Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Player znacznie podnosi ceny. Zmiany odczuje każdy użytkownik
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 06.03.2024 21:44

Player znacznie podnosi ceny. Zmiany odczuje każdy użytkownik

tv
Fot. Pexels/cottonbro studio

Zgodnie z oczekiwaniami trwają zmiany w usługach streamingowych świadczonym przez grupę Warner Bros. Discovery. Po całkowitej likwidacji VoD.pl przesunięto treści do Playera. Teraz zapadała decyzja, że za Playera trzeba będzie płacić więcej.

Player drożeje

Po likwidacji VoD.pl, a zatem serwisu, w którym dostęp do treści można było uzyskiwać za darmo, użytkownicy byli zachęcani do migracji na Playera. Przy tej okazji udostępniono całkowicie nowy rodzaj subskrypcji Playera, który w odróżnieniu od wcześniejszych był całkowicie darmowy. Obok treści z VoD.pl za darmo można oglądać 15 tzw. programów nowej generacji.

To jednak nie koniec zmian. Jak informuje antyweb.pl, Player, a zatem jedna z najpopularniejszych w Polsce usług VoD, odczuwalnie podrożeje. I trudno powiedzieć, aby każdy z wariantów subskrypcji podrożał proporcjonalnie.

Zmiany w abonamencie RTV. Jest nowa lista zwolnionych z opłaty

Nieproporcjonalne podwyżki w Playerze

Warner Bros. Discovery zdecydował, że będzie dokładnie odwrotnie i podwyżki w każdej subskrypcji, niezależnie od tego, ile kosztowały dotąd, wyniosą 5 zł. To, czy korzystamy z najtańszego wariantu, czy z najdroższego nie ma znaczenia – zawsze będzie to 5 zł.

To o tyle zaskakujące rozwiązanie, że o ile cena najtańszego wariantu wynosi 10 zł, a zatem po podwyżce podrożeje o 50 proc., tak w najwyższym, który dotąd kosztował 45 zł i zostanie podwyższony do 50 zł, podwyżka wynosi nieco ponad 11 proc. Zapewne ten zabieg ma zachęcić użytkowników od migracji na droższe rodzaje abonamentu, niemniej trudno nie wziąć pod uwagę, że najtańsze konta zdrożeją proporcjonalnie ponad pięciokrotnie niż najdroższe.

Nowe ceny Playera

W rezultacie przyjęcia decyzji o 5-złotowej podwyżce, ceny Playera prezentują się teraz następująco:

  • Player z reklamami – 15 zł,
  • Player bez reklam – 25 zł,Player + Eurosport Extra (z reklamami) – 25 zł,
  • Player i Eurosport Extra (bez reklam) – 35 zł,
  • Player + TV (z reklamami) – 35 zł,
  • Player + TV (bez reklam) – 45 zł,
  • Player Eurosport Extra + TV (bez reklam) – 50 zł.

Darmowa subskrypcja uruchomiona po likwidacji VoD.pl pozostaje bez zmian.

Źródło: antyweb.pl