Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nie żyje popularny polski youtuber. Zmarł nagle, miał zaledwie 31 lat
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 27.04.2024 09:03

Nie żyje popularny polski youtuber. Zmarł nagle, miał zaledwie 31 lat

swieca
Fot. Unsplash/David Tomaseti

Koledzy Dawida "DEV" Błacha potwierdzili informację, że młody e-sportowiec i youtuber nie żyje. Błach przez lata był członkiem Ekipy Fantasy, swoją działalność skupiał przede wszystkim na piłkarskiej serii FIFA, a następnie EA FC 24. Mężczyzna miał 31 lat.

Zmarł Dawid "DEV" Błach

Jak informuje Onet, do śmierci miało dojść nagle, podczas amatorskiego meczu piłkarskiego rozgrywanego na jednym z boisk-orlików. Podczas gry DEV stracił przytomność, doszło do zatrzymania krążenia. Wezwane służby przeprowadziły reanimację, na miejsce przybył także śmigłowiec LPR.

Mimo pomocy mężczyzny nie udało się uratować. DEV 17 marca obchodził 31 lat, miał żonę i dziecko. 11 kwietnia synek skończył 2 lata.

CERT potwierdził. Doszło do rosyjskiego cyberataku na polską oczyszczalnię

YouTuber i kibic Czerwonych Diabłów

Dawid Błach zasłynął przede wszystkim swoją działalnością youtuberską, w ramach której prezentował rozgrywkę w piłkarską serię FIFA, która w ostatnim czasie została przemianowana na EA FC 2024. Jego działalność obserwowało ponad pół miliona użytkowników.

Był także częścią Ekipy Fantasy skupiającą miłośników piłki – zarówno tej cyfrowej, jak i rozgrywanej na orlikach. Co roku Fantasy organizowali stream charytatywny, z którego przychody przeznaczane były na pomoc dzieciom. Dawid "DEV" był kibicem Manchesteru United.

Miał żonę i dziecko

W ostatnich miesiącach Dawid pozostawał aktywny w mediach społecznościowych, jednak jego priorytety się zmieniły. Po szczycie popularności poświęcił się życiu rodzinnemu – przed dwoma laty jego żona urodziła syna. „To jest niesamowite, że my sobie planujemy, co będzie za rok, za pięć, za 15 i tak sobie to bierzemy po prostu w ciemno. A nikt tak naprawdę z nas nie wie, co będzie jutro” – tak wydarzenie komentuje Flash, kolega DEVA z Ekipy Fantasy.

Źródło: onet.pl