Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Wiemy kiedy premiera GTA VI. Wydawca się wygadał
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 17.05.2024 17:57

Wiemy kiedy premiera GTA VI. Wydawca się wygadał

GTA VI
Fot. Rockstar Games

To, że kolejnej części kultowej serii od Rockstara możemy się spodziewać w 2025 roku, wiadomo już od jakiegoś czasu, a konkretnie od końca 2023 roku, gdy GTA VI zapowiedziano po raz pierwszy. Teraz – dzięki opublikowaniu raportu finansowego właściciela firmy, wiemy konkretnie kiedy wreszcie będzie można wsiąść do wymarzonego wozu i zanurzyć się w jaskrawym półświatku Florydy.

GTA, czyli legendarna seria

GTA V to tytuł jedyny w swoim rodzaju, bo ogrywany przez wszystkich – zarówno gamingowych wyjadaczy, graczy zupełnie niedzielnych oraz tych, których w kontekście gier komputerowych można nazwać… jaroszami. Dzieło Rockstara ma w sobie bowiem coś zupełnie wyjątkowego, co sprawia, że nawet po wielu latach chce się czasem odpalić grę i zwyczajnie pojeździć samochodem po znajomych okolicach wirtualnego odpowiednika Los Angeles – Los Santos. Cieszyć się widokami, posłuchać ulubionych stacji radiowych, czy – bo dlaczego by nie - rozjechać jakąś wulgarną ulicznicę lub agresywnego gangusa. Taką wyjątkową, przyciągającą mimo upływu lat magią, może się poszczycić jeszcze jeden tylko tytuł – nieprzypadkowo również ze stajni Rockstara – Red Dead Redemption 2.

GTA VI zapowiedziano dekadę po premierze ”piątki” i choć miłośnicy serii wiedzieli, że na odpalenie tytułu przyjdzie im jeszcze trochę poczekać, to wiedzieli, że czekać warto. Rockstar słynie bowiem z wyjątkowego dopieszczanie swoich największych dzieł, któremu nie mogą się równać nawet największe tytuły produkowane przez innych. 

Premiera GTA VI

Datę premiery GTA VI poznaliśmy przy okazji opublikowania kwartalnego raportu finansowego przed właściciela Rockstara – firmę Take-Two. Z informacji, które można w nim znaleźć wynika, że w szóstą odsłonę legendarnej serii zagramy już jesienią 2025 roku. 

Pecetowcy znów poczekają dłużej

GTA VI zaprowadzi nas do wirtualnego odpowiednika Florydy o nazwie Leonida. Tym razem będzie można grać dwiema postaciami, a nie trzema, jak w przypadku ”piątki”. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii serii, jedną z nich będzie kobieta. Gra ukaże się początkowo jedynie na Playstation 5 oraz Xbox Series X i S. Z czasem tytuł pojawi się też na PC, w przypadku GTA V ”pecetowcy” na swoją kolej musieli czekać 1,5 roku. 

Źródło: Spidersweb