Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Rząd apeluje do Polaków. Chodzi o aplikację mObywatel
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 26.01.2024 19:45

Rząd apeluje do Polaków. Chodzi o aplikację mObywatel

mobywatel
materiały prasowe

Twoje sugestie i pomysły są kluczowe dla rozwoju tej innowacyjnej aplikacji. Niezależnie od tego, czy korzystasz z niej na co dzień, czy może masz swoje pomysły na usprawnienia, teraz masz szansę wpłynąć na kształt narzędzia, które ułatwia życie każdemu obywatelowi.

Rząd apeluje do Polaków

Aplikacja mObywatel, dostępna bezpłatnie dla wszystkich, oferuje różnorodne funkcje. Użytkownicy mogą sprawdzić swój dokument tożsamości, dane prawa jazdy, historię pojazdu, punkty karne oraz różnego rodzaju legitymacje, takie jak szkolna, studencka czy emeryta-rencisty. Niedawno Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że liczba pobrań aplikacji przekroczyła imponujący próg 10 milionów.

Rejestracja samochodu bez wychodzenia z domu? Minister zapowiada zmiany Ważna funkcja w końcu w aplikacji mObywatel. Skorzystało już milion Polaków

Możesz mieć wpływ na mObywatela

Krzysztof Gawkowski, wicepremier i jednocześnie entuzjasta mObywatela, podkreśla, że to właśnie użytkownicy wspólnie kształtują przyszłość aplikacji. Każda sugestia i opinia są brane pod uwagę przez twórców, co sprawia, że mObywatel staje się coraz bardziej dopasowany do rzeczywistych potrzeb społeczeństwa. 

Dla wielu może być zaskoczeniem, że zgłaszanie uwag jest łatwiejsze, niż się wydaje - wszystko za sprawą funkcji "Zgłoś Pomysł" w zakładce “Więcej”. To tam możesz śmiało sugerować brakujące funkcje, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się w aplikacji. 

Rekord pozytywnych opinii - nowe funkcje w praktyce

Ostatnia dodana funkcja - możliwość zastrzeżenia numeru PESEL - spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników mObywatela. Aż 415 tysięcy razy obywatele skorzystali z tej opcji, czyniąc ją jednym z najpopularniejszych dodatków do aplikacji. Co więcej, w dniu premiery na Google Play i App Store zebrała aż 4 tysiące pozytywnych opinii, bijąc rekord popularności. 

Tagi: Aplikacje