Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Genialne wieści dla kierowców korzystających z Android Auto. Znacząco usprawni parkowanie
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 09.12.2023 10:51

Genialne wieści dla kierowców korzystających z Android Auto. Znacząco usprawni parkowanie

Parking samochodowy
Marek BAZAK/East News

W końcu po latach oczekiwania zmotoryzowani korzystający z Android Auto otrzymali funkcjonalną opcję, która dla użytkowników smartfonów jest znana już od dłuższego czasu. Zachwyci ona szczególnie tych, którzy mają lekkie problemy zarówno z orientacją w “terenie”, jak również pamięcią. Mapy Google w Android Auto oferują teraz opcje zapisania lokalizacji parkowania swojego samochodu, co mocno skróci czas parkingowych “poszukiwań”. 

Android Auto w końcu z ważną funkcją. Kierowcy będą zachwyceni

Nowoczesne technologie prą do przodu w iście ekspresowym tempie. Taki stan rzeczy jest szczególnie widoczny w motoryzacji, która przesiąknięta jest głośnymi innowacjami, a także rozwiązaniami, które w założeniu mają sprzyjać użytkownikom. W połączeniu z licznymi usprawnieniami smartfonów, zmotoryzowani znajdują się w niezwykle korzystnym “położeniu”. Dosłownie. 

W końcu po wielu latach oczekiwania, osoby korzystające z Android Auto będą mogły skorzystać z ciekawej funkcji. Jest ona szczególnie ważna z racji zbliżających się świąt, tuż przed którymi ludzie masowo zaczną korzystać z galerii handlowych, zostawiając swoje samochody w podziemnych parkingach. Jak można się spodziewać, spory procent z nich poświęci długie minuty, by odszukać swoje pojazdy.

Mapy Google w Android Auto oferują użytkownikom funkcję zapisania lokalizacji parkowania samochodu. Dzięki tej ważnej opcji szczególnie mocno roztargnieni zmotoryzowani będą mogli szybciej opuścić konkretny parking, oszczędzając sporo cennego czasu.  

 

Poważny problem ze smartfonami w metrze, zaczynają "wariować". Warszawiacy są zaniepokojeni

Android Auto z ważną funkcją. Użytkownicy Google Maps odczują zmianę

Warto podkreślić, że Android Auto jest niezwykle przydatny w codziennym użytkowaniu samochodu. Oprogramowanie znacząco usprawnia zarówno odbieranie telefonu w trakcie jazdy, jak również skuteczniejsze i znacząco bezpieczniejsze nawigowanie. Intuicyjny interfejs można obsługiwać zarówno z pozycji wyświetlacza kompatybilnego samochodu, jak również za pomocą komunikatów głosowych

Ostatnia aktualizacja Map Google znacząco rozszerzyła pole działania kierowców, którzy na co dzień korzystają z Android Auto. Dodano bowiem możliwość zapisania lokalizacji, w której zaparkowano samochód. 

Taka opcja będzie szczególna pomocna dla kierowców, którzy notorycznie zapominają, gdzie pozostawili swój pojazd. Nie ważne czy mowa o podziemnym parkingu czy też losowym miejscu pod blokiem. Od teraz zmotoryzowani zaoszczędzą ogrom cennego czasu. 

Jak działa nowa opcja w Android Auto?

W momencie gdy kompatybilny pojazd będzie stał w miejscu przez pewien czas, kierowca na swoim ekranie zobaczy powiadomienie “Zapisz miejsce parkowania”

W momencie powrotu do lokalizacji użytkownik zobaczy pinezkę z zapisaną lokalizacją swojego samochodu. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, niż ręczne “wklepywanie” lokalizacji z pozycji smartfona.