wszystko, na dniach premierę miał drugi sezon “Diablo IV”, czyli “Sezon Krwi”. I w związku z tym znów nie można odmówić Blizzardowi powodowanej różnymi pobudkami globalnej rozpoznawalności oraz umiejętności robienia wokół siebie szumu, co teraz po raz kolejny udowadniają. Ogłosili bowiem bardzo nietuzinkową kampanię, w ramach której można na przykład zdobyć darmową zawartość do Diablo IV, ale to nie wszystko. Tego się chyba nikt nie spodziewał.

InPost zapowiada problemy, trzeba się przygotować. Chodzi o Paczkomaty Korzystanie z takich ładowarek może skończyć się fatalnie. RPO zwraca uwagę na jeden istotny problem

Krwiodawstwo i komputer nasycony krwią

Producent przedstawił specjalną loterię, w której gracze mogą wygrać komputer PC, który został… nasycony prawdziwą ludzką krwią. 

Komputer nasycony ludzką krwią Diablo Blizzard
Blizzard

Ma to związek z pomysłem Blizzarda, jakim jest zbiórka krwi. Dawcy otrzymają bezpłatną zawartość z gry Diablo IV. Kampania już się rozpoczęła i będzie aktywna do 20 listopada, a organizatorzy na swojej witrynie zapowiedzieli ją takim wstępem:

- Wychodząc z cieni, wysłannicy wampirzego mistrza, Lorda Zira, wbili swoje kły w mieszkańców Sanktuarium, aby podsycić złowrogie rytuały – zwane Krwawymi Żniwami – podczas Sezonu Krwi. Rozpoczęliśmy zbiórkę krwi w prawdziwym życiu, oferując fanom nagrody w grze w zamian za oddanie ich krwi.

Blizzard ogłosił tym samym, że każdy, kto w wyznaczonym terminie odda krew, może zgarnąć bezpłatną zawartość. Przy osiągnięciu 33 proc. całkowitego celu wszyscy gracze otrzymają następujące elementy kosmetyczne broni: Sztylet: Anlace Krwawego Płatka Topór: Przecięcie Krwawego Płatka Fokus Nekromanty: Serce Krwawego Płatka Miecz: Ostrze Krwawego Płatka Kostur Druida: Pałka Krwawego Płatka. Przy 66 proc. wszyscy gracze otrzymają nagrody poziomu I oraz: Kosmetyk do pancerza barbarzyńcy z Loch Raeth Maor. Przy 100 proc. udziale wszyscy gracze otrzymają nagrody poziomu I i II oraz: Srokaty wierzchowiec Cynobrowego Oka. Odblokowane zostaną wtedy też loterie, w których można wygrać wspomniany komputer PC “nasycony prawdziwą ludzką krwią”.

Chcą uzbierać 666 litrów

Organizator za cel obrał sobie wymowną i adekwatną do gry Diablo liczbę litrów oddanej krwi - ma być ich 666. Producent podkreślił, że aby osiągnąć ten cel, potrzeba 1332 dawców.

W celu zdobycia darmowej zawartości po oddaniu krwi użytkownicy muszą zarejestrować ją na stronie internetowej Blood Harvest, a nagrody zostaną rozdane 22 listopada. Są też do spełnienia inne warunki.

- Od 20 października do 20 listopada gracze w Stanach Zjednoczonych, którzy ukończyli 18 lat, mogą ratować życie, odwiedzając dowolne centrum krwiodawstwa, oddając krew i rejestrując swój wkład. Nie tylko pomożesz komuś w potrzebie, ale także pomożesz zdobyć pożądane nagrody w grze w oparciu o całkowitą ilość krwi oddanej przez wszystkich kwalifikujących się graczy - podkreślił Blizzard na swojej stronie internetowej.