Tech.BiznesINFO.pl > Abonament

Abonament

Telewizor, pilot
23.02.2024 11:56 Zniżka na abonament RTV dla każdego. Można sporo zyskać

Abonament RTV to obowiązkowa opłata, która wzbudza wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa. Jak się okazuje, posiadacze odbiorników telewizyjnych i radiowych mogą skorzystać ze zniżek, które pozwalają całkiem sporo zaoszczędzić. 

telewizor w salonie
21.02.2024 13:57 Zaskakujące wieści ws. abonamentu RTV. Dane obiegły całą Polskę

Abonament RTV w Polsce budzi nieustanne kontrowersje, zwłaszcza teraz, gdy liczba egzekucji opłat drastycznie spada. Ostatnie dane Ministerstwa Finansów ujawniają znaczący spadek wyegzekwowanych należności, podczas gdy propozycje zmian w systemie finansowania mediów publicznych stają się coraz bardziej naglące. Czy obywatelom grożą realne konsekwencje za unikanie płacenia abonamentu?

telewizja
19.02.2024 10:13 Co zamiast abonamentu RTV? Pojawił się nowy pomysł, znamy terminy

Przyszłość abonamentu RTV i finansowanie mediów publicznych w przyszłości wciąż jest wielką niewiadomą. Najpopularniejszym, choć nie jedynym, pomysłem jest wprowadzenie kilkuzłotowej opłaty audiowizualnej, jednak szef Komisji Kultury i Środków Przekazu właśnie poinformował, że analizowany jest też inny pomysł.

TVP logo
18.02.2024 15:04 Rewolucja w TVP. Mniej kanałów i brak abonamentu RTV

Kolejna wielka zmiana szykuje się w Telewizji Polskiej. W TVP ma być mniej kanałów, ale też mniej reklam. Zmieni się również sposób finansowania mediów publicznych, już nie dzięki abonamentowi RTV.

zbliżenie mężczyzny oglądającego telewizję w domu
17.02.2024 12:09 Zmiany w abonamencie RTV w 2024. Nie wszyscy muszą go płacić

Nowe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rok 2024 wprowadza istotne zmiany w opłatach za abonament radiowo-telewizyjny. Oprócz ustalenia nowych stawek opłat, dokument wyróżnia grupy społeczne zwolnione z tego obowiązku. Czy wiesz, że od tego roku niektórzy nie muszą już płacić abonamentu RTV? Sprawdź, kto jest zwolniony, i jakie są nowe procedury rejestracji odbiorników.

kontroler
15.02.2024 18:19 Rzecznik Prawo Obywatelskich o abonamencie RTV: konieczne pilne zmiany

Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.

telewizor
13.02.2024 14:10 Koniec abonamentu RTV. Zamiast tego 432 zł rocznie?

Wkrótce Polacy mogą być świadkami rewolucyjnych zmian w systemie opłat za media publiczne. Proponowana opłata audiowizualna, zastępująca tradycyjny abonament RTV, budzi wiele emocji i kontrowersji. Czy rzeczywiście będziemy płacić 432 złotych rocznie za dostęp do telewizji publicznej? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

zbliżenie mężczyzny oglądającego telewizję w domu
12.02.2024 18:09 To koniec abonamentu RTV? Padła jasna propozycja

Rządzący rozważają radykalne zmiany w sposobie finansowania mediów publicznych, co może doprowadzić do likwidacji tradycyjnego abonamentu RTV. Nowa propozycja opłaty audiowizualnej oraz procedury zwolnienia z niej budzą wiele kontrowersji. Czy to oznacza rewolucję w polskim krajobrazie medialnym?

Pukanie do drzwi
12.02.2024 13:32 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Kończy się czas na zapłatę

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Wiele osób jednak nie dopełnia tego obowiązku, co może wiązać się z niemałą karą finansową. Już niebawem kończy się termin za zapłatę i w związku z tym kontrolerzy mogą zapukać do drzwi Polaków.

telewizor
07.02.2024 18:59 Netflix zmienia zasady gry. Widzowie są oburzeni

Netflix, potentat w świecie streamingu, zaskakuje użytkowników ogłoszeniem radykalnych zmian w swojej ofercie. Plan podstawowy, dotychczasowy faworyt wielu subskrybentów, stopniowo zniknie z listy dostępnych opcji. Jak ta kontrowersyjna decyzja wpłynie na kraje na całym świecie?

telefon pieniądze
06.02.2024 15:52 Zapytali Polaków o abonament RTV dla smartfonów. Mówią wprost

Doniesienia o abonamencie RTV dla użytkowników telefonów komórkowych i laptopów wzbudziły ogromne kontrowersje. Redakcja Faktu zapytała Polaków o to, czy zgadzają się z opłatą, która ma dotknąć nie tylko posiadaczy odbiorników telewizyjnych i radiowych, ale każdego, kto posiada sprzęt pozwalający na odbieranie radia i TV.

telewizor pilot
04.02.2024 15:43 To już koniec współdzielenia kont. Popularna platforma właśnie ogłosiła

Netflix kilka miesięcy temu uniemożliwił użytkownikom bezpłatne dzielenie kont z osobami, które nie zamieszkują w ich gospodarstwach domowych. Dodanie kolejnego profilu kosztuje obecnie 9,99 zł. Mimo kontrowersji, jakie wzbudziła decyzja streamingowego giganta, w ślady Netflixa postanowiła pójść kolejna platforma.

Pilot na tle telewizora
29.01.2024 19:18 Rewolucyjny pomysł na abonament RTV. "Składka audiowizualna" może być rozwiązaniem problemu

Opłata abonamentowa RTV stanowi przedmiot intensywnych debat w Polsce, budząc duże kontrowersje. Dużo krytyki przyciąga przymusowy charakter tego podatku, zwłaszcza wśród osób, które twierdzą, że nie posiadają odbiorników radiowo-telewizyjnych lub nie korzystają z usług publicznych nadawców. Pojawiają się propozycje zmian w systemie opłacania abonamentu, ale nie brakuje również głosów postulujących jego całkowitą likwidację.

Pilot i telewizor
22.01.2024 13:57 Abonament nie tylko za radio i telewizor? Zapadł przełomowy wyrok

Zła wiadomość dla osób, które nie posiadają jakiegokolwiek odbiornika radiowego bądź telewizyjnego w domu. Najnowsze orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego stwierdza bowiem, że abonament trzeba płacić także za inne rzeczy - nawet te, które nie są radiem bądź telewizorem.

pilot do tv
21.01.2024 17:11 Abonament RTV zapłaci każdy podatnik. Nowy pomysł wywoła kontrowersje

Ledwie wczoraj przywoływaliśmy wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że abonamentem RTV są objęte oprócz telewizorów i radioodbiorników także smartfony, tablety i komputery, a już pojawiły się kolejne pomysły na zmiany. Duża część potencjalnych abonentów nie zgadza się z wizją opłaty, która objęłaby wszystkich.

smartfon
20.01.2024 12:59 Abonament RTV także za smartfony, tablety i komputery. Zapadł wyrok

W tle dyskusji dotyczącej przyszłości abonamentu RTV pozostaje wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który rozstrzyga, jakie urządzenia powinny zostać nim objęte. Nowa interpretacja nie pozostawia większych złudzeń – abonament RTV powinniśmy według niej płacić także za komputery, tablety oraz smartfony.

Netflix, Filmy, Youtube.
09.01.2024 20:27 Będzie nowa opłata zamiast abonamentu RTV. Zapłacimy nawet, gdy nie mamy telewizora?

Mało który temat w świecie mediów wzbudza tyle kontrowersji, co abonament radiowo-telewizyjny. Nie da się ukryć, że obecnie w dużej mierze nie spełnia swoich funkcji, ponieważ wielu słuchaczy i widzów nie widzi racji bytu w jego opłacaniu. Co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?

telewizja
28.12.2023 21:53 Media publiczne w stanie likwidacji. Co z obowiązkiem opłacania abonamentu RTV?

Polityczna walka o wpływy w mediach publicznych w związku z decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o postawieniu spółek w stan likwidacji może znaleźć konsekwencje także dla naszych portfeli. Wątpliwości zaczyna budzić zwłaszcza kwestia abonamentu RTV.

TVP
03.12.2023 14:05 To może być koniec abonamentu RTV. Padła propozycja nowej opłaty audiowizualnej

Trwa debata o zmianach, jakie po powołaniu nowego rządu zajdą w Telewizji Polskiej. Jednym z poruszanych zagadnień jest kwestia jej finansowania przez abonament radiowo-telewizyjny. Opcją braną pod uwagę jest jego likwidacja.

None
01.12.2023 19:46 Senior nacisnął jeden przycisk na tablecie i słono zapłacił. Kosztowna pomyłka

Pewna para Brytyjczyków na długo zapamięta romantyczną podróż do Hiszpanii ekskluzywnym wycieczkowcem. Niestety, ale w ich pamięci nie pozostaną piękne widoki, czy też chwile błogiej radości, bo cały wyjazd został zmącony przez pewien pechowy incydent. Seniorzy wrócili z rejsu biedniejsi o kilka tysięcy funtów, a wszystko przez jeden błąd, będący wynikiem niedopatrzenia jednego z małżonków. 

tv
06.11.2023 12:48 Nowe ceny abonamentu RTV. Te osoby nie muszą go płacić

Od 1 stycznia 2024 r. wzrasta cena opłat za abonament RTV. To obowiązkowa opłata. Muszą ją płacić ci, którzy posiadają w domu radio lub telewizor. Jest jednak kilka wyjątków, oto lista osób zwolnionych z uiszczania zapłaty za abonament.

auto
06.11.2023 09:46 Fatalne wieści dla właścicieli samochodów. Wiele osób czekają wyższe opłaty

Kierowcy muszą sporo płacić za to, by móc korzystać ze swoich samochodów. Ceny za ubezpieczenie, konserwację, przeglądy i paliwo do niskich nie należą. Okazuje się, że to nie jedyne wydatki. Wiele osób obejmuje jeszcze jedna danina, a część z nich nie wie nawet, że powinno się ją uiszczać. Jakby tego było mało, jej stawka wzrasta od 1 stycznia 2024 r.

tv
06.11.2023 08:23 Dostęp do Netflixa bez płacenia abonamentu. To możliwe, oto co trzeba zrobić

Spośród wszystkich dostępnych w Polsce platform streamingowych Netflix jest jedną z tych, które są najpopularniejsze. W obliczu podwyżek cen za abonament, wiele osób szuka sposobu, aby korzystać z tego serwisu ze zniżkami lub za darmo. Oto jakie są w tej kwestii możliwości.

pukanie do drzwi
24.10.2023 11:24 Kontrole w domach Polaków, sypią się kary. Kilka tysięcy osób ma problem. A to dopiero początek

Trwają kontrole w polskich gospodarstwach domowych oraz instytucjach. Wszystko przez konieczność uiszczania jednej konkretnej opłaty i często uchylanie się od tego narzuconego obowiązku.

pieniądze
25.09.2023 13:48 Ostatni moment, by zaoszczędzić nawet 425 zł. Wniosek do operatora można złożyć jeszcze tylko do jutra

Już tylko do jutra można skorzystać ze specjalnej oferty, która pozwala sporo zaoszczędzić. Znaczne zniżki obejmą zarówno nowych, jak i stałych klientów. Warto się pospieszyć i skorzystać, bo czas goni, a w portfelu może zostać nawet 425 zł.

pieniądze
23.09.2023 10:48 Nawet 5 miesięcy bez opłat. Fantastyczna oferta Orange, znamy szczegóły

Dzięki nowej ciekawej ofercie promocyjnej można sporo zaoszczędzić. Przygotowano znaczne zniżki zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Chodzi o nawet 5 miesięcy bez opłat za abonament w Orange. Czas jednak goni. Warto się pospieszyć i skorzystać, bo kwoty, które da się w ten sposób oszczędzić, są znaczące. Na czym dokładnie polega promocja?