Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Genialne pomysły, które przynoszą krocie. Te nietypowe biznesy biją rekordy zysków
Paula Drechsler
Paula Drechsler 20.06.2023 13:39

Genialne pomysły, które przynoszą krocie. Te nietypowe biznesy biją rekordy zysków

pieniądze
domena publiczna

W dzisiejszym świecie przedsiębiorczości i innowacji niektórzy ludzie mają szczególną zdolność do myślenia poza utartymi ścieżkami i wprowadzania na rynek nietypowych, a jednocześnie niesamowicie dochodowych biznesów. Przedstawiamy kilka z nich.

Zbijanie fortuny jest na czasie

Pomysłowość zdecydowanie jest w cenie, gdy idzie o rozkręcanie biznesu. To właśnie dzięki genialnym i nietypowym pomysłom oraz odwadze tego typu przedsięwzięcia biją rekordy zysków. Niektóre z takich biznesów generują zyski dzięki bardzo zaskakującym rozwiązaniom. Kilka z nich opisał na swoim profilu na LinkedIn Artur Kurasiński, który jest twórcą, przedsiębiorcą oraz inwestorem z 20-letnim doświadczeniem, jeśli idzie o wkład w spółki technologiczne. Można się nieźle zaskoczyć, czytając, jakie pomysły przyniosły twórcom fortunę.

Jednym z przykładów przytoczonych przez przedsiębiorcę jest firma Time and Date, założona w 2005 r. Ich kapitał generowany jest dzięki… czasowi. Zarabiają 4,9 mln USD rocznie, ponieważ działają z kompleksowymi rozwiązaniami dla wszystkich kwestii związanych z czasem. Ich działania obejmują strefy czasowe, kalendarze, interfejsy API, a dokładność i różnorodność funkcji doprowadziły firmę na szczyt. Ich strona stała się jedną z najbardziej niezbędnych dla mnóstwa odbiorców na całym świecie. 

Drzewa za miliony i cytaty za tysiące

Przedsiębiorca zwraca uwagę także na dwie ciekawe firmy, o których raczej nikt by się nie spodziewał, że przynoszą kolosalne zyski. Jedną z nich jest Fast Growing Trees. Zaczynali od hodowania drzewek w ogródku na tyłach domu, a teraz są numerem jeden w Ameryce, gdy idzie o szkółkę działającą w internecie. Oferują bardzo szeroki asortyment drzew owocowych, żywopłotów, ozdobnych i egzotycznych. Mają też czat, który umożliwia konsultację z ekspertem. Jak podaje Kurasiński, ich zyski to 20 mln dolarów na sprzedaży online. Stronę Fast Growing Trees odwiedza prawie 6 mln internautów miesięcznie. 

Gigant technologiczny z miliardową inwestycją w Polsce. Powstaną tysiące nowych miejsc pracy

Kolejnym niespodziewanym dochodowym biznesem jest strona z motywacyjnymi cytatami. Everyday Power istnieje od 2013 r. i generuje 250 tys. dolarów rocznie. Jak wyjaśnia przedsiębiorca, cytaty są darmowe, ale właściciele biznesu zarabiają krocie na wyświetlanych na stronie reklamach. Odnotowuje ona wizyty ok. 2 mln osób miesięcznie.

Dochodowa układanka

Ostatnim z biznesów, który szokuje wykręcanymi kwotami, jest Jiggy Puzzles. To strona, która wyciąga 4 mln USD rocznie dzięki sprzedaży puzzli. Przedsiębiorca podaje, że właścicielka tej firmy, Kaylin Marcotte, znacząco poprawiła wyniki sprzedażowe dzięki dodaniu do oferty subskrypcji oraz umożliwieniu partnerstwa detalicznego. 

Na platformie LinkedIn autor wpisu udostępnił nieco więcej krótkich opisów nietypowych dochodowych biznesów. Te fascynujące historie bardzo zróżnicowanych działalności pokazują, że w świecie przedsiębiorczości nie ma jednej drogi do sukcesu. Liczy się przede wszystkim pomysł, dobra znajomość rynku oraz odrobina szczęścia.