Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Thermomix znacząco podrożeje. Ostatni moment na zakup w dotychczasowej cenie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 28.12.2023 16:54

Thermomix znacząco podrożeje. Ostatni moment na zakup w dotychczasowej cenie

thermomix
Fot. Marco Verch na CC BY 2.0 DEED

Urządzenie Thermomix okazało się w Polsce hitem, wytworzyły się wokół niego całe społeczności użytkowników. Producent zdecydował się jednak na zmiany, przez które Thermomix stanie się w najbliższym czasie jeszcze droższy.

Za Thermomix zapłacimy znacznie więcej

Jak donosi serwis Telepolis, już od 1 stycznia cena robota Thermomix TM6 będzie wyższa o 460 zł. Oznacza to, że za nowe urządzenie w oficjalnej dystrybucji trzeba będzie zapłacić aż 6556 zł. Znacząco została więc przekroczona psychologiczna bariera 6 tys. zł.

W zamian nie dostajemy nic, co byłoby niedostępne w dotychczasowej ofercie – to ten sam Thermomix bez dodatkowych akcesoriów, jakie można teraz kupić niemal za 500 zł mniej.

Bateria szybko się wyładowuje? Te aplikacje zużywają najwięcej energii

Na pocieszenie Thermomix Sensor

Wszyscy, którzy nie zdecydowali się na zakup, w sprzyjających okolicznościach mogą to zrobić teraz jeszcze w standardowej cenie. Ta wynosi 5995 zł.

Ponadto producent przygotował dla klientów propozycję, w której urządzenie Thermomix TM6 w zestawie z Thermomix Sensor (termometr, który można używać do sprawdzania temperatury także poza urządzeniem, np. w piekarniku) będzie można do 31 grudnia kupić w cenie 5995 zł. W prezencie można też otrzymać książkę „Jadalne prezenty”.

Zobacz też: Kolejny serwis streamingowy wprowadza reklamy. Pojawi się nowy, droższy wariant

Konkurencja urośnie w siłę?

Podwyżka cen jest znacząca – na tyle wysoka, że trudno znaleźć uzasadnienie w tak gwałtownym wzroście kosztów produkcji. Dla osób dopiero rozważających kupno tak zaawansowanego robota kuchennego może to być sygnał, by wybrać ofertę konkurencji.

Tę na polskim rynku stanowi przede wszystkim robot Monsieur Cuisine, zwany najczęściej po prostu Lidlomiksem. Aktualne ceny nowych egzemplarzy rozpoczynają się od ok. 2300 zł.

Źródło: telepolis.pl