Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. Do wyrwania milion tanich biletów, ale lekko nie jest
Paula Drechsler
Paula Drechsler 01.10.2023 16:42

PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. Do wyrwania milion tanich biletów, ale lekko nie jest

PKP
domena publiczna

Od stycznia do końca września pociągami PKO Intercity podróżowało ponad 50 milionów pasażerów. Teraz przewoźnik wystartował z ofertą, która ma zachęcić do wybrania tego środka lokomocji jeszcze więcej osób. Internauci donoszą o niespodziankach.

Rekordy w PKP

Polskie Koleje Państwowe pochwaliły się, że od stycznia do końca września PKP Intercity przewiozło ponad 50 mln pasażerów. To według podsumowania przewoźnika więcej niż w całym 2018 roku, kiedy to z przejazdów skorzystało 46 mln pasażerów. Wspomniane sukcesy podsumowano ogłoszeniem o uruchomieniu specjalnej oferty biletowej.

- Od stycznia do września przewieźliśmy ponad 50 mln pasażerów, a naszym celem na koniec roku jest przekroczenie 60 mln. Chcemy przekonać kolejne osoby, że podróże z narodowym przewoźnikiem są szybkie i komfortowe. Od początku października ponownie udostępniamy ogromną pulę promocyjnych biletów - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity wystartowało dzisiaj z promocją obejmującą milion biletów w specjalnych cenach. 

Orlen nabył niezwykły pojazd szynowy Pesa Bydgoszcz. Koncern inwestuje w technologie wodorowe BMW zaprezentowało nowy model. Właśnie zadebiutował w Polsce

Milion tańszych biletów

Przykładowo na trasie Warszawa-Kraków, albo Warszawa-Gdańsk w pociągach kategorii TLK i IC ceny biletów zaczynają się już od 19 zł, natomiast w pociągach Pendolino w ramach promocji można zdobyć bilety od 49 zł. Bilety w specjalnych niższych cenach są dostępne na różnych etapach planowania podróży – na kilkanaście czy kilka dni przed odjazdem, jak i nawet w dniu podróży. Wszystko zależy od tempa, w jakim pula będzie się kurczyć. Bilety można nabyć przez stronę, aplikację i w innych miejscach.

- PKP Intercity konsekwentnie rozszerza możliwości zakupu biletów. Przewoźnik rozwija zdalne kanały sprzedaży, dodając kolejne funkcje w aplikacji mobilnej oraz ulepszając działanie strony internetowej. Bilety na przejazdy PKP Intercity można również kupić na popularnych platformach takich jak mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash. Bilety niedługo pojawią się także na platformach Infobus oraz eTravel. Dodatkowo, użytkownicy aplikacji Jakdojade oraz Google Maps mogą korzystać z nowej funkcji, która upraszcza proces zakupu biletów PKP Intercity - przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika - brzmi komunikat PKP.

Z promocji chce skorzystać wielu chętnych. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Internauci masowo donoszą o problemach z zakupami i to nie tylko poprzez stronę przewoźnika. “49 złotych, które przy zakupie zmienia się w 169 zł. I tak jest na stronie, przez Bilkom, w aplikacji IC...”, brzmi jeden ze wpisów na platformie X, inna osoba podaje natomiast, że udało jej się kupić parę biletów w cenach promocyjnych, ale “Niestety w kolejnych przypadkach, choć na porównaniu cen wyświetlało się 14 zł, to przy zakupie już wskakiwała cena bazowa 46 zł. A jak Wasze wrażenia z promocji?”.

Problemy z udziałem w promocji

Zdarzają się też inne problemy. Internauci podają m.in. błąd strony, wylogowanie z aplikacji, czy informacje o braku połączenia z internetem. 

Być może problemy ze zdobyciem promocyjnych biletów wynikają ze wzmożonego ruchu i dużego obciążenia serwerów. Wszak promocja jest ograniczona zarówno czasowo, bo trwa tylko do końca października, jak i liczbą dostępnych w promocji biletów, których jest jednak sporo, bo aż milion.

 Warto wiedzieć, że propozycja obejmuje również przejazdy pierwszą klasą, oraz podróż pociągami EIC i EIP. Serwis rynek-kolejowy.pl podaje, że oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie skorzystają na tym najbardziej. Według portalu najniższe ceny wyniosą dla studentów (ulga 51%) – już od 9,31 zł w pociągach kategorii TLK i IC i od 24 zł w pociągach kategorii EIC i EIP, a seniorzy i uczniowie (ulga 37%) zyskają bilety od niespełna 12 zł w pociągach kategorii TLK i IC i od 30,87 zł w kategoriach EIC i EIP.