Tech.BiznesINFO.pl > Polskie Firmy

Polskie Firmy

rower
02.11.2023 22:39 Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Niedługo startuje metrorower, dostępny również bezpłatnie

Już niedługo ruszy największy w Polsce i trzeci w Europie system rowerów publicznych wyjątkowego rodzaju. Łącznie zostanie uruchomionych ponad 900 stacji dla tych sprzętów. Będzie można korzystać również bezpłatnie.

pociąg
30.10.2023 21:34 Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na kilka miliardów. Wielki sukces polskiego producenta

Pesa Bydgoszcz, polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Bydgoszczy, wygrało największy przetarg w swojej historii. Chodzi o kilkumiliardowy kontrakt eksportowy. Komunikat zamieszczony przez Pesa informuje o szczegółach transakcji.

stacja
30.10.2023 19:43 Pierwsza stacja wodorowa na Śląsku właśnie ruszyła. To drugi taki obiekt w Polsce

W Rybniku powstała nowoczesna inwestycja, a mianowicie stacja tankowania wodorem. Można tu zatankować zarówno autobusy, jak i samochody. To pierwsza taka stacja na Śląsku i druga w Polsce. Inwestycja ma być rozwijana o kolejne punkty.

Daniel Obajtek
21.10.2023 21:16 Wielomilionowa inwestycja Orlenu. Daniel Obajtek pęka z dumy

Fundusz kapitałowy z Grupy Orlen ponownie zdecydował się zainwestować w nowe technologie. Tym razem chodzi o ulokowanie pieniędzy w polskim startupie, który specjalizuje się w kilku koncepcjach z branży tech. Łącznie Orlen ulokował już setki milionów w spółki technologiczne.

debiut
15.10.2023 10:13 DRAGO entertainment ma na koncie spore sukcesy. Teraz zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect, krakowski producent gier DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfolio spółki znajduje się m.in. kultowy „Gas Station Simulator”, który osiągnął sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy.

lords of the fallen
14.10.2023 09:33 "Lords of the Fallen", pierwsze recenzje i stan akcji CI Games. Gra trafiła już do GeForce NOW

“Lords of the Fallen”, które miało premierę 13 października 2023 r. przyciąga kolejnych graczy i co rusz pojawiają się nowe recenzje. Pozycja trafiła już również do usługi GeForce NOW. Jak się, póki co, prezentują opinie o grze? W jaki sposób jej premiera wpłynęła na akcje polskiego przedsiębiorstwa CI Games, które jest wydawcą? 

urząd warszawy
10.10.2023 10:14 Zmiany w załatwianiu spraw urzędowych. Od grudnia nowy obowiązek

Od grudnia 2023 r. w wielu przypadkach pożegnamy się z listem poleconym - zastąpi go e-Doręczenie. Chodzi o ponad 80 tysięcy urzędów, które przejdą na elektroniczną formę korespondencji. Warto o tym pamiętać, by odpowiednio przygotować się do załatwiania spraw urzędowych. Ponadto oficjalnymi elektronicznymi kanałami będzie można się kontaktować także z adwokatem czy notariuszem.

PKP
01.10.2023 16:42 PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. Do wyrwania milion tanich biletów, ale lekko nie jest

Od stycznia do końca września pociągami PKO Intercity podróżowało ponad 50 milionów pasażerów. Teraz przewoźnik wystartował z ofertą, która ma zachęcić do wybrania tego środka lokomocji jeszcze więcej osób. Internauci donoszą o niespodziankach.

pieniądze
18.09.2023 13:56 Największa chińska inwestycja w Polsce. Mowa o kwocie na poziomie 6 miliardów złotych

Chiński gigant Tencent przejął większościowy pakiet akcji polskiej spółki, a mianowicie jednego z największych polskich producentów gier. Chińczycy wyłożyli w tym celu co najmniej 6 miliardów złotych.

rakieta
18.09.2023 10:47 Polska rakieta Perun znów szykuje się do lotu. To wstęp do podboju kosmosu?

"Zbudowaliśmy największą w historii polską rakietę i chcemy spełnić marzenie o polskich lotach w kosmos. Pierwszy lot rakiety suborbitalnej Perun jest ogromnym krokiem w kierunku realizacji tego marzenia" - informowała niedawno firma Space Forest. Pierwsze testy przebiegły pomyślnie. Teraz nadszedł czas na drugi lot Peruna.

zakupy przez internet
16.09.2023 14:46 Polski handel elektroniczny ze znakomitymi prognozami. Podbijemy region?

Wzrost o ok. 15% rok do roku, a w liczbach bezwzględnych nawet o blisko 30 miliardów w perspektywie 2027 roku. Tak optymistyczne prognozy dla polskiego rynku e-commerce przewidują amerykańscy analitycy z Technavio. Zyskujemy m.in. na przechodzeniu sklepów tradycyjnych do sieci czy handlowi transgranicznemu, ale są też ryzyka. Choćby rozdrobnienie polskiego sektora handlu w sieci.