Tech.BiznesINFO.pl > Fintech

Fintech

banknoty
28.05.2024 14:49 Przerwa w realizacji przelewów. Polaków czekają spore utrudnienia

Pojutrze, 30 maja, świętujemy Boże Ciało. Dla wielu jest to okazją do przedłużenia weekendu. Należy mieć na uwadze, że wypoczynek mogą utrudnić zmiany i przerwy w pracach banków. Może dojść do opóźnień w przekazywaniu przelewów.

bankomat
28.05.2024 10:30 Nowy komunikat na bankomatach. Klienci muszą o tym wiedzieć

Na części polskich bankomatów zaczął pojawiać się nowy rodzaj komunikatów, które dla części użytkowników mogą być zaskoczeniem. Nie należy się jednak niepokoić, wręcz przeciwnie - ostrzeżenia mogą zapobiegać oszustwom i utracie pieniędzy.

blik
28.05.2024 09:05 Nowa funkcja Blik zachwyca coraz więcej użytkowników. Chodzi o płatności online

BLIK wprowadza nową usługę Płacę Później, która zdobywa coraz większe uznanie wśród użytkowników. Dzięki współpracy z wieloma popularnymi platformami płatniczymi, usługa jest teraz dostępna dla szerszego grona klientów.

kasa samoobsługowa
26.05.2024 19:55 Problem z kasami samoobsługowymi w sklepach. Brak "poszanowania praw"

Kasy samoobsługowe nie spełniły pokładanych w nich nadziei właścicieli sieci sprzedaży detalicznej i daleko jesteśmy od całkowitej automatyzacji handlu w obsłudze klienta. Często podczas wdrażania nowinek zapomina się o osobach wykluczonych cyfrowo, na co zwraca uwagę UOKiK.

PKO
26.05.2024 17:31 Nadchodzi nowość w PKO BP. Skorzystają miliony Polaków

Wkrótce PKO Bank Polski uruchomi nowe możliwości adresowane przede wszystkim do kierowców. Aplikacja mobilna IKO zyska kompatybilność z systemem Android Auto. Dzięki temu kierowcy będą mogli m.in. wygodnie płacić za parkowanie z użyciem systemu infotainment w samochodach.

bankomat
25.05.2024 10:33 Przerwa w polskim banku. Można zostać bez pieniędzy na weekend

Klienci mBanku już dziś napotkają przerwy w dostępie do usług. Wszyscy, którzy planują weekendowy wypad czy aktywności poza domem powinni wypłacić pieniądze - problemy z płatnościami rozpoczną się już dzisiejszego wieczoru i będą utrzymywać się dłużej.

santander bank, ing bank
24.05.2024 22:12 ING Bank Śląski i Santander Bank Polska ostrzegają klientów. Wystąpią trudności z transakcjami

Klienci ING Banku Śląskiego oraz Santander Bank Polska muszą przygotować się na spore utrudnienia w nadchodzący weekend. Banki ogłosiły przerwy techniczne, które mogą wpłynąć na dostępność wielu usług. Warto zaopatrzyć się w gotówkę wcześniej, gdyż w niektórych przypadkach nawet bankomaty będą niedostępne.

Bank PKO BP
24.05.2024 20:17 Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

W najbliższy weekend klienci PKO Banku Polskiego powinni przygotować się na chwilowe przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych. Instytucja poinformowała, że w dniach 25 i 26 maja przeprowadzone zostaną prace techniczne, które mogą wpływać na korzystanie z niektórych funkcji bankowych.

google pay
24.05.2024 11:13 Nowość od Google'a. Wystarczy pokazać twarz, wielu czekało na to od lat

Do systemu płatności Google Pay zmierza ważna nowość dla milionów użytkowników, którzy często dokonują transakcji w sieci. Google poinformowało, że wkrótce będą one przebiegać znacznie szybciej i wygodniej - wrażliwe dane na potrzeby transakcji będzie można zatwierdzać biometrycznie.

PKO Bank Polski
22.05.2024 10:17 Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć

PKO Bank Polski wprowadził ważne zmiany w systemie logowania do bankowości internetowej iPKO. Te nowe zabezpieczenia mogą skutecznie chronić Twoje konto przed nieautoryzowanym dostępem.

alior bank
21.05.2024 08:59 Alior Bank szaleje, wielu klientów może dostać nawet 200 zł. Jest jednak pewien warunek

Alior Bank ruszył z nową promocją „Shopping z Aliorem”. Klienci, którzy zarejestrują swoje karty w programie Mastercard Bezcenne Chwile i skorzystają z nich do zakupów, mogą zdobyć karty podarunkowe Allegro o wartości nawet 200 zł. Są jednak pewne warunki. 

Kierowca
20.05.2024 15:05 Unikaj tego podczas jazdy samochodem. Wielu kierowców chce zaoszczędzić i popełnia prosty błąd

Widząc przed nami czerwone światło, często chcąc zaoszczędzić nieco paliwa, dojeżdżamy to nich na biegu jałowym, czyli tzw luzie. Okazuje się, że nie jest to najlepsza metoda. Co warto wiedzieć?

bankomat
18.05.2024 16:55 Nie wypłacisz pieniędzy, nie zrobisz przelewu. Lepiej się przygotować

W ten weekend czeka nas wyjątkowo dużo przerw w działaniu działających w Polsce banków. Różnego rodzaju prace serwisowe będzie prowadzić aż 12 z nich. Przestoje w dostępie do bankowości potrwają aż do niedzieli.

google pay
16.05.2024 22:02 Jak płacić w sklepach smartfonem? Android, iPhone i BLIK

Płatności zbliżeniowe z użyciem smartfonów z roku na rok znajdują w Polsce coraz więcej zwolenników. Dzięki smartfonom wyposażonym w moduły NFC telefonem można płacić dzięki cyfrowym ekwiwalentom fizycznych kart płatniczych wydawanych przez banki. Wyjaśniamy, jak robić to z użyciem najpopularniejszych systemów.

dowód
16.05.2024 19:53 Tajemniczy symbol na dowodzie osobistym. Wiemy, jakie ma zastosowanie

Polacy co jakiś czas wymieniają swoje dowody osobiste, a kolejne ich wersje mogą być wyposażone w specjalne dodatki, których dokumenty wyrabiane dawniej nie posiadają. Jednym z takich dodatków jest dodana w 2019 roku warstwa elektroniczna. Dowód osobisty, który ją zawiera to e-dowód. Jego posiadacze mogą się cieszyć z rozmaitych przywilejów. 

Pekao
14.05.2024 14:27 Poważna awaria w Pekao. Dotyczy klientów z całej Polski

Uwaga klienci Pekao - trwa poważna awaria uniemożliwiającą dostęp do części usług. Tym razem nie chodzi jednak o bankowość internetową czy aplikację mobilną, lecz o bankomaty. Klienci z całej Polski zgłaszają problemy z wypłacaniem pieniędzy.

alior bank
14.05.2024 10:01 Ważny komunikat Alior Banku. Klienci muszą uważać

Alior Bank wystosował ważny komunikat do swoich klientów, ostrzegając przed różnorodnymi oszustwami, które mogą być przeprowadzane przy użyciu sztucznej inteligencji. W obszernym oświadczeniu, bank wskazuje główne typy ataków, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy użytkownicy.

płacenie smartfonem
12.05.2024 15:16 Koniec płacenia starszymi smartfonami z Androidem. Jest rozwiązanie

Rozwój mechanizmów bezpieczeństwa w kolejnych wersjach Androida sprawia, że część starszych wersji musi zostać porzucona za sprawą braku kompatybilności. Google podjęło decyzję, aby zerwać z kolejną pulą urządzeń wyposażonych starsze wersje systemu, co w przypadku części smartwatchy w zasadzie czyni je bezużytecznymi.

smartfon z androidem
12.05.2024 12:35 Trojan bankowy atakuje smartfony z Androidem. Mężczyzna stracił 400 tys. zł

Choć lwia część ataków na cyberbezpieczeństwo przeciętnych internautów sprowadza się do ataków phishingowych, to nie brakuje kampanii wykorzystujących bardziej zaawansowane narzędzia. Właśnie trwa jedna z nich - aplikacja, która w teorii ma nas chronić, w praktyce kradnie dane uwierzytelniania do kont bankowych.

płatność telefonem
10.05.2024 21:48 Ustawa o dostępności - nowe wymogi dot. terminali płatniczych

Sejm uchwalił ustawę wdrażającą do polskiego systemu prawnego zapisy europejskiego aktu o dostępności. W rezultacie wkrótce do polskich sklepów zawitają nowe terminale płatnicze. Ustawa o dostępności wprowadza także wiele innych zmian, jednak właśnie terminale wzbudzają najwięcej kontrowersji.

pieniądze
10.05.2024 19:29 Uważaj na nowe oszustwo bankowe. Zagrożeni klienci dużej placówki

Nowe zagrożenie czyha na bezpieczeństwo klientów ING Banku Śląskiego. Byłby to kolejny phishing zmierzający do kradzieży środków zgromadzonych na rachunkach bankowych, gdyby nie jeden wyróżnik. Napastnikom udało się pozyskać dostęp do domeny internetowej, która bardzo przypomina prawdziwą, należącą do banku.

pko bank polski
10.05.2024 17:22 Wielka awaria w PKO. Zgłoszenia napływały z całej Polski

Dwa duże polskie banki borykają się dziś z problemami. Od rana występują przerwy w dostępie do usług. Choć duża część infrastruktury została już przywrócona do pełnej sprawności, to pomniejsze problemy nadal mogą pojedynczo występować. Ponadto w weekend część banków przeprowadzać będzie prace serwisowe.

płatność telefonem
09.05.2024 18:10 Rewolucja w płatnościach. Duże ułatwienie dla wielu Polaków

W oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida, ale też grami, filmami i muzyką, pojawiła się nowa metoda płatności adresowana przede wszystkim do polskich użytkowników. W Google Play można już płacić BLIK-iem. Na razie system został jednak wdrożony w ograniczonym zakresie i na bardziej zaawansowaną integrację trzeba będzie zaczekać.

płatność
03.05.2024 22:08 Znika znana metoda płatności. Czas tylko do 29 lipca

Fitbit Pay, dotychczasowa usługa płatności dostępna dla użytkowników w Polsce, zniknie z rynku po 29 lipca, zastąpiona przez Google Wallet. Ta zmiana niesie za sobą konieczność migracji dla użytkowników, ale zapewnia również szerszy dostęp do funkcji płatności mobilnych.

laptop, karta płatnicza
01.05.2024 15:00 Kiedy dojdą przelewy wysłane w majówkę? Polacy powinni to wiedzieć

Właśnie rozpoczął się długo wyczekiwany przez Polaków weekend majowy. W związku z tym, że 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi od pracy, systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir zmieniają sposób funkcjonowania. W praktyce oznacza to, że niektóre przelewy mogą być dostarczone z opóźnieniem. 

Biedronka
30.04.2024 21:23 Biedronka z nową usługą. Świetne wieści przed majówką, klienci zachwyceni

Po cenowej wojnie z Lidlem czas na rozwój i zupełnie nowy segment - Jeronimo Martins cyfryzuje usługi Biedronki, rozwijając aplikację mobilną Biek i jej młodszą siostrę Party Express. W efekcie Biedronka dostarczy alkohol pod drzwi, albo brykiet na grilla.

facebook
27.04.2024 15:11 Facebook usuwa jedną z ważnych funkcji. Wyjaśnia, jak ją zastąpić

Centrum pomocy Facebooka poinformowało o rychłym wyłączeniu jednej z funkcji serwisu. Wkrótce niemożliwe będzie już organizowanie w medium zbiórek pieniędzy. Co to oznacza dla ich organizatorów i darczyńców?

platność zbliżeniowa
27.04.2024 12:27 Ważna zmiana dla posiadaczy iPhone’ów. Chodzi o płatności BLIK-iem

Użytkownicy Androida od lat mogą płacić zbliżeniowo z użyciem systemu BLIK. Z kolei posiadacze iPhone’ów do niedawna mogli płacić wyłącznie z użyciem Apple Pay. Właśnie się to zmienia za sprawą europejskich regulacji – Polski Standard Płatności już pracuje nad obsługą płatności zbliżeniowych BLIK w iOS-ie.