Tech.BiznesINFO.pl > E-Commerce

E-Commerce

allegro
17.04.2024 10:16 Duże zmiany w działaniu Allegro. Odczują je wszyscy użytkownicy

Allegro rozesłało wśród sprzedawców maile informujące o nowych zasadach wprowadzanych w serwisie. Już w połowie maja dodawane oferty będą podlegały bardziej skrupulatnej analizie pod kątem jakości. Przełoży się to na opóźnienia w publikacji ofert sprzedażowych, ale też części komentarzy.

handel internetowy
12.04.2024 09:23 Sprzedajesz na Allegro, OLX lub Vinted? Skarbówka się dowie, rząd przyjął projekt ustawy

Nadchodzą duże zmiany dla serwisów ogłoszeniowych czy e-commerce’owych i ich użytkowników. Rząd przyjął już projekt ustawy, która implementuje w polskim prawie unijną dyrektywę DAC7. Dzięki temu urząd skarbowy będzie mógł nadzorować także internetową sprzedaż detaliczną i jeśli ta przekroczy określone limity - może ją opodatkować.

Lodówkomat
09.04.2024 14:55 InPost podjął ważną decyzję. Chodzi o lodówkomaty

InPost, lider w dziedzinie usług logistycznych w Polsce, wzmacnia swoją obecność na rynku poprzez rozwój sieci lodówkomatów. Po długim okresie stagnacji firma powraca do inwestycji w te innowacyjne urządzenia, które oferują nowe możliwości przechowywania i dostarczania produktów spożywczych.

paczkomat
31.03.2024 16:39 Rewolucyjna usługa w InPost. Wielu klientów będzie zachwyconych

InPost zapowiedział uruchomienie nowej usługi. Jeszcze w tym roku wystartować mają przesyłki międzynarodowe. Co ważne, wysyłać będzie można za pośrednictwem paczkomatów – tak wygodnie, jak ma to miejsce w przypadku przesyłek krajowych.

Amazon Hub
28.03.2024 14:49 Wielomilionowa kara UOKiK dla Amazonu. Jest reakcja korporacji

Jest reakcja Amazona na opublikowane wczoraj zarzuty sformułowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Przypomnijmy, że korporacja została ukarana grzywną sięgająca blisko 32 mln zł za stosowanie tzw. dark patterns i wprowadzanie klientów w błąd. Amazon jednak nie ma zamiaru jej płacić.

paczka amazon
27.03.2024 11:18 UOKiK. 31 mln zł kary dla Amazona. Klienci masowo wprowadzani w błąd

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował o nałożeniu wysokiej kary finansowej na luksemburski oddział korporacji Amazon, która odpowiada za sprzedaż w sklepie amazon.pl. W ocenie UOKiK Amazon dopuścił się niezgodnych z prawem praktyk obejmujących swoje usługi.

Zakupy internetowe przez telefon
23.03.2024 15:12 Sprzedajesz rzeczy na Vinted? Zaraz zapuka skarbówka

Platforma Vinted, mimo że unijna dyrektywa DAC7 wchodzi w życie w Polsce dopiero od lipca, już przekazała dane o transakcjach użytkowników Urzędowi Skarbowemu. To wywołało lawinę pytań i niepokoju wśród sprzedających online. Jakie są konsekwencje tego przedterminowego posunięcia?

haker
16.03.2024 22:15 Poważny atak na producenta odzieży. Wyciekły dane klientów

Przyzwyczailiśmy się do tego, że przy każdym większym zakupie zachęcani jesteśmy do tego, by zarejestrować konto w usługach internetowych producenta. Niestety właśnie poinformowano o udanym ataku na jednego z producentów odzieży, który takie usługi prowadzi. Wyciekły dane klientów.

sąd najwyższy
16.03.2024 20:22 Wyrok za oszustwo w sieci. Wszystko przez skradziony dowód

Rzecznik Praw Obywatelskich złożył wniosek o kasacje osoby skazanej za dokonanie oszustwa w internecie. Mężczyzna został skazany na prace społeczne i grzywnę w trybie nakazowym, mimo że w ocenie RPO materiały dowodowe podają w wątpliwość to, czy jest za nie odpowiedzialny. Ba, w całej sprawie to skazany może być jedną z ofiar.

sklep sinsay
15.03.2024 23:00 Polski gigant odzieżowy ukrywał działalność w Rosji?

Firma Hindenburg Research specjalizująca się w analizie przestępstw finansowych opublikowała raport wskazujący, że polska spółka giełdowa LLP wbrew wcześniejszym deklaracjom dostarcza swoje produkty na rynek rosyjski. Ma się to dokonywać za pośrednictwem fasadowych podmiotów, zaś na trop sprawy trafiono dzięki analizie kodów kreskowych.

kurier
03.03.2024 14:15 Zakup tytoniu przez internet. Czy to zgodne z prawem?

W Sieci dostępne są towary objęte akcyzą, jednak wokół ich zakupu online panują wątpliwości prawne. Co prawda można na tym zaoszczędzić, jednak niewykluczone są także nieprzyjemności prawne.

zakupy przez internet
29.02.2024 14:49 Duże zmiany dla użytkowników OLX. To pokłosie działań UOKiK

Użytkownicy serwisu OLX otrzymali już maile informujące o zmianach w regulaminie. Są one bezpośrednim rezultatem decyzji UOKiK, który zobowiązał OLX do modyfikacji zapisów, które dotąd działały na niekorzyść kupujących. Najważniejsza nowość to całkowita przebudowa tego, jak działa usługa Pakiet Ochronny.

zakupy w sieci
27.02.2024 18:30 To już koniec. Popularny sklep internetowy wycofuje się z Polski

Okres pandemicznych lockdownów poskutkował uruchomieniem wielu usług dowozu zakupów, także tych codziennych, spożywczych. W tym czasie na polskim rynku uruchomiony został internetowy sklep spożywczy Barbora. Przez pewien czas cieszył się on popularnością, lecz to już się skończyło. Władze spółki podjęły ostateczną decyzję co do przyszłości sklepu.

UOKiK
27.02.2024 16:41 OLX zwróci pieniądze użytkownikom. UOKiK podjął decyzję

OLX został zobowiązany do zmiany regulaminów oraz zwrotu pieniędzy części użytkowników, którzy nabyli rzeczy w serwisie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dopatrzył się w praktykach OLX nieuczciwych działań oraz stosowania tzw. dark patterns. Co trzeba zrobić, aby odzyskać niesłusznie pobrane kwoty?

laptop kobieta
22.02.2024 09:00 Upadł serwis polskiego giganta informatycznego. Jest zaskoczenie

Niedawno wybuchła wieść o upadku platformy zakupowej Wszystko.pl, należącej do polskiego giganta informatycznego, Comarch. Po zaledwie siedmiu miesiącach, serwis zakończył swoją działalność, pozostawiając pytania o przyczyny tak nagłego fiaska. Czy to tylko efekt nieudanej strategii marketingowej czy może brak odpowiedniego zapotrzebowania na rynku?

temu
15.02.2024 21:12 UOKiK analizuje skargi na Temu. Chodzi m.in. o dyrektywę Omnibus

Serwis sprzedażowy Temu przebojem wdarł się na polski rynek i w mniej niż rok wyprzedził pod względem popularności m.in. AliExpress, ustępując tylko Allegro. Pojawiają się jednak wątpliwości co do zgodności mechanizmów funkcjonowania Temu z polskim prawem. 

biedronka
15.02.2024 17:33 Biedronka uruchomiła spożywczy sklep internetowy. 4 tys. produktów do wyboru

Biedronka poinformowała o uruchomieniu nowego internetowego sklepu spożywczego, w którym produkty można zamówić z dostawą do domu. Na liście dostępnych produktów pojawiło się nawet 4 tys. pozycji, a całość realizowana jest w sprawdzonym już wcześniej partnerstwie z Glovo.

allegro
06.02.2024 17:46 Nowa funkcja na Allegro. Można odzyskać wydane na zakupy pieniądze

W serwisie Allegro pojawiła się nowość, na której skorzystać może każdy kupujący. Spółka poinformowała, że uruchomione zostały już testy usługi Allegro Cash. Dzięki niej na Allegro można zyskiwać środki podczas kupowania, w ramach cashbacku.

allegro
03.02.2024 17:31 Nowe limity dla sprzedających na Allegro. Serwis chce walczyć z niską jakością

Wchodzimy w kolejny etap zmian na Allegro, których w lutym będzie sporo. Zanim jednak dojdzie do modyfikacji limitu liczby ogłoszeń w Allegro Lokalnie czy podwyższenia prowizji, wprowadzony zostanie liczbowy limit produktów, które można dodać do Katalogu Allegro. 

e-commerce
02.02.2024 23:12 Skąd się wziął sukces Temu? Mamy zaskakującą odpowiedź

Temu przebojem wdarło się na światowe rynki e-commerce, co widać także w Polsce. W kilkanaście miesięcy po premierze wyprzedziło AliExpress i dziś na rodzimym rynku ustępuje już pod względem popularności, liczby użytkowników, wyłącznie Allegro. Można się zastanawiać, jak udało się zbudować tak gigantyczną bazę w tak krótkim czasie, ale można to także zbadać. Podjęła się tego agencja MediaRadar.

None
24.01.2024 11:58 Nieprawdziwe informacje o cenach samochodów i niewłaściwe umowy. UOKiK nałożył drakońską karę

Nie jedną, lecz dwie decyzję podjął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w sprawie Autocentrum AAA Auto, jednego z największych dilerów samochodów używanych, aktywnego w m.in. w serwisie OTOMOTO. Łącznie kara wyniosła 72 mln zł. Firma nie tylko okłamywała klientów w sprawie cen, ale też stosowała abuzywne zapisy w umowach.

Allegro
24.01.2024 11:11 Allegro podnosi ceny, złe wieści dla Polaków. Opłaty pobiorą z przychodów sprzedawców

Nie trzeba było czekać długo po podpisaniu aneksu do umowy między Allegro i InPostem, aż koszty zostaną przerzucone na końcowych użytkowników serwisu. Zmieni się także mechanizm pozyskiwania opłat za usługi. 

inpost
22.01.2024 17:52 Nadchodzą podwyżki na Allegro. Serwis zawarł nowy aneks z InPostem

Osoby, które często kupują na Allegro, mogą wkrótce odczuć skutki zmian w umowie, jaką serwis zawarł z InPostem. Choć na razie nic się nie zmieni, to można się spodziewać, że wkrótce ceny opłat za korzystanie z różnych usług w ramach Allegro mogą odczuwalnie wzrosnąć. 

płatność
21.01.2024 15:16 Często sprzedajesz na Allegro, OLX czy Vinted? Od lipca fiskus weźmie cię pod lupę

Nadchodzą ważne zmiany w prawie dotyczącym handlu  odbywającym się w serwisach pośredniczących w wymianie dóbr, jak Allegro, OLX czy Vinted. Fiskus sprawdzi, jak często tam sprzedajemy i jakie uzyskujemy w ten sposób przychody, a następnie zdecyduje, czy nasz handel nie powinien być zarejestrowany jako działalność gospodarcza i podlegać opodatkowaniu.

agd
21.01.2024 12:20 Zmiany w znanej sieci sklepów z RTV i AGD. Oto lista placówek, które zostaną zamknięte

Wiemy już, że informacje o likwidacji NEONET były przedwczesne i zamiast tego polskie sieć sklepów z RTV i AGD zostanie zrestrukturyzowana. Wiemy także, że skończy się to zwolnieniami oraz likwidacją części sklepów. Właśnie poznaliśmy ich wstępną listę.

e-commerce
12.01.2024 13:08 Oszuści wykorzystują sukces sprzedażowy Temu. Trzeba uważać na oferty sprzedaży kredytów

Serwis e-commerce’owy Temu przebojem wkradł się do Polski i wiele wskazuje na to, że uszczknie on bardzo wiele z popularności AliExpress, o ile całkowicie nie zdominuje rywala. Oczywiście nie uszło to uwadze oszustów, którzy popularny nad Wisłą serwis zaczęli już wykorzystywać do kradzieży pieniędzy.

neonet
11.01.2024 07:59 Co dalej z siecią NEONET? Spółka przeprowadza zwolnienia grupowe i zamyka sklepy

Na początku grudnia gruchnęła nowina, według której sieć NEONET ogłosiła upadłość. Choć była to prawda, to ogłoszenie upadłości było rodzajem ucieczki do przodu ułatwiającej formalnie proces restrukturyzacji. Dziś wiemy już więcej, w jaki sposób zmieni się NEONET, aby spłacić wierzycieli i kontynuować operacje.

steam deck
29.12.2023 21:06 To koniec Steama na starszym sprzęcie. Platformę wyłączą już za kilka dni

Już za kilka dni znacząco ograniczona zostanie dostępność największej platformy dla graczy. Steam przestanie działać na wszystkich niewspieranych już przez samego producenta wersjach Windowsa, co może być ostateczną zachętą do migracji na nowsze oprogramowanie.

  • 1
  • 2