Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ile zarabiają influencerzy na Instagramie? Kwoty robią wrażenie
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 12.02.2024 17:33

Ile zarabiają influencerzy na Instagramie? Kwoty robią wrażenie

Telefon z aplikacją Instagram
Obraz Webster2703 z Pixabay

Zastanawiałeś się kiedyś, ile naprawdę można zarobić jako influencer na Instagramie? Ta popularna platforma społecznościowa nie tylko umożliwia dzielenie się życiem i zdjęciami, ale także staje się miejscem, gdzie niektórzy mogą zarabiać ogromne sumy pieniędzy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej potencjalnym zarobkom influencerów na Instagramie, kryteriom decydującym o ich wysokości oraz skutecznym strategiom zarabiania na tej platformie. Jak wygląda świat zarabiania na Instagramie?

Jak wiele mogą zarobić influencerzy na Instagramie?

Wielkość zarobków influencerów na Instagramie wykazuje znaczną zróżnicowaną, zależną od liczby obserwujących oraz poziomu zaangażowania ich społeczności. W Polsce influencerzy z milionem obserwujących mogą osiągać miesięczne zarobki sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pojedynczy post sponsorowany może przynieść im kilkanaście tysięcy złotych. 

Badanie przeprowadzone przez HypeAuditor na próbie 1865 influencerów wykazało, że średni miesięczny przychód z Instagrama wynosi około 2970 dolarów. Przykładowo, influencerzy z ponad milionem obserwujących mogą zarabiać nawet 15 356 dolarów miesięcznie.

Netflix zmienia zasady gry. Widzowie są oburzeni Poważna awaria Messengera. Duże utrudnienia dla wszystkich

Kryteria zarabiania na Instagramie

Nie istnieje ustalona granica liczby obserwujących na Instagramie, po której przekroczeniu influencerzy zaczynają zarabiać. Istotniejsze od liczby obserwujących jest zaangażowanie ich społeczności, mierzone poprzez aktywność w postaci polubień, komentarzy i udostępnień. Marki mogą preferować współpracę z influencerami posiadającymi mniejszą, ale bardziej zaangażowaną społeczność.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki problem Biedronki, poszło o SMS-y. UOKiK w akcji
 

Strategie zarobkowe na Instagramie

Zarabianie na Instagramie odbywa się na kilka sposobów, takich jak promowanie linków afiliacyjnych lub publikowanie postów sponsorowanych. Influencerzy mogą również pozyskiwać klientów i sprzedawać własne produkty, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe. Kluczową rolę odgrywa odpowiednia strategia marketingowa, która pomaga w budowaniu zaangażowanej społeczności i zwiększaniu zasięgu profilu, co z kolei zwiększa szanse na współpracę z markami.