Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nadchodzi premiera długo oczekiwanej gry. Fani są zachwyceni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 01.02.2024 14:09

Nadchodzi premiera długo oczekiwanej gry. Fani są zachwyceni

Gra
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Silent Hill 2 to jeden z najbardziej wyczekiwanych remake’ów, a już na pewno wśród horrorów. Pierwszy film z rozgrywki został opublikowany wczoraj, podczas imprezy State of Play. Nieoczekiwanie swoją premierę miała przy tej okazji gra Silent Hill: The Short Message, spin-off serii, która została udostępniona za darmo.

Seria Silent Hill na State of Play

Ogłoszenia Konami wskazuje się jako jedno z najważniejszych wydarzeń podczas wczorajszego State of Play, cyklicznej imprezy, podczas której prezentowane są gry na PlayStation. Konami nie tylko wzbudziło jeszcze większe apetyty za spraw pierwszego filmu z rozgrywki remake Silent Hill 2, ale także zaskoczyło spin-offem.

Co do samego remake’u Silent Hill 2 – wszystko wskazuje na to, że bez dwóch zdań kultowy horror, jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku w historii, został odświeżony godnie, choć sporo elementów wzbudziło wątpliwości fanów serii. 

Nowe gry CD Projekt nadchodzą. Projekt Polaris wejdzie w fazę produkcyjną

Zobaczyliśmy rozgrywkę w remake’u SH 2

Największym zaskoczeniem może być znacznie bardziej dynamiczny charakter walki. Pozostaje żywić nadzieje, że “strzelankowość” remake’u nie umniejszy klimatowi oryginału. Warto wspomnieć, że za produkcję odpowiada polskie studio Blober Team, które w ostatnim czasie zasłynęło bardzo udaną grą „The Medium”. Mimo pokazu rozgrywki nadal nie znamy daty premiery nowego Silent Hilla 2.

Mieszany odbiór po dwóch latach pracy nie jest bez związku z remakiem Resident Evil 2 zaprezentowanym przez Capcom, który wyznaczył branży nowe standardy w zakresie tego, jak odświeżyć gry. Konami i Blober Team silą rzeczy nie unikną porównań, a zaprezentowana rozgrywka jak i brak wyznaczonej daty premiery zdają się studzić entuzjazm miłośników Silent Hill.

Niespodzianka – The Short Message za darmo

Nie powinni oni jednak narzekać zbyt wiele, gdyż równolegle z premierą zwiastuna udostępniony został spin-off serii Silent Hill o podtytule The Short Message. Co ciekawe, został on bez wcześniejszych zapowiedzi w tym zakresie udostępniony za darmo dla każdego posiadacza Play Station 5.

Według Konami Short Message, na co zresztą wskazuje sama nazwa, ma być najbardziej współczesną odsłoną serii. Elementem budowania psychologicznej grozy ma być komunikacja z użyciem smartfonu przez młodą bohaterkę czy nienawistne treści publikowane w mediach społecznościowych. 

Gra porusza tematy patologicznych zachowań w Sieci, poczucie alienacji wynikające z używania nowych mediów i ich negatywnego wpływu na ludzką psychikę, a wszystko to w gęstej atmosferze horroru.