Tech.BiznesINFO.pl > Samolot

Samolot

walizki
20.05.2024 17:00 Ważne zmiany na lotniskach przed wakacjami. Każdy powinien o tym wiedzieć

Jeszcze do niedawna lotniska rygorystycznie przestrzegały zasad przewożenia płynów w bagażu podręcznym. W ostatnim czasie jednak kolejne światowe lotniska zmieniają swoją politykę w tym zakresie. Czy czeka nas rewolucja w tym zakresie?

samolot
21.04.2024 18:38 Świecił laserem w kokpit samolotu. Teraz trafi do więzienia

Andrew Wilson, 53-latek z Matrock w angielskim hrabstwie Somerset, przekonał się, jak dużym zagrożeniem może być laser. Zwłaszcza jeśli wyceluje się go w przelatujące samoloty pasażerskie. Za swoją nieroztropność Wilson odpowiedział przed sądem, który skazał go na karę więzienia.

samolot
07.01.2024 16:52 Dziura w samolocie pełnym pasażerów. Samoloty na całym świecie uziemione

6 stycznia około 1 w nocy czasu polskiego pasażerowie podróżujący do Kanady usłyszeli wybuch. W czasie lotu w samolocie wytworzyła się wielka wyrwa. Znamy stanowisko polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

flaga Polski
17.12.2023 20:21 Polacy stworzyli samolot przyszłości. Nie może latać przez zaskakujący powód

Polski ekosamolot stoi zamknięty w hangarach Politechniki Rzeszowskiej. Prototyp motoszybowca napędzanego wodorem ma na razie jeden problem: przepisy. - W Polsce nie mamy możliwości dopuszczenia do lotu tego typu konstrukcji - wyjaśnił dr inż. Michał Kuźniar z Politechniki Rzeszowskiej. Wyjaśniamy, jak działa samolot przyszłości.

samolot
25.09.2023 12:38 Wysoka grzywna na lotnisku za niedopełnienie jednej rzeczy. To może spotkać każdego

“Gdybym tylko wiedziała”, podsumowała kobieta, opisując, co jej się przytrafiło podczas jednej z wypraw. Blogerka podróżnicza znana jako Skywardsfreak została ukarana wysoką grzywną za swoją niewiedzę. Sytuacja miała miejsce na lotnisku, a influencerka postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami, aby przestrzec innych podróżujących. Taki wypadek może się bowiem przydarzyć każdemu.