Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Cyberbezpieczeństwo ważne jak nigdy. Pracodawcy nie szczędzą pieniędzy
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:23

Cyberbezpieczeństwo ważne jak nigdy. Pracodawcy nie szczędzą pieniędzy

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Rulony banknotow o nominale 50 zl 100 zl i 200 zl
East News, Zofia i Marek Bazak

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejszym punktem na mapie funkcjonowania przedsiębiorstw. Pracodawcy oferują horrendalne stawki specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa. Niestety, tych na rynku wciąż jest za mało.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie wymagania stawiane są przed kandydatami

  • Na jakie pensje mogą liczyć

Cyberbezpieczeństwo coraz ważniejsze

Jak informuje Business Insider, firmy działające w Polsce mają niemal 17,5 tys. wakatów na stanowiskach związanych z cyberbezpieczeństwem. Wielu pracodawców zatrudnia ludzi z ubogim CV i oferuje 15 tys. zł miesięcznie.

Mikołaj Zbudniewek, przedstawiciel firmy HRK ICT cytowany przez portal tłumaczy, że obecnie osoby z branży IT mają niezwykle dobrą sytuację na rynku pracy. Więcej mogą uzyskać tylko osoby, które mają doświadczenie w branży.

Rekrutacja na stanowiska specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa trwa nieustannie. Ofert na rynku pracy nie tylko nie brakuje, ale wciąż przybywa.

Cyberbezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ekspert zdradza, że niemal 60 proc. osób zajmujących się cyberbezpieczeństwem otrzymało ostatnio od 1 do 3 ofert pracy. Tymczasem w innych branżach wciąż ciężko o dobre wynagrodzenie, a nawet ofertę pracy.

Średnie wynagrodzenie w branży to nawet 15 tys. zł. Mediana kształtuje się na poziomie 12,5 tys. zł.

BI podkreśla, że obecnie brakuje nawet 3 mln specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa na świecie. Pracodawcy zmienili swoją politykę, a pracę można dostać nie posiadając żadnego doświadczenia.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]