Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Poczta Polska przejdzie zmiany. Czy konkurencja powinna się bać?
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 19.02.2024 12:50

Poczta Polska przejdzie zmiany. Czy konkurencja powinna się bać?

placowka pocztowa, kolejka klientow do okienka pocztowego
Marek BAZAK/East News

Poczta Polska stoi na progu przełomu. Po latach kłopotów finansowych i upolitycznienia, nadchodzi nowe przywództwo, gotowe wprowadzić spółkę w erę XXI wieku. Pod wodzą Sebastiana Mikosza, który już odniósł sukces w restrukturyzacji LOT-u, Poczta Polska szykuje się do rewolucji, która ma wstrząsnąć rynkiem usług kurierskich i express. Czy konkurencja powinna się bać?

Rewolucja w Poczcie Polskiej. Nowe przywództwo i nadzieje na przełom

W dzisiejszych czasach Poczta Polska stoi przed ogromnymi wyzwaniami, ale nadchodzi era zmian, które mają odmienić jej losy. Termin tych zmian został już wyznaczony, a winowajcą obecnej sytuacji wskazano upolitycznienie i złe zarządzanie spółką.

W rozmowie z interia.pl, wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński ujawnił plany dotyczące przyszłości Poczty Polskiej. Wierzy, że nowe przywództwo, z Sebastianem Mikoszem na czele, przyniesie oczekiwane zmiany. Mikosz, znany ze skutecznej restrukturyzacji LOT-u, teraz staje przed zadaniem podniesienia Poczty Polskiej na wyższy poziom.

Nowy program rządu. Można dostać duże pieniądze Blik w Polsce: Rewolucja w płatnościach mobilnych

Restrukturyzacja Poczty Polskiej

Bartmiński jednoznacznie stwierdził, że Poczta Polska do tej pory była źle zarządzana i zbyt mocno upolityczniona. Obecnie jednak w radzie nadzorczej zasiadają osoby uznane za najlepszych fachowców w Polsce, gotowe wprowadzić spółkę w realia XXI wieku. 

Planowana restrukturyzacja będzie miała na celu nie tylko przywrócenie płynności finansowej, lecz także stworzenie warunków do rozwoju.

ZOBACZ  TAKŻE: Rewolucja w cenach prądu w Polsce. Niektórzy zyskają, inni stracą

Poczta Polska gotowa na konkurencję

Jednym z kluczowych kroków w planie ożywienia Poczty Polskiej jest wejście na rynek przesyłek kurierskich i express. Bartmiński zapowiedział, że jeszcze w tym roku klienci i pracownicy poczują jakościową zmianę w działalności spółki. 

To wyzwanie dla konkurencji, która teraz będzie musiała zmierzyć się z nowym graczem na rynku, mającym za sobą wsparcie kompetentnego zarządzania i planów rozwoju.