Tech.BiznesINFO.pl > Fintech

Fintech

mbank
28.11.2023 18:14 mBank uruchomi mZakupy. Co znajdziemy w nowym sklepie internetowym?

Banki w poszukiwaniu dróg ekspansji internetowej stawiają na e-commerce. Przykładem takich działań mogą być decyzje mBanku. Wkrótce jeden z podserwisów bankowości elektronicznej mBanku stanie się pełnoprawnym sklepem internetowym.

Bankomat
21.10.2023 15:29 Masz konto w tych bankach? Lepiej się przygotuj, będą kłopoty z płatnościami

Sobotnie popołudnie, a zwłaszcza wieczór, to dla wielu Polaków czas aktywnego wypoczynku i rozrywki. Niestety część z nas może czekać niemiła niespodzianka – wiele banków operujących na polskim rynku przeprowadza w weekend prace skutkujące niedostępnością najważniejszych usług.

pieniądze
12.10.2023 08:51 Bezpieczny kredyt 2 proc. w specjalnej ofercie. W tym banku klienci uzyskają nietypowe wsparcie

Jeden z banków, który wprowadził do oferty program Bezpieczny kredyt 2%, wdrożył również związaną z nim innowację w postaci nietypowego pomocnika. Na bieżąco odpowiada on na pytania klientów i wspiera także doradców bankowych. Jak dokładnie to działa?

None
11.10.2023 15:42 Masz taką kartę płatniczą? Jej operator wie o tobie wiele i sprzedaje dane innym firmom

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że jeśli coś jest za darmo, to ceną są najczęściej dane użytkownika. Standardem jest to zwłaszcza na gruncie usług internetowych, przy czym w ich przypadku nie dość, że dane są zbierane i sprzedawane na ogromną skalę to za same usługi i tak zazwyczaj trzeba płacić. Ale także poza internetem mamy do czynienia z podobnymi działaniami – praktykuje je między innymi operator kart płatniczych Mastercard.

None
21.09.2023 15:40 Jaka piękna katastrofa: NFT, fintechowa nadzieja na nową cyfrową własność, umiera na naszych oczach

Branża tech przyzwyczaiła nas do tego, że tylko część innowacji dysponuje na tyle dużym potencjałem, by przetrwać próbę czasu, co szczególnie widoczne jest w gałęzi fintech. Ile to już razy słyszeliśmy o rewolucjach w globalnym systemie finansowym, który jednak pozostaje na nie wyjątkowo odporny. Jednym z ostatnich dużych tzw. buzzwordów było NFT. Tutaj, jak się właśnie przekonujemy, „innowacja” zestarzała się wyjątkowo niekorzystnie.

flaga
20.09.2023 13:08 PKO BP wprowadza istotne zmiany. Wielu Polaków będzie musiało sięgnąć do kieszeni

PKO BP wysyła do klientów informacje na temat zmian w tabeli opłat i prowizji. Z informacji przekazywanych przez bank wynika, że dotkną one część kontrahentów. Zapowiadane modyfikacje mają zostać wprowadzone w październiku.

kasa w markecie
16.09.2023 09:13 e-Paragony w nowej odsłonie. Rządowa aplikacja otrzymała przydatne funkcje i otwarte API

Duża nowa wersja rządowej aplikacji e-Paragony oznaczona okrągłym 2.0 jest już dostępna. Dzięki niej można w wygodny sposób uzyskiwać elektroniczne paragony, które zgodnie z polskim prawem są równe z tradycyjnymi i śledzić swoje wydatki. 

iPhone 12 pro, telefon
15.09.2023 10:53 Konkretny model iPhone'a wycofany ze sprzedaży we Francji. Chodzi o przekroczenie dopuszczalnych wartości fal elektromagnetycznych

Apple co roku jesienią prezentuje swoje nowe flagowe telefony. Nie inaczej było tym razem. Kilka dni temu gigant z Cupertino przedstawił aż 4 modele iPhone'a 15. Okazuje się, że w cieniu największego technologicznego wydarzenia tego miesiąca pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa jednego z wcześniejszych modeli firmy.

iPhone
13.09.2023 08:55 Znamy polskie ceny iPhone 15, Plus, Pro, Pro Max. Jest zaskoczenie, spodziewano się czegoś innego

Nowa seria iPhone'ów została już oficjalnie zaprezentowana, niedługo ruszy również ich sprzedaż. Pierwsi klienci będą mogli złożyć internetowe zamówienie na wybrane produkty 15 września. Znamy ceny urządzeń dla polskiego konsumenta. Jest pewne zaskoczenie.

bankomat
08.09.2023 18:48 Duży bank zwija ofertę. To ostatni dzwonek, by podjąć odpowiednie działania

"Wymagane pilne działanie: możemy przestać świadczyć usługi zarządzania portfelem", podano w komunikacie. To już ostatni moment, aby podjąć decyzję na temat likwidacji konta w banku, który wycofuje swoją ofertę. Dzięki dotrzymaniu ustalonego terminu unikniemy problemów. Jeśli nie rozpoczniemy działań do 15 września, instytucja weźmie sprawy w swoje ręce.

pko bp
07.09.2023 08:37 PKO BP wprowadza istotne zmiany. Do końca roku obejmą mnóstwo klientów

Największy bank w Polsce wyszedł z nową, interesującą inicjatywą. W dodatku podjął się jej w takiej wersji jako pierwszy bank w naszym kraju. Efekty decyzji instytucji finansowej odczuje mnóstwo klientów, jednak nie wpłyną one negatywnie na korzystanie z usług banku. Zmiany już zachodzą, a spora liczba osób zostanie nimi objęta do końca tego roku.