Tech.BiznesINFO.pl > Internet

Internet

schrony
01.03.2024 20:00 Afera o aplikację "SCHRONY". Ekspert nie pozostawił suchej nitki

Wydany został bardzo przydatny serwis Schrony, dzięki któremu można miejsca ukrycia, schrony i tzw. miejsca doraźnego schronienia. MDS-y mają stanowić część obrony cywilnej przed skutkami katastrof naturalnych, ale też działań militarnych. Niestety dane zgromadzone w aplikacji mają pozostawiać wiele do życzenia.

haker
29.02.2024 13:49 Epic Games ofiarą hakerów? To może być nowy rodzaj zagrożeń

Epic Games to niezwykle ważny gracz na rynku gamingowym. Nie dość, że jest to duży producent i wydawca, to jeszcze rozwija wiodący silnik gier Unreal Engine oraz prowadzi sklep Epic Store, który bodaj jako pierwszy rzucił wyzywanie Steamowi. Pojawiły się jednak informacje, że Epic stał się ofiarą groźnego cyberataku.

router
29.02.2024 10:06 Jak ustawić router, by mieć najlepszy sygnał Wi-Fi?

Zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej „w eterze” dostępne są dziś dziesiątki sieci Wi-Fi. Ponadto do jednego Wi-Fi w gospodarstwie domowym może być podłączonych nawet kilkadziesiąt urządzeń. Może to powodować spadek jakości połączenia z internetem. Jak temu zapobiegać i cieszyć się szybkim i stabilnym Wi-Fi?

Router Wi-fi
28.02.2024 13:06 Jak zabezpieczyć swoje Wi-Fi przed hakerami? Jest proste rozwiązanie

W dzisiejszych czasach, kiedy większość naszych urządzeń jest połączona z internetem, dbanie o bezpieczeństwo sieci WiFi w naszym domu jest niezmiernie ważne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet pozornie bezpieczna sieć może być podatna na ataki hakerów i cyberprzestępców. Jednak istnieją konkretne kroki, które możemy podjąć, aby zabezpieczyć nasze WiFi przed niebezpieczeństwami. Oto trzy kluczowe praktyki, które warto wdrożyć:

zakupy w sieci
27.02.2024 18:30 To już koniec. Popularny sklep internetowy wycofuje się z Polski

Okres pandemicznych lockdownów poskutkował uruchomieniem wielu usług dowozu zakupów, także tych codziennych, spożywczych. W tym czasie na polskim rynku uruchomiony został internetowy sklep spożywczy Barbora. Przez pewien czas cieszył się on popularnością, lecz to już się skończyło. Władze spółki podjęły ostateczną decyzję co do przyszłości sklepu.

reklama
27.02.2024 09:50 SQUID uruchamia nową funkcjonalność z podcastami dla branży motoryzacyjnej podczas konferencji Mobile World Congress 2024

SQUID, wiodąca firma z branży mediów i technologii, udostępnia w swojej aplikacji SQUID nową funkcjonalność związaną z podcastami dla samochodów. Premiera nastąpi podczas Mobile World Congress 2024. Nowa usługa podcastów płynnie integruje się z pojazdami za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay, dzięki czemu korzystanie z podcastów w samochodach osobowych i ciężarowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nareszcie Użytkownicy mają szybki dostęp do swoich ulubionych podcastów, jednocześnie w pełni skupiając się na drodze.

Zdenerwowany mężczyzna z rękami na twarzy
26.02.2024 20:43 Niepokojące maile docierają do Polaków. Eksperci ostrzegają

W ostatnich tygodniach Polacy stają się coraz częstszymi celami nowego rodzaju ataku internetowego, który wywołuje panikę i niepokój. Tysiące osób otrzymują podejrzane maile, których treść wzbudza grozę i niepewność. O czym tak naprawdę mówią te tajemnicze wiadomości?

telewizja
25.02.2024 12:53 Ważna aktualizacja dekoderów Polsatu – pojawiła się zupełnie nowa funkcja

Wydano nową wersję oprogramowania dla dekoderów Polsat Box. Tym razem nie jest to drobna aktualizacja, lecz zmiana znacząco rozszerzająca możliwości urządzenia. Odtąd nie będzie nas ograniczać wielkość pamięci wbudowanej, gdyż tę będzie można rozszerzyć z użyciem pamięci zewnętrznych.

szkoła
25.02.2024 12:49 Zakaz smartfonów w szkołach od 1 września? Propozycja trafiła do rządu

Do ministerstwa edukacji oraz ministerstwa cyfryzacji trafił list, który może znacząco wpłynąć to, jakie prawa będą mieli uczniowie w placówkach oświatowych. Zawarto w nim apel, aby już od 1 września 2024 r. wprowadzony został całkowity zakaz używania w szkołach smartfonów i innych indywidualnych urządzeń elektronicznych.

ZUS
25.02.2024 10:11 Poważne problemy z systemami ZUS-u. Chodzi o bezpieczeństwo danych

Odnalezione zostały ważne braki funkcjonalności systemu PUE-ZUS, które mogą stanowić problem w sytuacji, gdy dochodzi do naruszenia danych. Przykład jednej ze spółek grupy BNP Paribas pokazał, że z oprogramowania ZUS-u nie można uzyskać szczegółowych logów, kluczowych podczas ustalania, czy doszło do incydentu w bezpieczeństwie danych.

Orange
24.02.2024 14:33 Orange ogłosił nowości: zupełnie nowe funkcje w aplikacji mobilnej

Orange zaprezentował ważną nowość w aplikacji Mój Orange, z której będą mogli skorzystać wszyscy klienci sieci podczas korzystania z internetu od Orange za pośrednictwem Wi-Fi. Operator zapowiedział także, że w programie pojawią się kolejne usługi związane z siecią domową.

sąd najwyższy
24.02.2024 11:35 Zamieściłeś negatywny komentarz? Sąd może nakazać zapłatę zadośćuczynienia

Opinie pozostawione w internecie są kluczowe w kształtowaniu świadomości marki wśród konsumentów – kilka negatywnych komentarzy może zaważyć na bycie lub niebycie przedsiębiorstwa. Rzadko myślimy jednak o tym, że pozostawienie negatywnej opinii może się dla nas skończyć konsekwencjami prawnymi. A także, jak orzekł Sąd Najwyższy, może słono kosztować.

Gmail
24.02.2024 10:11 Pojawiły się informacje o końcu Gmaila. Jaka jest prawda?

Są w internecie takie usługi, które są zbyt duże, by upaść. Ich choćby chwilowa awaria doprowadza do masowej paniki i gigantycznych strat finansowych. Jedną z nich jest najpopularniejsza usługa mailowa – Gmail. 

pociąg
23.02.2024 17:11 Nowa usługa PKP dla pasażerów. W końcu się doczekaliśmy

PKP Intercity poinformowało o wprowadzeniu nowej obsługi, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć zagubiony w podróży bagaż. Wprowadzony został nowy system ewidencji pozwalający odnaleźć zagubione rzeczy bez wychodzenia z domu. Zmiany zajdą także w procedurach zwrotu zgub.

facebook
22.02.2024 20:26 Ważny komunikat od Facebooka. Tym razem to nie oszustwo

W natłoku kampanii phishingowych realizowanych za pośrednictwem Facebooka nietrudno przegapić prawdziwe komunikaty pochodzące od administracji serwisu. Czasem są one bardzo ważne, a ich zignorowanie może narazić na nieprzyjemności. Dlatego zwracamy uwagę, że wysyłane aktualnie przez Facebooka powiadomienie nie jest oszustwem, a na jego treść warto zwrócić uwagę.

laptop kobieta
22.02.2024 09:00 Upadł serwis polskiego giganta informatycznego. Jest zaskoczenie

Niedawno wybuchła wieść o upadku platformy zakupowej Wszystko.pl, należącej do polskiego giganta informatycznego, Comarch. Po zaledwie siedmiu miesiącach, serwis zakończył swoją działalność, pozostawiając pytania o przyczyny tak nagłego fiaska. Czy to tylko efekt nieudanej strategii marketingowej czy może brak odpowiedniego zapotrzebowania na rynku?

laptop
17.02.2024 16:40 "Internetowa konstytucja" wchodzi w życie. To nowa epoka dla internetu w UE

17 lutego 2024 r. przejdzie do historii jako dzień, w którym na terenie Unii Europejskiej wszedł w życie akt o usługach cyfrowych. O jego wadze niech świadczy to, że jest on także nazywany europejską konstytucją internetu. DSA (Digital Services Act) nakłada na dostawców usług internetowych szereg nowych obowiązków oraz stanowi nowe prawa i przywileje dla przeciętnych internautów.

Poczta Polska
15.02.2024 22:37 Poczta Polska o e-Doręczeniach. Jak korzystać z tej usługi?

Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o zaletach e-Doręczeń w obsłudze korespondencji z administracją publiczną. Po uruchomieniu produkcyjnym pierwszych usług wykorzystywanych do cyfryzowania komunikacji (PURDE i PUH) Poczta realizuje usługi w pełni cyfrowo w przypadku wszystkich, którzy otworzyli odpowiednią skrzynkę.

sora
15.02.2024 22:13 Sora – SI od twórców ChatGPT zmienia tekst w fotorealistyczne filmy

Jeśli ktoś zastanawiał się nad niebezpieczeństwami płynącymi z popularyzacji ChatGPT czy silników generujących statyczne obrazy, to po dzisiejszej premierze silnika Sora z pewnością ciężko będzie mu zmrużyć oko. Ponad rok po premierze ChatGPT OpenAI znów uderza, tym razem ze zdwojoną siłą.

sam altman
15.02.2024 19:24 ChatGPT zyskuje pamięć. Będziemy mogli nauczyć model wspomnień

Tempo rozwoju ChatGPT w ostatnich miesiącach nieco osłabło, a jego twórcy zdawali się skupiać na problemie „lenistwa” swojego dużego modelu językowego. Teraz się to zmienia i zapowiedzieli oni nowe możliwości ChatGPT, które wzbogaci się o spersonalizowaną per użytkownik pamięć o wcześniejszych rozmów.

smartfon
10.02.2024 21:11 Wyniki testów prędkości prawdziwego 5G w Polsce. Różnica jest ogromna

Speedtest.pl zaprezentował nowe wyniki prędkości polskiego internetu mobilnego. W tym miesiącu jest ono szczególnie ważne. W styczniu po raz pierwszy pojawiły się odczyty z 5G uruchomionego przez operatorów na docelowych częstotliwościach. Zmiany są diametralne.

messenger
09.02.2024 18:53 Poważna awaria Messengera. Duże utrudnienia dla wszystkich

Użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z działaniem komunikatora Messenger. Tym razem nie chodzi jednak o braki w dostępności jego funkcji, lecz o znacznie bardziej nietypową usterkę. W ostatnim czasie nie mieliśmy do czynienia z niczym podobnym.

serwery
09.02.2024 18:08 Morele.net reaguje na karę UODO. To nie koniec afery z kradzieżą danych

Wczoraj informowaliśmy o decyzji Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który po raz kolejny zdecydował się ukarać Morele.net za wyciek danych z listopada 2018 roku. Tym razem UODO zdecydowało się zwiększyć kwotę grzywny w stosunku do poprzedniej, którą oddalił Najwyższy Sąd Administracyjny. Stanowisko w tej sprawie opublikowała już spółka Morele.net.

logowanie do facebook
08.02.2024 15:29 Zmiany w hasłach Google. Wielu internautów tylko na to czekało

Google wprowadza innowacyjną funkcję, która sprawi, że zarządzanie hasłami stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Od 7 lutego użytkownicy Google Chrome mogą korzystać z możliwości udostępniania indywidualnych danych logowania z innymi członkami swojej grupy rodzinnej. To kolejny krok w kierunku integrowania usług w ramach grup rodzinnych oraz podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa w świecie online. Odkryj, jak nowa funkcja Google zmienia sposób, w jaki zarządzamy naszymi danymi logowania i organizujemy życie rodzinne online.

poczta
06.02.2024 21:41 Poczta Polska wprowadza nową usługę. Za darmo dla wszystkich

Poczta Polska poinformowała o gruntownych zmianach w sposobie funkcjonowania przesyłek rejestrowanych, czyli m.in. listów poleconych. Klienci mogą już skorzystać z funkcji, która dotąd była dostępna tylko dla przesyłek obsługiwanych przez firmę kurierską Pocztex – wprowadzony został system powiadomień o dostarczeniu przesyłki.

fakutra
03.02.2024 18:33 Reset Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów wraca do konsultacji

Próby uruchomienia Krajowego Systemu e-Faktur w zobowiązanych do tego podmiotach kończyły się jak dotąd porażką. Kolejne graniczne terminy przesuwano, do urzędów wysyłano specjalistów ds. wdrożeń i organizowano szkolenia, a mimo to przedsięwzięcie kończy się niepowodzeniem. Teraz zapadła decyzja, aby dokonać resetu.

allegro
03.02.2024 17:31 Nowe limity dla sprzedających na Allegro. Serwis chce walczyć z niską jakością

Wchodzimy w kolejny etap zmian na Allegro, których w lutym będzie sporo. Zanim jednak dojdzie do modyfikacji limitu liczby ogłoszeń w Allegro Lokalnie czy podwyższenia prowizji, wprowadzony zostanie liczbowy limit produktów, które można dodać do Katalogu Allegro. 

Ministerstwo Cyfryzacji
03.02.2024 16:15 Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło wyniki mObywatela

Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się statystykami dotyczącymi aplikacji mObywatel, która w ostatnich miesiącach wzbogaciła się o wiele nowych funkcji. Jedna z nich, mimo że udostępniona ją dopiero przed miesiącem, zyskała już niecałe miliona użytkowników i to tylko w mobilnej wersji najważniejsze cyfrowej usługi publicznej.