Tech.BiznesINFO.pl > Telewizja

Telewizja

telewizja
25.02.2024 12:53 Ważna aktualizacja dekoderów Polsatu – pojawiła się zupełnie nowa funkcja

Wydano nową wersję oprogramowania dla dekoderów Polsat Box. Tym razem nie jest to drobna aktualizacja, lecz zmiana znacząco rozszerzająca możliwości urządzenia. Odtąd nie będzie nas ograniczać wielkość pamięci wbudowanej, gdyż tę będzie można rozszerzyć z użyciem pamięci zewnętrznych.

Netflix
25.02.2024 12:48 Użytkownicy Netfliksa – czas przygotować się na nowe ograniczenia

Po wprowadzeniu w życie mechanizmów zwalczających niezgodne z regulaminem współdzielenie kont Netflix decyduje się na kolejne ograniczenia. Tym razem mogą się one okazać jeszcze bardziej dotkliwe – część kont może utracić dostęp do określonych filmów i seriali. A wszystko to w imię zwiększania przychodów korporacji, które w grudniu tego roku wyniosły 8,83 mld dolarów.

telewizor w salonie
21.02.2024 13:57 Zaskakujące wieści ws. abonamentu RTV. Dane obiegły całą Polskę

Abonament RTV w Polsce budzi nieustanne kontrowersje, zwłaszcza teraz, gdy liczba egzekucji opłat drastycznie spada. Ostatnie dane Ministerstwa Finansów ujawniają znaczący spadek wyegzekwowanych należności, podczas gdy propozycje zmian w systemie finansowania mediów publicznych stają się coraz bardziej naglące. Czy obywatelom grożą realne konsekwencje za unikanie płacenia abonamentu?

telewizja
19.02.2024 10:13 Co zamiast abonamentu RTV? Pojawił się nowy pomysł, znamy terminy

Przyszłość abonamentu RTV i finansowanie mediów publicznych w przyszłości wciąż jest wielką niewiadomą. Najpopularniejszym, choć nie jedynym, pomysłem jest wprowadzenie kilkuzłotowej opłaty audiowizualnej, jednak szef Komisji Kultury i Środków Przekazu właśnie poinformował, że analizowany jest też inny pomysł.

zbliżenie mężczyzny oglądającego telewizję w domu
17.02.2024 12:09 Zmiany w abonamencie RTV w 2024. Nie wszyscy muszą go płacić

Nowe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rok 2024 wprowadza istotne zmiany w opłatach za abonament radiowo-telewizyjny. Oprócz ustalenia nowych stawek opłat, dokument wyróżnia grupy społeczne zwolnione z tego obowiązku. Czy wiesz, że od tego roku niektórzy nie muszą już płacić abonamentu RTV? Sprawdź, kto jest zwolniony, i jakie są nowe procedury rejestracji odbiorników.

Telewizor Micro LED
16.02.2024 11:54 Samsung rozszerza ofertę telewizorów Micro LED do pięciu modeli

Telewizory Micro LED to bez wątpienia najnowocześniejsze i najbardziej luksusowe ekrany dostępne na polskim rynku. Oferują niezwykle spektakularne wrażenia wizualne – imponującą głębię, żywe barwy oraz niezwykłą wyrazistość i kontrast. Można je już zamawiać w pięciu rozmiarach – od 76 przez 89 aż do 101, 110 i 114 cali za pośrednictwem sklepu Audio Color.

kontroler
15.02.2024 18:19 Rzecznik Prawo Obywatelskich o abonamencie RTV: konieczne pilne zmiany

Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.

telewizor
13.02.2024 14:10 Koniec abonamentu RTV. Zamiast tego 432 zł rocznie?

Wkrótce Polacy mogą być świadkami rewolucyjnych zmian w systemie opłat za media publiczne. Proponowana opłata audiowizualna, zastępująca tradycyjny abonament RTV, budzi wiele emocji i kontrowersji. Czy rzeczywiście będziemy płacić 432 złotych rocznie za dostęp do telewizji publicznej? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

zbliżenie mężczyzny oglądającego telewizję w domu
12.02.2024 18:09 To koniec abonamentu RTV? Padła jasna propozycja

Rządzący rozważają radykalne zmiany w sposobie finansowania mediów publicznych, co może doprowadzić do likwidacji tradycyjnego abonamentu RTV. Nowa propozycja opłaty audiowizualnej oraz procedury zwolnienia z niej budzą wiele kontrowersji. Czy to oznacza rewolucję w polskim krajobrazie medialnym?

Pukanie do drzwi
12.02.2024 13:32 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Kończy się czas na zapłatę

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Wiele osób jednak nie dopełnia tego obowiązku, co może wiązać się z niemałą karą finansową. Już niebawem kończy się termin za zapłatę i w związku z tym kontrolerzy mogą zapukać do drzwi Polaków.

tv
02.02.2024 20:57 Podwyżki cen w Vectrze. Spółka odpowiada na zarzuty klientów i UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował w ostatnim czasie, że toczy się postępowanie w sprawie praktyk stosowanych przez dostawcę telewizji i internetu Vectra. Firma zawarła w umowach klauzule pozwalające według niej na jednostronne podwyższanie cen, co według klientów narusza ich prawa. Teraz Vectra ustosunkowała się do zastrzeżeń.

telewizja
01.02.2024 08:33 UOKiK bierze pod lupę Vectrę. Chodzi o niesławne podwyżki inflacyjne

W połowie stycznia informowaliśmy o podwyżkach cen ogłoszonych przez firmę Vectra. A w zasadzie o ich „waloryzacji” wynikającej z zapisów w umowie, według których stawki będą indeksowane m.in. zgodnie ze wskaźnikami GUS-u. Według dostawcy usług taki zapis eliminuje możliwość zerwania umów bez konsekwencji w związku z podwyżkami. Innego zdania są klienci Vectry i UOKiK.

telewizor
31.01.2024 10:09 To koniec VOD.pl. Treści zostały przeniesione do innej usługi

Dziś swoją działalność zakończy serwis VOD.pl. Nie oznacza to, że treści z bezpłatnej usługi streamingowej znikną bezpowrotnie. Zamiast tego podjęto decyzję o zmniejszeniu oferty streamingów  Warner Bros. Discovery w taki sposób, aby przenieść seriale i filmy, które dotychczas były dostępne w ramach VoD.pl do innej usługi.

Pilot na tle telewizora
29.01.2024 19:18 Rewolucyjny pomysł na abonament RTV. "Składka audiowizualna" może być rozwiązaniem problemu

Opłata abonamentowa RTV stanowi przedmiot intensywnych debat w Polsce, budząc duże kontrowersje. Dużo krytyki przyciąga przymusowy charakter tego podatku, zwłaszcza wśród osób, które twierdzą, że nie posiadają odbiorników radiowo-telewizyjnych lub nie korzystają z usług publicznych nadawców. Pojawiają się propozycje zmian w systemie opłacania abonamentu, ale nie brakuje również głosów postulujących jego całkowitą likwidację.

Przygotowania do 32. Finalu WOSP w Warszawie.
28.01.2024 20:57 Wrzucił 100 tys. złotych do puszki WOŚP. Darczyńca to znany youtuber

Obecnie trwa intensywny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieco wcześniej media rozpowszechniły informację o nieznanym darczyńcy, który wrzucił do puszki jednej z wolontariuszek na krakowskim rynku znaczną kwotę 100 tysięcy złotych. Wydaje się, że tajemniczym dobroczyńcą może być znana osobowość internetowa.

Disney+
26.01.2024 10:26 Koniec z dzieleniem konta w Disney+. Usługa idzie w ślady Netfliksa

W mailu rozesłanym wśród użytkowników administracja usługi Disney+ poinformowała o rychłym końcu możliwości współdzielenia kont. Wprowadzone mają zostać te same mechanizmy, jakie stosuje Netflix – dostęp do usługi będzie ograniczony do jednego gospodarstwa domowego. Wyjątkiem może być specjalny rodzaj kont.

netflix
24.01.2024 14:29 Netflix ogłosił znaczące zmiany, użytkownicy łapią się za głowy. Zapłacą znacznie więcej

Netflix opublikował raport dla inwestorów, w którym obok wyników zawarto także plany rozwoju usługi. Niestety nie mamy dobrych wieści. Firma nie tylko planuje podwyższyć ceny poszczególnych pakietów, ale także zrezygnować z podstawowego, najtańszego wariantu abonamentu.

None
22.01.2024 18:47 Zmiany w ofercie Orange TV. Zniknęła część ważnych programów

Oferta Orange została uszczuplona o część kanałów. Osoby, które zechciałyby aktualnie rozpocząć korzystanie z oferty, nie mają możliwości skorzystania z oferty kanałów Canal+. 

Pilot i telewizor
22.01.2024 13:57 Abonament nie tylko za radio i telewizor? Zapadł przełomowy wyrok

Zła wiadomość dla osób, które nie posiadają jakiegokolwiek odbiornika radiowego bądź telewizyjnego w domu. Najnowsze orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego stwierdza bowiem, że abonament trzeba płacić także za inne rzeczy - nawet te, które nie są radiem bądź telewizorem.

pilot do tv
21.01.2024 17:11 Abonament RTV zapłaci każdy podatnik. Nowy pomysł wywoła kontrowersje

Ledwie wczoraj przywoływaliśmy wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że abonamentem RTV są objęte oprócz telewizorów i radioodbiorników także smartfony, tablety i komputery, a już pojawiły się kolejne pomysły na zmiany. Duża część potencjalnych abonentów nie zgadza się z wizją opłaty, która objęłaby wszystkich.

vectra
18.01.2024 19:42 Vectra podnosi ceny. Fatalne informacje dla wielu Polaków

Dostawca usług telekomunikacyjnych Vectra poinformował o podwyżce swoich cen, czego powodem ma być „obecna sytuacja gospodarcza”. Proces odbywa się w ramach waloryzacji, co budzi pytania o to, czy podwyżka cen może być dla odbiorców usług Vectry podstawą do wypowiadania umów.

tv
18.01.2024 18:37 Koniec VoD.pl. Treści zostaną przeniesione do innej usługi

Start polskiego oddziału Warner Bros. Discovery może solidnie wstrząsnąć rynkiem usług opartych o strumieniowaniu. Wcześniej informowaliśmy, że zmiany zajdą w przypadku HBO, lecz to dopiero początek  – grupa planuje także zamknięcie przynajmniej jednej innej usługi.

telewizja
17.01.2024 11:33 Nowy gracz na polskim rynku usług streamingowych. Netflix i Disney+ mogą mieć kłopoty

Nadchodzą spore zmiany na polskim rynku usług streamingowych. Według niepotwierdzonych dotąd informacji gruntowne zmiany zajdą w ofercie jednego z największych graczy. Czy nowe treści oraz materiały pochodzące z już dostępnych w Polsce usług mogą zagrozić dominacji Netfliksa?

dekoder
11.01.2024 08:38 Vectra aktualizuje dekodery z wadliwym oprogramowaniem. Będą rekompensaty

Do końca miesiąca ważną aktualizację oprogramowanie otrzymają wybrane dekodery Vectra. Dostawca usługi zapowiada, że nowa wersja to nie tylko paczka zmian i usprawnień, ale też pierwszy krok do pozbycia się irytujących błędów, jakie napotykali użytkownicy podczas codziennej eksploatacji.

Facet, Telewizja, Oglądanie.
08.01.2024 14:55 Gigantyczna kara dla Canal+ Polska. Poszło o telefony do klientów

46 milionów złotych - taką karę ma zapłacić Canal+ Polska. Zadecydował o tym Prezes UOKiK. Środki mają być zwrócone konsumentom. W uzasadnieniu czytamy, że konsultanci spółki wprowadzali klientów w błąd i przekazywali nieprawdziwe informacje na temat celu rozmowy telefonicznej. Oferowano bezpłatny pakiet kanałów, ale była to tylko przykrywka.

Danuta Holecka
07.01.2024 21:08 Reklamodawcy uciekają z Telewizji Republika. Posypią się kary?

Chaos wokół telewizji publicznej znajduje swoje liczne konsekwencje także poza jej antenami. Z Telewizji Republika, która zapewniła miękkie lądowaniom zwolnionym pracownikom TVP, masowo odchodzą reklamodawcy oburzeni emitowanymi tam treściami. Zaskakującą rolę zaczął odgrywać w tym zamieszaniu Polsat.

telewizor
02.01.2024 22:43 Znana stacja telewizyjna znika z anteny. Dostawca podjął decyzję

Nawet niewielkie modyfikacji oferty mogą sprawić, że umowę z usługodawcą telewizyjnym można bez żadnych konsekwencji. Pojawiły się informacje o zmianach wprowadzonych przez jednego z nich, co warto zweryfikować.

telewizja polska
02.01.2024 18:51 Abonament RTV. US zajął ponad 20 mln złotych z wynagrodzeń i emerytur

Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.