Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Do kiedy zamówić prezenty, aby dotarły przed świętami? InPost ma odpowiedź
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 15.12.2023 12:57

Do kiedy zamówić prezenty, aby dotarły przed świętami? InPost ma odpowiedź

kurier
Fot. InPost

Podobnie jak w poprzednich latach, firma kurierska InPost uruchomiła program gwarancji dostawy przed wigilią. Dzięki temu znamy już terminy dla określonych usług i regionów, których dotrzymanie sprawi, że pod choinką nie będzie w tym roku pusto.

InPost gwarantuje dostawy przed wigilią

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, InPost już po raz piąty decyduje się na uruchomienie gwarancji dotyczących dostarczenia przesyłki w okresie przedświątecznym. W tym roku firma zapewnia, że dostarczy przesyłki przed wigilią, jeśli zostaną one nadane najpóźniej w czwartek 21 grudnia. Gwarancję potwierdził Rafał Brzoska, prezes InPost:

Dzięki jakości usług InPost każda paczka wysłana 21 grudnia, zgodnie z godzinami nadań, zostanie dostarczona jeszcze przed wigilią. Jesteśmy świadomi, że w ostatnich dniach przed świętami wiele paczek, które trafiają do urządzeń Paczkomat - to świąteczne prezenty, które muszą dotrzeć na czas. Dlatego gwarantujmy dostarczenie tych przesyłek, nawet przy zakupach zrobionych w ostatniej chwili.

Oczywiście nie oznacza to, że w wyniku innych okoliczności niż sam reżim pracy przyjęty przez InPost, nie wystąpią opóźnienia. Dlatego gwarancję zalecamy traktować bardziej jako wyznaczenie ostatecznego terminu, niż zapewnienie o stuprocentowej pewności dostawy.

InPost rusza na podbój Wielkiej Brytanii. Kontynuacja wielkiej ekspansji

Godziny nadań i strefy

Sam termin nadania to jeszcze nie wszystko – podczas zamawiania prezentów na ostatnią chwilę ważna będzie kwestia tego, gdzie zlokalizowany jest paczkomat, z którego ma zostać odebrana paczka. Podonie jak wazne są godziny nadania.

Do orientacji w kwestii tego, o której w czwartek odbierane będą przesyłki z danego miejsca, wykorzystać można specjalne strefy. W zależności od wyznaczonego przez InPost regionu godzina odbioru będzie inna. Przed zakupami warto się więc skontaktować ze sklepem i zorientować się, skąd i o której przesyłka zostanie nadana.

Jak sprawdzić strefę i ostatnią godzinę odbioru?

Zasady InPostu stanowią, że kurier po raz ostatni odbiera paczki o następujących porach:

  • strefa A – 16:00, 
  • strefa B – 15:00, 
  • strefa C – 14:00, 
  • strefa D – 13:00.

Strefę i godziny odbiorów można sprawdzić na stronach InPost, po wprowadzeniu kodu pocztowego.

Tagi: InPost Polska