Tech.BiznesINFO.pl > Rząd Pis

Rząd Pis

Telefon w rękach
12.02.2024 16:14 Wydali gigantyczną kwotę na rządową aplikację. Skorzystało 8 osób

Ostatnie wydatki rządowe na aplikacje cyfrowe budzą wiele kontrowersji, gdy okazuje się, że miliony złotych zostały przeznaczone na projekty, które spotkały się z minimalnym zainteresowaniem społecznym. Szczególnie głośnym echem odbiła się informacja o aplikacji "Mąż zaufania", która miała ułatwić zgłaszanie nieprawidłowości podczas wyborów parlamentarnych, a skorzystało z niej zaledwie osiem osób. Czy to kolejny przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy, czy też istnieje uzasadnienie dla kontynuowania takich projektów?

laptop
24.09.2023 08:27 Wygląd rządowych laptopów dla uczniów zaskakuje. "Przykład wielkiej manipulacji"

Ministerstwo Cyfryzacji zgodnie z zapowiedziami zaczęło już rozsyłać “darmowe laptopy” do uczniów czwartych klas szkoły podstawowej. Urządzenia te mają trafić do dzieci do końca 2023 roku. Komputery są nie tylko obwarowane umową i ustawą, a co za tym idzie - wieloma obostrzeniami, ale mają też pewien inny zaskakujący element. O co chodzi?

mapa polska (1)
22.03.2022 09:31 Stopień alarmowy ALFA-CRP w całej Polsce. Co to oznacza?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Będzie obowiązywał od wtorku 18 stycznia od godziny 23.59 do niedzieli 23 stycznia do godziny 23.59 – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dodano, że jest to najniższy stopień i dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni.Rządowy serwis przypomina, że w ostatnich dniach Ukraina padła ofiarą cyber przestępców. Był to największy tego typu incydent od kilku lat – swoim zasięgiem objął blisko 70 serwisów rządowych. W wyniku ataku został również odcięty dostęp do platformy Diia, która jest odpowiednikiem polskiej aplikacji mObywatel. Aby zapewnić bezpieczeństwo Polski, rząd podejmuje działania wyprzedzające. W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa odbyło się posiedzenie Zespołu Incydentów Krytycznych. Na podstawie wniosków ze spotkania, a także po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie.