Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe informacje o remake’u pierwszego Wiedźmina. Z gry zniknie część zawartości
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 31.01.2024 11:11

Nowe informacje o remake’u pierwszego Wiedźmina. Z gry zniknie część zawartości

wiedźmin remake
Fot. Fool's Theory

Jednym z bieżących projektów dotyczących serii Wiedźmin jest remake pierwszej części. Obok Project Solaris, czyli otwarcia nowej trylogii osadzonej w wiedźmińskim uniwersum jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji. Właśnie poznaliśmy nowe informacje o tym, jak będzie wyglądał nowy-stary Wiedźmin.

Remake pierwszego Wiedźmina nadchodzi

Pierwsza część Wiedźmina była pierwszą grą CD Projekt RED. Bez dwóch zdań utorowała producentowi drogę na pozycję, którą zajmuje dzisiaj. A jednak za remake produkcji, która swoją premierę miała w październiku 2007 roku  odpowiada nie samo CDPR, lecz studio Fool’s Theory. Jego pracownikami są jednak weterani samego CD Projekt Red, którzy byli zaangażowani w prace nad wcześniejszymi odsłonami Wiedźmina.

O remake’u pierwszego Wiedźmina wiadomo było dotąd, że zostanie przeniesiony na Unreal Engine 5, który pozostaje w tej chwili najbardziej zaawansowanym silnikiem gier, który wykorzystuje wiele współczesnych produkcji AAA. To sugeruje, że remake będzie w dużej mierze nową grą, a nie tylko błahym odświeżeniem, jak to miało miejsce wielokrotnie w przeszłości z innymi produkcjami, na czele z The Last Of Us, czy z tragikomedią w postaci trylogii GTA w wersji Definitive.

Nowe gry CD Projekt nadchodzą. Projekt Polaris wejdzie w fazę produkcyjną

Jak zmieni się gra?

Dziś wiemy na temat remake’u Wiedźmina więcej za sprawą rozmowy, jaką magazyn „Edge” przeprowadził z Jakubem Rokoszem, dyrektorem wykonawczy Fool’s Theory. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że o ile Rokosz był zaangażowany w prace nad drugą i trzecią częścią Wiedźmina, to ominęła go praca nad pierwszą odsłoną. To daje nadzieję, że na produkcję gry zostanie rzucona zupełnie nowa perspektywa.

Potwierdzają to wypowiedzi Rokosza. Zapowiada on bowiem, że z gry zostaną wycięte elementy przestarzałe i zwyczajnie kiepskie już w momencie premiery i zostaną zastąpione mechanizmami opracowanymi na nowo, od podstaw. Przebudowany zostanie motyw podroży na bagna z początku gry, który wymagał ciągłego i wymagającego oglądania przerywników podróżowania pomiędzy bagnami a Wyzimą. Wycięte zostaną także karty prezentujące w negliżu kobiety, które napotykał na swojej drodze Geralt.

Pojawi się nowy system walki

Ponadto przebudowany ma zostać walki, który już w momencie premiery był nieco drewniany, a dziś sprawia, że gra w oryginalną produkcję bardzo mocno przypomina, że pierwszy Wiedźmin daleki był od statusu AAA. Gracz, który dziś uruchamia pierwszego Wiedźmina musi się zmagać ze znacznie większa liczbą sytuacji, która dobitnie pokazuje upływ czasu. Wymienić należy choćby zachowanie postaci podczas dialogów, już w dniu premiery wzbudzało duże zastrzeżenia.

Wszystko to ma zostać zbudowane od nowa, tak aby remake Wiedźmina nie tylko był znacznie lepszą grą niż w momencie premiery oryginału, ale też – choćby za sprawą przeniesienia produkcji na Unreal Engine 5 – prezentował jak najwyższy poziom niezależnie od oryginału.