Tech.BiznesINFO.pl > Abonament

Abonament

oglądanie telewizji
26.06.2024 19:22 Kontrole abonamentu RTV odchodzą do lamusa. Mają inny pomysł

Przeprowadzone w ostatnich miesiącach przez Pocztę Polską wyraźnie pokazały kłopoty związane z abonamentem RTV. W drugim kwartale 2024 roku dużo mówiło się też o rewolucyjnej zmianie w tym zakresie. Wreszcie padła zapowiedź konkretnego rozwiązania.

telewizja
24.06.2024 15:14 Co z abonamentem RTV? Propozycja rządu może zaskoczyć

Na stronach ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego pojawił się komunikat o rozpoczęciu konsultacji społecznych nowej ustawy medialnej. Rozwiewa on wątpliwości co do przyszłości abonamentu RTV i wprowadza nowy model finansowania TVP i Polskiego Radia.

Max
21.06.2024 20:43 Pierwsze dziesięć dni platformy Max w Polsce. ”Radzi sobie dokładnie, tak jak chcieliśmy”

Minęło już dziesięć dni od kiedy plaftorma vod HBO Max zamieniła się po prostu w Max. Marka należąca do Warner Bros Discovery wzbogaciła się o nową zawartość, w tym o polskie produkcje ze stajni TVN. Zmianom uległy jednocześnie pakiety abonamentowe. Jak po transformacji radzi sobie Max?

kontrola
17.06.2024 21:39 Nie masz w domu telewizora ani radia? Abonament RTV cię nie ominie, sąd zadecydował

Abonament RTV opłaca zaledwie 34 proc. zobowiązanych do tego osób. Mimo to prace nad jego likwidacją utknęły w martwym punkcie, gdy część zaangażowanych w nie polityków otrzymała mandat eurodeputowanych. Wiadomo już, że abonament RTV będzie trzeba opłacać także w przyszłym roku.

tvp
12.06.2024 12:48 Reset w sprawie abonamentu RTV. "Media publiczne są głodzone"

Oficjalne wyniki eurowyborów potwierdzają, że do Brukseli pojadą Bogdan Zdrojewski i Bartłomiej Sienkiewicz - politycy zaangażowani w reformę mediów publicznych. W rezultacie do kosza trafia pomysł na zastąpienie abonamentu RTV opłatą audiowizualną. Inną wizję finansowania mediów publicznych ma bowiem nowa minister kultury, Hanna Wróblewska.

pilot telewizja
11.06.2024 16:44 Abonament RTV nie jest obowiązkowy dla wszystkich. Polacy o tym zapominają

Zarejestrowanie oraz opłacenie telewizora i radioodbiornika znajdującego się w naszym domu to obowiązek, a niedostosowanie się do przepisów może nas sporo kosztować. Niektórzy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje grupa osób zwolnionych z abonamentu RTV. Sprawdź, czy nie przepłacasz.

telewizor
09.06.2024 10:57 Abonament RTV 2025. Zamiast rewolucji, nowe stawki

Czekaliście na koniec abonamentu RTV? Wygląda na to, że zapowiadana zmiana w kwestii opłat za telewizję i radio, nie dojdzie do skutku. Mimo zapowiedzi nowego rządu, abonament RTV zostanie z nami na dłużej. Właśnie zapowiedziano nowe stawki.

Telewizor
07.06.2024 10:06 Nowa opłata ma zastąpić abonament RTV. Wiadomo już, ile ma wynosić

Postulaty likwidacji abonamentu RTV słyszymy już od lat. Wiele osób wskazuje, że opłata jest anachroniczna i nie przystaje do obecnej rzeczywistości. Dotychczas jednak żaden rząd nie zdecydował się na taki krok. Tym razem ma być inaczej.

Poczta Polska
04.06.2024 16:37 Poczta Polska wysyła upomnienia. Nie zapłacisz, zabiorą z pensji lub emerytury

Tylko ok. 34 proc. zobowiązanych do tego osób opłaca abonament RTV. Niesłusznie jest jednak twierdzić, że za zaległości nic nam nie grozi. Urząd Skarbowy dysponuje licznymi, skutecznymi narzędziami egzekwowania zaległych opłat. Poczta Polska w 2023 roku wysłała ponad 100 tys. upomnień, na które jednak odpowiedziała zaledwie 1/3 osób. Pozostali mogą mieć potrącone pieniądze z pensji lub emerytury.

pilot do telewizora
29.05.2024 09:32 Oni nie muszą płacić abonamentu RTV. Mamy listę osób zwolnionych z opłaty

W 2025 roku obowiązują nowe stawki za abonament RTV, jednak grupa osób zwolnionych z opłat pozostaje bez zmian. Oto szczegółowa lista osób zwolnionych z opłat oraz wymaganych w tym celu dokumentów.

telewizja
28.05.2024 13:47 Płacisz abonament RTV? Jesteś w zdecydowanej mniejszości

Sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2023 wykazały, że abonament RTV jest egzekwowany tylko 34,7 proc. Co więcej, skuteczność z roku na rok spada. Mimo to dyskusje o zmianach w finansowaniu mediów publicznych przycichły, a abonament będzie najpewniej pobierany także w 2025 r. 

tvp
25.05.2024 13:51 Rząd przeznaczy 3,5 mld zł na TVP i PR. Co z końcem abonamentu RTV?

Miały być zmiany w finansowaniu mediów publicznych i zniesienie abonamentu RTV, będzie 3,5 mld złotych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Takich nakładów z budżetu państwa będzie do końca roku wymagać misja realizowana przez media publiczne. Czy oczekiwane zmiany w ogóle nadejdą?

pilot telewizja
23.05.2024 22:35 Abonament RTV. Te osoby są zwolnione z opłaty

Poczta Polska przypomina – każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego bądź radiofonicznego ma obowiązek jego rejestracji i uiszczania z tego tytułu opłat abonamentowych. Nie leży to jednak w interesie niektórych odbiorców, którzy skutecznie unikają opłaty. Jak się okazuje, są też osoby, które nie muszą płacić za abonament RTV. Sprawdź, czy znajdujesz się w tym gronie.

telewizor
22.05.2024 09:47 Nowe stawki abonamentu RTV w 2025 roku. Te osoby zapłacą znacznie mniej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła na swojej stronie internetowej stawki opłat abonamentowych za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych w 2025 roku. Podano również informacje dotyczące zniżek za płatności dokonywane z góry.

telewizor
18.05.2024 18:14 Nie płacisz abonamentu RTV? Grozi ci surowa kara, w akcji US

Tylko nieco ponad jedna trzecia zobowiązanych do opłacania abonamentu RTV rzeczywiście go uiszcza. Nie oznacza to jednak, że państwo nie dysponuje narzędziami pozwalającymi na wyegzekwowanie zaległych opłat czy nakładanie kar. Znamy już dane urzędu skarbowego w tym obszarze za pierwszy kwartał br.

pilot do tv
14.05.2024 17:47 Tyle Polacy zapłacą za abonament RTV w 2025 roku. Zapadła decyzja

Wiemy ile zapłacimy za abonament RTV w 2025 roku. KRRiT zajęła już swoje stanowisko w sprawie składek. Na obecną chwilę brak rewolucji, ale czy przyszłość przyniesie nowy model opłat?

Netflix
05.05.2024 14:04 Część widzów straci dostęp do Netflixa. Spełnia się czarny scenariusz

Netflix wdraża plan, o którym głośno było na początku 2024 roku. Pierwsi użytkownicy zostali przerzuceni z planu podstawowego na wariant z reklamami. Czy z takim rozwiązaniem muszą liczyć się także Polacy?

kontroler, Poczta Polska
02.05.2024 14:02 Kontrole w domach Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy

Do drzwi Polaków będą pukać pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolerzy sprawdzą cztery rzeczy, a celem kontroli będzie zweryfikowanie, czy mieszkańcy opłacają abonament RTV. Należy mieć się na baczności, bo jeśli nie będziemy płacić, to czeka nas surowa kara.

pilot do TV
30.04.2024 15:17 Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Te osoby są zwolnione z opłaty

Abonament RTV wzbudza wiele kontrowersji wśród Polaków. To opłata, która jest obowiązkowa dla posiadaczy odbiorników telewizyjnych i radioodbiorników. Warto jednak pamiętać, że jest spore grono osób, które nie muszą uiszczać tej opłaty. Kto konkretnie jest zwolniony z abonamentu RTV? 

tvp
24.04.2024 22:53 Co dalej z abonamentem RTV? Czołowi politycy rezygnują

O tym, że rząd Donalda Tuska planuje znieść abonament RTV, wiadomo było jeszcze przed jego zaprzysiężeniem. Mimo to, choć poznaliśmy wiele wizji zmian, to wciąż nie wypracowano żadnej solidnej, udokumentowanej  i jednolitej propozycji. Zanim do tego dojdzie, możemy się spodziewać rezygnacji ze stanowisk kluczowych osób decyzyjnych w tej sprawie.

oglądanie TV
23.04.2024 10:02 Nieopłacanie abonamentu RTV grozi obniżeniem emerytury. Skarbówka przesyła wezwania do zapłaty

Nieopłacony abonament RTV może skutkować zmniejszeniem emerytury. Poczta Polska pobiera opłaty za abonament, jednak nieuregulowane należności mogą prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych dla emerytów. Jakie są potencjalne zagrożenia związane z brakiem płatności i kto jest zwolniony z tego obowiązku?

telewizor
16.04.2024 10:33 Jak uzyskać umorzenie zaległego abonamentu RTV? Trzeba spełnić pewne warunki

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wprowadza nowe limity dla umorzenia lub rozłożenia na raty zaległych opłat abonamentowych RTV. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, a decyzję podejmie właśnie KRRiT. Jakie dokumenty należy przygotować, by skorzystać z tej możliwości?

Starszy mężczyzna ogląda telewizję
12.04.2024 16:28 Lista osób zwolnionych z opłaty abonamentu RTV zostanie wydłużona? Ministerstwo odpowiada

Podsekretarz stanu, Andrzej Wyrobiec, udzielił odpowiedzi na interpelację dotyczącą abonamentu RTV, wskazując na prace nad reformą prawa medialnego. Decyzja ta budzi pytania i niepokój wśród seniorów, inwalidów i osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, które zmagają się z koniecznością opłacania abonamentu, czekając na dalsze rozstrzygnięcia w sprawie potencjalnego wsparcia finansowego.

Oglądanie telewizji
09.04.2024 15:02 Skarbówka ściąga długi za abonament RTV. Rekordzista oddał 187 tys. zł

Skarbówka przeprowadziła rekordowe egzekucje długów za nieopłacony abonament RTV w 2023 roku, ściągając kwoty sięgające dziesiątek tysięcy złotych. Ministerstwo Finansów ujawniło najwyższe sumy wyegzekwowane w poszczególnych województwach. Zarejestrowano rekordzistę, który musiał oddać aż 187 tys. zł.

telewizor
08.04.2024 16:22 Abonament RTV po zmianach. Wiadomo, kto nie zapłaci

Mimo że dyskusja na temat zmian w modelu finansowania mediów publicznych toczy się od wielu miesięcy, to wciąż poruszamy się w raczej w sferze pomysłów i koncepcji, niż konkretnych projektów ustaw. Wiele wskazuje na to, że zamiast abonamentu RTV zostanie wprowadzona opłata audiowizualna. Dziś wiemy już o niej więcej.

telewizor w salonie
05.04.2024 10:28 Abonament RTV. Wiadomo, kto jest zwolniony z opłat

W 2024 roku opłaty abonamentowe za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych pozostają na stabilnym poziomie, co stanowi dobrą wiadomość dla użytkowników. Jednak istnieje także lista osób zwolnionych z obowiązku płacenia tego abonamentu. Kto zalicza się do tej listy?

telewizja
02.04.2024 19:10 Koniec abonamentu RTV. Zamiast tego każdy zapłaci ponad 100 zł

Wiele wskazuje na to, że już od 2025 r. zniesiony zostanie abonament RTV. Większość pomysłów na zmiany w modelu finansowania mediów publicznych zakłada zastąpienie go opłatą audiowizualną pobieraną przy rozliczeniu PIT-u lub CIT-u. Nowe doniesienia dotyczą jednak kwoty opłat, które okazują się znacznie wyższe, niż pierwotnie zakładano.

mężczyna pukający do drzwi
26.03.2024 14:03 Jakie prawa mają kontrolerzy abonamentu RTV? Co grozi w przypadku kontroli?

Czy kontrola abonamentu RTV jest nieodłącznym elementem polskiego systemu ściągania opłat za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych? Skąd biorą się prawa kontrolerów i jakie sankcje grożą za brak uregulowania należności?