Tesla

Tesla 3
10.07.2024 09:36 Polacy nie chcą elektryków? Zaskakujące dane - padł rekord

Z danych Polskiego Związku Motoryzacyjnego wynika, że w naszym kraju padł rekord związany z samochodami elektrycznymi. W czerwcu zarejestrowano ich najwięcej w historii. To o ponad połowę więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wielką rolę odegrało cło. 

pożar elektryka
02.07.2024 21:33 Czy samochody elektryczne płoną częściej? Oto fakty

Media obiegają od czasu do czasu głośne przypadki pożarów pojazdów elektrycznych. To, co je łączy, to fakt, że są głośne właśnie dlatego, że… dotyczą elektryków. Można założyć, że takie doniesienia cieszą się w internecie popularnością również w kontekście tego, że ludzie bardzo często poszukują dziś informacji nie dlatego, by dowiedzieć się czegoś nowego, lub by poszerzyć własną perspektywę, lecz może raczej po to, by utwierdzić się w swoich przekonaniach. Jakie są fakty?

Geely
01.07.2024 16:23 Ładowanie samochodu w 20 minut i 50 lat jazdy. Oto nowy chiński akumulator

Chiński gigant motoryzacyjny Geely zaprezentował właśnie nowe ogniwo akumulatorowe. Baterię charakteryzuje wyjątkowa długowieczność i odporność na temperatury. Dochodzi do tego ładowanie tak szybkie, że na stacji trzeba będzie wybierać – albo kawa, albo hot dog. Albo jeszcze coś innego. 

tesla
29.04.2024 22:48 Autopilot Tesli doprowadził do setek wypadków. Raport ujawnia

Od stycznia 2018 roku do sierpnia 2023 roku autopilot Tesli był zaangażowany w niemal tysiąc wypadków drogowych, w tym śmiertelnych. Jednak winą nie można obarczyć wyłącznie samej firmy. Kierowcy, często nieświadomi ograniczeń systemu, popełniali błędy, których skutkiem było wiele tragedii.

Tesla
05.04.2024 22:57 Tesla kapituluje. Chiny wygrywają segment tanich elektryków

Agencja Reutera donosi, że Tesla porzuciła plany produkcji tanich elektrycznych samochodów. Choć miał to być jeden najważniejszych dalekosiężnych celów spółki Elona Muska, to szczytna idea nie wytrzymała konfrontacji z coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem. A mówiąc mniej oględnie - z Chinami.

elon musk
22.01.2024 21:49 Wydało się, dlaczego Elon Musk przyjechał do Polski. Burza wśród internautów

Elon Musk zdecydował się na wizytę w Polsce, podczas której planuje odwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau i spotkać się z Lechem Wałęsą, jak podaje Onet. Powodem tych nieoczekiwanych odwiedzin może być wiele rzeczy, takich jak zwiększenie świadomości historycznej, budowanie relacji międzynarodowych, czy też manifestacja zainteresowania kulturą i historią kraju. Natomiast Musk, będący właścicielem X (dawniej: Twitter), ostatnimi czasy ma za sobą sporo kontrowersji co także może być powodem tej wizyty, która może mieć na celu poprawienie swojego wizerunku w mediach. Oto kilka kwestii, które wywarły sporą burzę wśród internautów.

East News
01.12.2023 16:30 Tesla Cybertruck jest dostępna dla klientów. Cena i zasięg mocno rozczarowały

Tesla Cybertruck już od kilku lat rozbudza wyobraźnię fanów motoryzacji i najnowszych technologii. Kilkadziesiąt miesięcy od oficjalnej zapowiedzi pierwsze egzemplarze zamówione jeszcze w 2019 roku trafiły do rąk zniecierpliwionych użytkowników. Pozostałe osoby, które chciałby nabyć wehikuł rodem z przyszłości, muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo aktualnie ich pula jest mocno ograniczona. Sporym rozczarowaniem jest również cena bazowej wersji, która wzrosła o ponad 50 procent. 

Tesla 3
22.11.2023 22:38 Elon Musk i inżynierowie Tesla mieli wiedzieć o wadach auta, które doprowadziły do śmiertelnego wypadku

Systemy autonomicznej jazdy wprawiają w zachwyt, ale także powodują obawy co do bezpieczeństwa. Przekonaliśmy się o nich już kilka razy po śmiertelnych wypadkach, jakich ulegały m.in. sterowane maszynowo Tesle. Opinia sędziego rozpatrującego jeden z takich przypadków może przysporzyć Tesli i Elonowi Muskowi gigantycznych problemów.

None
22.10.2023 11:09 Tesla za ćwierć miliona nie wytrzymała intensywnego deszczu. Horrendalny rachunek za naprawę

Samochody Tesla nie należą do najtańszych i nie chodzi tu nawet o sam koszt zakupu pojazdy, ale też ewentualne naprawy. Szczególnie dotkliwie przekonał się o tym pewien mieszkaniec Edynburga, który w wyniku usterki jednego z komponentów  otrzymał rachunek na kwotę dalece przekraczającą jego najciemniejsze prognozy.

Elon Musk
21.10.2023 15:34 Elon Musk z kłopotami, chodzi o premierę Cybertrucka. "Kopiemy własny grób"

Mnóstwo osób wyczekuje premiery długo zapowiadanego projektu Tesli. Musk jednak studzi emocje odbiorców. Choć pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już niedługo, miliarder przestrzega przed pewnymi problemami.

Tesla
27.06.2023 16:36 Tesla pędziła lewym pasem po S5 i nie chciała zjechać. Kierowca zajęty był czymś zaskakującym

Sytuacja, która miała miejsce na drodze ekspresowej S5 w Polsce, zaskoczyła innych uczestników ruchu oraz internautów, którzy obejrzeli film z wydarzenia.