Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Netflix zmienia zasady gry. Widzowie są oburzeni
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 07.02.2024 18:59

Netflix zmienia zasady gry. Widzowie są oburzeni

telewizor
freepik

Netflix, potentat w świecie streamingu, zaskakuje użytkowników ogłoszeniem radykalnych zmian w swojej ofercie. Plan podstawowy, dotychczasowy faworyt wielu subskrybentów, stopniowo zniknie z listy dostępnych opcji. Jak ta kontrowersyjna decyzja wpłynie na kraje na całym świecie?

Co to wszystko oznacza dla nas - użytkowników

Akcjonariusze Netflix otrzymali informację o zdecydowanym wycofaniu planu podstawowego. Nawet stałym subskrybentom nie uda się uniknąć zmian - konieczne będzie wybranie nowej opcji lub podjęcie radykalnej decyzji o pożegnaniu z tym popularnym serwisem. Ta zmiana nie ogranicza się jedynie do Kanady czy Wielkiej Brytanii - to zaledwie początek, a Stany Zjednoczone również stoją przed perspektywą wprowadzenia tych kontrowersyjnych zmian.

To już koniec współdzielenia kont. Popularna platforma właśnie ogłosiła

Stanowiska zarządu portalu streamingowego

Dyrektor generalny Netflix, Greg Peters, z entuzjazmem mówi o sukcesie Planu Basic z reklamami, zgarniającego już 23 miliony użytkowników. Mimo pierwotnych wątpliwości plan zyskał na popularności, choć nie wszyscy są 
przekonani o jego wartości. 

Krytycy zwracają uwagę na potencjalne braki po wycofaniu planu podstawowego, a mimo to, Netflix zapowiada kontynuację zmian, podkreślając, że 40 proc. nowych subskrybentów wybiera Plan Basic z reklamami, przynosząc firmie przychody od użytkowników i reklamodawców.

ZOBACZ TAKŻE: Przełom w produkcji energii. Pojawił się nowy sposób

Czy szykuje się wzrost cen?

W Polsce, gdzie Plan Basic z reklamami jeszcze nie zawitał, pojawiają się sugestie o możliwych zmianach cenowych, mimo braku wycofywania planu podstawowego. Netflix tłumaczy swoje decyzje jako część dążenia do zaspokojenia różnorodnych potrzeb klientów i ulepszania usług. Czy to oznacza, że użytkownicy muszą przygotować się na podwyżki? Odpowiedzi dostarczy jedynie upływający czas.

Tagi: Abonament