Inpost

badania
15.07.2024 08:39 Naukowcy zbadali paczkomaty. "Zanieczyszczenie jest wysokie". Czy to bezpieczne?

W Polsce stoi najwięcej paczkomatów w Europie, a w skali całego świata ustępujemy tylko Chinom. Nie powinno dziwić, że fenomen jest obiektem zainteresowania naukowców. Ciekawe badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie studenci sprawdzili, jakie drobnoustroje znajdują się na automatach pocztowych.

haker
09.07.2024 18:15 Oszuści podszywają się pod InPost. Pilne ostrzeżenie do wszystkich klientów

Zespół CSIRT przy Komisji Nadzoru Finansowego zidentyfikował kolejną falę ataków phishingowych, w których wykorzystywana jest marka firmy kurierskiej InPost. Oszuści rozsyłają SMS-y, w których znajduje się do link do strony służącej do wyłudzeń. CSIRT KNF apeluje - bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść!

Rafał Brzoska
06.07.2024 22:21 InPost kontra Meta. Rafał Brzoska ostro krytykuje Facebooka

Właściciel InPostu Rafał Brzoska zapowiedział podjęcie działań wobec firmy Meta, do której należą m.in. Facebook i Instagram. Polski miliarder zarzuca Facebookowi, że za jego pośrednictwem rozlała się fala nieprawdziwych informacji i deep fake’ów wymierzonych w niego oraz jego żonę. Część z nich informowała bowiem o rzekomej śmierci życiowej partnerki biznesmena, czyli Omenay Mehsah.  

smartfon
20.06.2024 19:08 Powraca oszustwo na firmę kurierską. Wydano ostrzeżenia przed dużą falą zagrożeń

Powraca znane oszustwo wykorzystujące markę firmy kurierskiej InPost. Fala fałszywych wiadomości jest na tyle zintensyfikowana, że CERT zdecydował o wydaniu pilnego ostrzeżenia. Stracić można dane osobowe i pieniądze.

Paczkomat firmy Inpost
17.06.2024 21:31 Nowe paczkomaty InPost. Wiemy, w jakich polskich miastach będą testowane

Grupa InPost wprowadza innowacyjne Paczkomaty Autonomiczne w kilku krajach europejskich. Nowe urządzenia będą testowane między innymi w Gdańsku i Krakowie.

automat paczkowy, paczka
08.06.2024 09:19 Nadchodzą nowe automaty paczkowe. Skorzystamy za darmo?

Codziennie tysiące Polaków odbierają swoje przesyłki z automatów InPostu. To rozwiązanie jest tak popularne, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele innych usług, działających na tej samej zasadzie. Teraz na rynek ma wkroczyć nowy gracz. Automaty paczkowe mają być… całkowicie darmowe.

paczkomat
07.06.2024 21:01 Paczkomaty będą miały konkurencję? W polskich miastach pojawią się nowe automaty

Na polskim rynku pojawi się nowy gracz dostarczający automaty pocztowe. Za inicjatywą stoi Włodzimierz Stańczak, założyciel firmy kurierskiej Siódemka. Maszyny mają nosić nazwę pakomaty i nie tylko w kwestii marki mają rzucać wyzwanie InPostowi.

paczkomat
30.05.2024 09:34 Korzystasz z paczkomatów? Uważaj, oszuści tylko czekają na okazję

Do Polaków trafiają groźne SMS-y, których nadawcy podszywają się pod firmę kurierską InPost. W treści przekonują potencjalne ofiary, że w systemie zarejestrowana adresowana do nich paczka. W rzeczywistości całość służy kradzieży danych i pieniędzy.

telefon
06.05.2024 21:35 Dostałeś taką wiadomość SMS? Pod żadnym pozorem nie klikaj w link

Polacy mogą otrzymywać wiadomości SMS od cyberprzestępców podszywających się pod InPost. Zawierają one informacje o rzekomej konieczności potwierdzenia adresu. Nie należy klikać w link podany w wiadomości, bo może się to dla nas źle skończyć. Przedstawiamy szczegóły. 

Lodówkomat
09.04.2024 14:55 InPost podjął ważną decyzję. Chodzi o lodówkomaty

InPost, lider w dziedzinie usług logistycznych w Polsce, wzmacnia swoją obecność na rynku poprzez rozwój sieci lodówkomatów. Po długim okresie stagnacji firma powraca do inwestycji w te innowacyjne urządzenia, które oferują nowe możliwości przechowywania i dostarczania produktów spożywczych.

paczkomat
31.03.2024 16:39 Rewolucyjna usługa w InPost. Wielu klientów będzie zachwyconych

InPost zapowiedział uruchomienie nowej usługi. Jeszcze w tym roku wystartować mają przesyłki międzynarodowe. Co ważne, wysyłać będzie można za pośrednictwem paczkomatów – tak wygodnie, jak ma to miejsce w przypadku przesyłek krajowych.

Paczkomat firmy Inpost.
13.03.2024 14:09 InPost wprowadza nową usługę. Od teraz będzie można wysłać nawet list

Poczta tradycyjna odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca nowym, innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie wysyłki przesyłek. Od lat cieszące się popularnością paczkomaty InPost stawiają kolejny krok naprzód, oferując klientom możliwość wysyłania nie tylko paczek, ale również listów. Jak ta zmiana wpłynie na rynek usług pocztowych?

Paczkomat firmy Inpost
14.02.2024 14:25 InPost podnosi ceny: Jakie konsekwencje dla klientów?

InPost, znany lider w świadczeniu usług logistycznych w Polsce, ogłosił planowane podwyżki cen, które mają wejść w życie już od 1 marca 2024 roku. Ale czy te zmiany dotkną tylko klientów biznesowych, czy też mogą wpłynąć na wszystkich użytkowników usług firmy?

kobieta, telefon
25.12.2023 12:21 "Ważność konta wygaśnie za 20 dni". Wiemy, co trzeba zrobić

Wielu z nas może spotkać niemałe zaskoczenie, gdy dostaniemy od aplikacji to powiadomienie. Chodzi o prośbę InPost Mobile o zweryfikowanie numeru telefonu użytkownika. Mamy na to 20 dni – po tym czasie ważność konta wygaśnie.

paczkomat
21.12.2023 11:43 Prezenty na ostatnią chwilę. Z Allegro będzie można zamówić nawet w piątek

Dobre wieści dla tych, którzy nie śpieszyli się z kupnem świątecznych prezentów. Choć wigilia już za 5 dni, to kolejne firmy deklarują, że jest jeszcze czas na zamówienie podarunków przez internet.

kurier
15.12.2023 12:57 Do kiedy zamówić prezenty, aby dotarły przed świętami? InPost ma odpowiedź

Podobnie jak w poprzednich latach, firma kurierska InPost uruchomiła program gwarancji dostawy przed wigilią. Dzięki temu znamy już terminy dla określonych usług i regionów, których dotrzymanie sprawi, że pod choinką nie będzie w tym roku pusto.

paczkomat
06.12.2023 13:13 Napastnicy podszywają się pod InPost. Atak można rozpoznać po numerze telefonu

Okres przedświąteczny to czas zwiększonej liczby ataków na cyberbezpieczeństwo, w których napastnicy podszywają się pod firmy kurierskie. Zwiększone zainteresowanie zakupami w Sieci może zmniejszać czujność użytkowników. Właśnie zidentyfikowano kolejną kampanię, tym razem napastnicy podszywają się pod firmę kurierską InPost.

ostrzezenie-phishing
20.11.2023 20:28 KNF ostrzega: oszuści podszywają się pod InPost i Pocztę Polską. Można stracić wszystkie pieniądze

Poczta Polska oraz firmy kurierskie szczególnie często są wykorzystywane do oszustw i phishingu. Zespół CSIRT działający przy Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega przed kolejną taką kampanią. Tym razem, co także jest szczególnie popularne, do ataku wykorzystywane są SMS-y.

haker
08.11.2023 15:09 KNF ostrzega przed globalną kampanią phishingową. Na celowniku Polacy

Działający przy Komisji Nadzoru Finansowego CSIRT opublikował analizę stanowiącą poważne ostrzeżenie przed globalną kampanią wycelowaną w cyberbezpieczeństwo, w które napastnicy poszywają się pod usługi pocztowe i kurierskie. Jednym z celów są internauci z Polski.

paczkomat
24.10.2023 11:01 Paczkomat jak "kalendarz adwentowy", nagranie z kradzieży obiegło sieć. InPost komentuje incydent

Do mediów społecznościowych trafił film, na którym widać zniszczony automat InPostu. Widok okradzionego Paczkomatu przypomina komentującym “kalendarz adwentowy”. Do sprawy zdewastowania obiektu odniósł się rzecznik firmy.

kobieta z telefonem
21.10.2023 18:24 InPost zapowiada problemy, trzeba się przygotować. Chodzi o Paczkomaty

InPost planuje ograniczyć czasowo dostęp do części usług. Wiele osób będzie miało problem ze skorzystaniem z oferty przedsiębiorstwa, trzeba się zawczasu przygotować. Firma przestrzega, jest oficjalny komunikat.