Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Jedziesz pociągiem na święta? PKP przekazało ważne informacje
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 21.12.2023 19:19

Jedziesz pociągiem na święta? PKP przekazało ważne informacje

pociąg
Fot. MARIUSZ GRZELAK/East News

Święta ze względu na duże zainteresowanie pasażerów i trudne warunki pogodowe są na kolei ciężkim okresem. W tym roku PKP Intercity spróbuje zapobiec utrudnieniom i opóźnieniom, zwiększając liczbę pociągów. Znane są już szczegóły.

Dodatkowe terminy kursowania PKP Intercity

Zwiększona zostanie zarówno liczba połączeń na części tras, jak i liczba wagonów w poszczególnych pociągach. Od dziś do 26 grudnia na najpopularniejszych trasach międzymiastowych dodanych zostanie 116 pociągów i 120 wagonów.

Z kolei od 22 do 28 grudnia uruchomione zostaną trzy pary pociągów w dodatkowych terminach. Dotyczyć będzie to relacji Warszawa-Białystok (IC Epseranto), Kraków-Przemyśl (IC Łukasiewicz) oraz Poznań-Gdynia (IC Zatoka). W dniach 26 i 27 grudnia uruchomione zostanie także dodatkowe połączenie Warszawa-Lublin (IC Chełmianin BIS).

Ważna nowość w PKP Intercity. Nowy sposób rezerwacji biletów we wszystkich pociągach

Wydłużone relacje i wzmocnienia

Ponadto PKP Intercity postanowiło wydłużyć część z relacji. W rezultacie EIP 3840, który zazwyczaj kursuje z Krakowa do Gdyni pojedzie dalej, do Kołobrzegu. Podobnie IC Lednica relacji Gdynia Główna-Poznań Główny pojedzie aż do Wrocławia.

Spółka deklaruje, że na tyle, ile będzie to potrzebne i możliwe do zrealizowania, pociągi Intercity będą wzmacniane kolejnymi wagonami. Warto wspomnieć, że dodatkowe 70 wagonów i 9 elektrycznych zespołów trakcyjnych wyjechało na tory już na początku grudnia.

Zobacz też: Ważna nowość w PKP Intercity. Nowy sposób rezerwacji biletów we wszystkich pociągach

Skąd czerpać informacje?

Działania PKP Intercity obejmą także zwiększanie dostępności do informacji o kursowaniu pociągów. Oprócz biur informacji na dworcach, internetu i infolinii (+ 48 22 322 22 22) o pomoc będzie się można także zwrócić do mobilnych informatorów, którzy będą pozostawać do dyspozycji podróżnych na największych dworcach.

Tagi: PKP